لوگوی آلفا رومئو، تاریخچه زمانی و آخرین مدل‌ها

لوگوی آلفا رومئو

لوگوی آلفا رومئو، تاریخچه زمانی و آخرین مدل‌ها

آلفا رومئو مترادف با طراحی شیک و لوکس است و یکی از بهترین تولید کنندگان ماشین‌های لوکس در جهان است. تاریخچه آلفا رومئو زمانی آغاز شد که الکساندر داراک تصمیم به پیوستن به نیروی سرمایه گذاران ایتالیایی برای ایجاد اجتماعی اطلاعات ایتالیایی (SAID) در سال ۱۹۰۶ شکل گرفت. این سرمایه گذاری مشترک ریشه شکل گیری این خودروساز مشهور بود و پایه و اساس تولید خودرو شد.

نگاهی به لوگوی آلفا رومئو، تاریخچه زمانی و لیست آخرین مدل‌های آن در این مقاله بیاندازید.

لوگوی آلفا رومئو

لوگوی آلفا رومئو
لوگوی آلفا رومئو

در ابتدا، این شرکت قصد داشت وسایل نقلیه خود را در شهر ناپل تولید کند. با این حال، به دلایل نامشخص، محل کارخانه خود را به میلان انتقال داد و در آنجا تاسیس شد. اما از آنجا که قادر به سود دهی نبود، شرکت با کمک چند سرمایه گذار ایتالیایی Fabbrica در ANONYME لومباردا خودرو، که به اختصار تحت عنوان A.L.F.A. شناخته می‌شود، دوباره تاسیس شد.

اولین اتومبیل تولید شده

اولین ماشینی توسط این شرکت تولید شد، ۲۴HP در سال ۱۹۱۰ بود. این خودرو توسط Giuseppe Merosi طراحی شد که برای طراحی خودروهای مناسب با بازار ایتالیا استخدام شده بود. پس از مدت کوتاهی به علت جنگ جهانی اول، آلفا مجبور شد تولید خود را متوقف کند. در سال ۱۹۱۵، نیکولا رومئو، کارآفرین ایتالیایی، مهندس و مدیر جدید این شرکت شد. در طول این زمان بود که این شرکت شروع به تولید سخت افزارهای نظامی برای اقدامات جنگی ایتالیا برای حفظ فروش خود کرد. تولید خودرو در ابتدا به عنوان اولویت شرکت نبود اما در سال ۱۹۱۹ از سر گرفته شد. یک سال بعد، شرکت آلفا رومئو و با نام تجاری جدید شروع به کار کرد و مدل Torpedo20-30، برای اولین بار عرضه شد. این منجر به ایجاد یکی از محبوب‌ترین برندهای خودروسازی لوکس تاریخ شد.

رویدادهای مهم در تاریخ آلفا رومئو

۱۹۳۰-۱۹۶۰

آغاز تاریخچه آلفا رومئو
آغاز تاریخچه آلفا رومئو

شرکت خودروسازی وارد عصر طلایی شد

این شرکت به تولید ماشین‌های مسابقه‌ای باکیفیت و همچنین وسایل نقلیه جاده‌ای پرداخت. اما، پس از خروج نیکولا از شرکت در سال ۱۹۲۸، آلفا رومئو کل دهه ۳۰ را برای حفظ موقعیت خود تلاش کرد. در سال ۱۹۳۳، مالکیت این شرکت به دولت سپرده شد و پس از آن توانست کنترل موثری بر روی آن داشته باشد. بنابراین، آلفا رومئو به یک نشان ملی تبدیل شد. در طی این مدت، آلفا رومئو وسایل نقلیه متعدد فوق العاده زیبا و منحصر به فرد، مانند آلفا رومئو ۲۹۰۰Type 35  و آلفا رومئو ۸C 2300 Spider کورسا را معرفی کرد. در سال ۱۹۴۰، ایتالیا وارد جنگ جهانی دوم شد. در حالی که از مشکلات سازمانی زیادی رنج می‌برد، بنابراین به منظور محافظت از دارایی‌های خود، آلفا رومئو اتومبیل‌های خود را در ملزو در یک مزرعه پنهان کرده بود.

در سال ۱۹۴۴

بمباران هوایی منجر به پایان تولید Portello شد. بنابراین، این شرکت دوباره مجبور شد تولید خود را متوقف کند. با این وجود، به محض پایان یافتن جنگ، آلفا رومئو روند بهبود خود را با ساخت کوره‌های الکتریکی، موتورهای هواپیما، موتورهای دریایی آغاز کرد. پس از کسب سود کافی، تولید خودرو نیز از سر گرفته شد. در سال ۱۹۴۷، اولین اتومبیل پس از جنگ، خودروی باشکوه Freccia D’oro بود. چند سال بعد، این شرکت وارد عرصه اتومبیلرانی مسابقه‌ای شد. در اولین مسابقات قهرمانی جهان، مقام اول فرمول یک را با خودروی جدید خود رومئو TIPO 158 Alfetta کسب کرد. در سال ۱۹۵۱، این شرکت اولین وسیله نقلیه آفرود خود را معرفی کرد و چند سال بعد از Disco Volante رونمایی شد.

۱۹۶۰-۱۹۸۰

آلفا رومئو در دهه 60
آلفا رومئو در دهه ۶۰

آلفا رومئو با شروع دهه جدید تولید در مقیاس وسیع را آغاز کرد

تا پاسخگوی تقاضای مصرف کننده و افزایش تولید سالانه، باشد. اولین خودرو که در مقیاس وسیع تولید شد جولیا بود که بیش از یک میلیون خودرو را در نسخه‌ها و تنظیمات مختلف به فروش رساند. علاوه بر این، تعداد زیادی از مدل‌های موفق، از جمله ۱۶۰۰ Spider Duetto، آلفا ۲۶۰۰، Guilia Sprint GT و آلفا ۱۷۵۰ نیز معرفی شدند. در دهه ۷۰، آلفا رومئو فروش خود را به حداکثر رساند و موتور ۸ سیلندری معروف خود را بر روی خودروی جدید آلفا مونترال معرفی کرد. که به عنوان یک خودروی مفهومی سال ۱۹۶۷ معرفی شد. در سال ۱۹۷۵ آلفا رومئو موفق به کسب عنوان جهانی “تولید” به خاطر مدل مشهور ۳۳ TT 12 شد. در اواخر دهه ۷۰، آلفا رومئو عناوین مختلفی را کسب کرد و رکوردهای معروف جهان را شکست و همچنین آلفا ۶ مشهور خود را معرفی کرد.

۱۹۸۰-۲۰۰۰ +

آلفا رومئو در دهه 80
آلفا رومئو در دهه ۸۰

آلفا رومئو

به منظور بهبود وضعیت فروش خود تصمیم گرفت تا مدل جدیدی را به بازار معرفی کند و نسخه V6 Alfetta مشهور خود را منتشر کرد. لازم به ذکر است، تا سال ۱۹۸۵، مدل‌هایی مانند آلفا آرنا، آلفا ۳۳ و آلفا ۷۵ نیز معرفی شدند که بلافاصله موفقیت زیادی را در بازار کسب کردند. در پایان دهه ۸۰، آلفا رومئو با گروه فیات ادغام شد و Alfa 164 مشهور را معرفی کرد. در دهه ۹۰، آلفا در مسابقات فوق العاده موفق بود و تولید سالانه‌ای به میزان ۲۰۸٫۳۳۶ را کسب کرد. با این حال، در ابتدای دهه جدید، فروش به خوبی پیش نرفت و فروش از ۲۱۳،۶۳۸ در سال ۲۰۰۱ به ۱۰۱،۰۰۰ در سال ۲۰۱۲ کاهش یافت.

اتومبیل‌های امروز آلفا رومئو

آلفا رومئو امروز
آلفا رومئو امروز

امروز، آلفا رومئو در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت به بازار بزرگ خودروی ایالات متحده است و مدل‌های جدید خود را مانند ۴C، جولیتا و میتو معرفی می‌کند. بازگشت به بازار ایالات متحده اجازه خواهد داد که این نام تجاری سود قابل توجه خود را مجددا به دست بیاورد و خروجی تولید را از ۱۰۱۰۰۰ به ۲۱۳۶۳۸ (در سال ۲۰۰۱) افزایش دهد.

اخبار جالب

آلفا رومئو برنده اولین مسابقات جهانی در سال ۱۹۲۵ و اولین مسابقات جهانی فرمول یک در سال ۱۹۵۰ بود.

افسانه‌ای وجود دارد که هنری فورد (بنیانگذار شرکت فورد) هر زمانی که از کنار یک آلفا رومئو عبور می‌کرد، به نشانه احترام کلاه خود را بر می‌داشت.

در دهه ۵۰، آلفا رومئو بیش از ۶۲ رکورد جهانی را با قایق‌های تندرو خود شکست که ۲۶ قهرمانی جهان و ۲۵ قهرمانی در اروپا را به دست آورد.

جان اف کندی، رئیس جمهور آمریکا، مالک یک Spider Alfa Giulietta بود.

لیست انواع مدل‌های خودروی آلفا رومئو فعلی

آلفا رومئو 4C
آلفا رومئو ۴C

۲۰۱۶ آلفا رومئو Giulia

۲۰۱۵ آلفا رومئو ۴C

۲۰۱۵ آلفا رومئو ۴C Spider

۲۰۱۵ آلفا رومئو  Giulietta

۲۰۱۵ آلفا رومئو میتو

۲۰۱۱ Alfa Romeo 159

۲۰۱۰ Alfa Romeo Brera

۲۰۱۰ Alfa Romeo GT

۲۰۱۰ Alfa Romeo 147

همان طور که در تاریخچه آلفا رومئو می‌بینید، این شرکت حتی پس از مواجه شدن با فراز و نشیب‌های متعدد، شهرت خود را در زمینه تولید ماشین‌های با کیفیت و قابل اعتماد حفظ کرده است.

بنابراین، کدام یک از مدل‌ها از نظر شما شگفت انگیزتر هستند؟

اگر آلفارومئو کامیون بسازد چه شکلی خواهد بود؟

[تعداد: 9   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک