1. خانه
  2. /
  3. اخبار, خارجی
  4. /
  5. آفرود با شاسی‌بلند گران‌قیمت...

آفرود با شاسی‌بلند گران‌قیمت تسلا X

تسلا ایکس

آفرود با شاسی‌بلند گران‌قیمت تسلا X 

آفرود دنیای جالبی است. تویوتا، نیسان، جیپ و خودروهایی در این رده عموما آفرودرهای قدرقدرتی می‌سازند. اما آفرود با تسلا به عنوان یک خودرو الکتریکی و باظرافت چه طعمی دارد؟

قطعا زدن به دل کوه و دشت و بیابان با یک تسلا دل شیر می‌خواهد. آخر چه کسی راضی می‌شود خودرو گران قیمت و الکتریکی خود را راهی مسیرهای خشن و صعب‌العبور بکند؟ تسلا گویی برای این محیط‌ها ساخته نشده و فقط باید با این خودرو در مسیرهای شهری و هموار راند و از تکنولوژی‌هایش لذت برد.

ولی وقتی نام شاسی‌بلند یا حتی کراس‌اوور را روی یک خودرو می‌گذارید و برای آن قابلیت‌های چهارچرخ متحرک در نظر می‌گیرید دیگر توقعات حتی از خودرویی چون تسلا هم متفاوت می‌شود و به سمت و سوی آفرود سوق می‌یابد. 

تسلا ایکس

آفرودرهای بی رحم

اینجاست که عشاق آفرود و طبیعت گردی با خودرو حتی به تسلا هم رحم نمی‌کنند. اخیرا چند نفر از اهالی جمهوری چک تسلا ایکس را به عنوان خودرویی آفرودر به چالش کشیده و از انواع مسیرهای ناهوار با آن عبور کرده‌اند. تسلا ایکس شاید در آزمون شتاب بتواند بسیاری از خودروها را به سادگی پشت سر بگذارد و خم به ابرو نیاورد اما در عبور از مسیرهای آفرود نمره‌ای در کارنامه ندارد و هنوز معلوم نیست چه در چنته خواهد داشت؟

با توجه به ویدئوی منتشر شده می‌توان گفت در این آزمون بی‌رحمانه تسلا مدل X با چالشی واقعی در عبور از گل و لای و زمین‌های ناهموار روبرو شده است. حتی در برخی از موارد تسلا به گیر کردن در گل نیز نزدیک می‌شود اما با مهارت راننده از معرکه رهانده می‌شود و سربلند بیرون می‌آید.

البته آفرود با این خودرو به لطف سیستم چهارچرخ متحرک و ارتفاع یک شاسی‌بلند از سطح زمین آنقدرها هم نباید سخت باشد اما به هر صورت هنوز هم حضور این خودرو در زمین‌های گلی و کثیف جالب به نظر می‌رسد. خودرویی که اصلا عادت به تماشای آن در چنین مسیرهایی نداریم.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
نویسنده: روزبه خندان
تاریخ: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
دیدگاه‌های کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک