آفرود با شاسی‌بلند گران‌قیمت تسلا X

تسلا ایکس

آفرود با شاسی‌بلند گران‌قیمت تسلا X 

آفرود دنیای جالبی است. تویوتا، نیسان، جیپ و خودروهایی در این رده عموما آفرودرهای قدرقدرتی می‌سازند. اما آفرود با تسلا به عنوان یک خودرو الکتریکی و باظرافت چه طعمی دارد؟

قطعا زدن به دل کوه و دشت و بیابان با یک تسلا دل شیر می‌خواهد. آخر چه کسی راضی می‌شود خودرو گران قیمت و الکتریکی خود را راهی مسیرهای خشن و صعب‌العبور بکند؟ تسلا گویی برای این محیط‌ها ساخته نشده و فقط باید با این خودرو در مسیرهای شهری و هموار راند و از تکنولوژی‌هایش لذت برد.

ولی وقتی نام شاسی‌بلند یا حتی کراس‌اوور را روی یک خودرو می‌گذارید و برای آن قابلیت‌های چهارچرخ متحرک در نظر می‌گیرید دیگر توقعات حتی از خودرویی چون تسلا هم متفاوت می‌شود و به سمت و سوی آفرود سوق می‌یابد. 

تسلا ایکس

آفرودرهای بی رحم

اینجاست که عشاق آفرود و طبیعت گردی با خودرو حتی به تسلا هم رحم نمی‌کنند. اخیرا چند نفر از اهالی جمهوری چک تسلا ایکس را به عنوان خودرویی آفرودر به چالش کشیده و از انواع مسیرهای ناهوار با آن عبور کرده‌اند. تسلا ایکس شاید در آزمون شتاب بتواند بسیاری از خودروها را به سادگی پشت سر بگذارد و خم به ابرو نیاورد اما در عبور از مسیرهای آفرود نمره‌ای در کارنامه ندارد و هنوز معلوم نیست چه در چنته خواهد داشت؟

با توجه به ویدئوی منتشر شده می‌توان گفت در این آزمون بی‌رحمانه تسلا مدل X با چالشی واقعی در عبور از گل و لای و زمین‌های ناهموار روبرو شده است. حتی در برخی از موارد تسلا به گیر کردن در گل نیز نزدیک می‌شود اما با مهارت راننده از معرکه رهانده می‌شود و سربلند بیرون می‌آید.

البته آفرود با این خودرو به لطف سیستم چهارچرخ متحرک و ارتفاع یک شاسی‌بلند از سطح زمین آنقدرها هم نباید سخت باشد اما به هر صورت هنوز هم حضور این خودرو در زمین‌های گلی و کثیف جالب به نظر می‌رسد. خودرویی که اصلا عادت به تماشای آن در چنین مسیرهایی نداریم.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار