آیا سنسور اکسیژن خودرو قابل تعمیر است؟

 • نویسنده گروه رگلاژ
 • دی ۲۴, ۱۳۹۷
 • 284
oxygen sensor آیا سنسور اکسیژن خودرو قابل تعمیر است؟

وظیفه سنسور اکسیژن چیست؟

سنسور اکسیژن

هر ساله با تولید مدل‌های جدید خودرو، تولیدکننده‌ها برای بهبود عملکرد موتور خودرو از تعداد بیشتری سنسور اکسیژن استفاده می‌کنند. برخی از موتورهای با راندمان بالا همان طور که برای پشت مبدل‌های کاتالیستی سنسورهای اکسیژن دارند، برای هر سیلندر نیز یک سنسور اکسیژن دارند. سنسورها در قسمت تحتانی خودرو و زیر کاپوت قرار دارند. همچنین به منیفولد اگزوز متصل می‌باشند. در جلو یا عقب کاتالیزور قرار دارند. سنسور جلویی وظیفه اندازه‌گیری میزان اکسیژن سیستم اگزوز را به عهده دارد.

عملکرد سنسورهای جلویی و عقبی

هدف سنسورهای جلویی اندازه‌گیری میزان اکسیژن در گازهای خروجی از محفظه احتراق است. بسته به این که گاز خروجی از اگزوز از میزان اکسیژن بالا و یا پایینی برخوردار باشد، میزان سوخت ورودی به موتور توسط کامپیوتر آن تنظیم می‌شود. تا ترکیب ایده آلی که کمترین میزان تولید گازهای گلخانه‌ای را دارد به موتور ماشین بدهد. سنسورهای عقبی پشت مبدل کاتالیزوری قرار گرفته‌اند. هدف سنسورهای اکسیژن عقبی کنترل میزان اکسیژن گازهای خروجی از مبدل کاتالیزوری است. اگر یکی و یا تعدادی از سنسورهای اکسیژن در عملکرد خود اشتباهی داشته باشند، خودروی شما تست آلایندگی را قبول نخواهد شد. و اگر با همین سنسورها به رانندگی ادامه دهید، میزان مصرف سوخت شما افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند به کاتالیزور شما آسیب برساند.

 • به هنگام تعویض سنسور اکسیژن به یاد داشته باشید

بسیاری از سنسورها از طریق نشتی روغن و ضدیخ آسیب دیده‌اند و دلیل این نشتی‌ها باید شناسایی شده و تعمیر شود. در غیر این حتی اگر سنسورها را تعویض کنیم این نشتی‌ها باز هم به سنسورهای جدید آسیب وارد می‌کند.

 • پروسه تعمیر سنسور اکسیژن آسیب دیده

-اسکن کردن ECU خودرو توسط دیاگ
-بررسی نشتی‌ها و سوراخ‌های موجود در سیستم اگزوز
-جایگرین کردن سنسورهای آسیب دیده با سنسورهای جدید
-چک کردن اتصالات الکتریکی
-چک کردن عملکرد مناسب سنسورهای اکسیژن
-پاک کردن کدهای مربوط به سنسورهای قبلی از ECU
-آزمایش عملکرد مناسب خودرو در حال رانندگی

سنسور اکسیژن oxygen sensor

 • پیشنهاد رگلاژ

-درباره‌ی مشکلات خودروی خود حساس باشید.
-اگر چراغ چک موتور روشن است تا قبل از مراجعه به تعمیرگاه مسافت زیادی را رانندگی نکنید.
-اگر چراغ چک در حالت چشمک زن است برای جلوگیری از هزینه‌های بالا ماشین را تا تعمیرگاه با یدک‌کش حمل کنید.
-از مکانیک بخواهید تا شلنگ‌ها را چک کند و از عدم نشتی آن‌ها اطمینان حاصل کند. اگر شلنگ‌ها و یا سیستم اگزوز نشتی داشته باشد در کدهای عملکرد اشتباه سنسورهای اکسیژن مشخص خواهد شد ولی با این حال تعویض سنسور اکسیژن به تنهایی آن مشکل را حل نمی‌کند.

 • چه علائمی نشان دهنده نیاز شما به تعویض سنسور اکسیژن می‌باشد؟

-روشن بودن چراغ چک
-بالا رفتن مصرف بنزین خودرو
-قبول نشدن خودرو در تست آلایندگی

 • میزان اهمیت بررسی به موقع سنسورهای اکسیژن برای خودرو

خودروی شما دارای چندین سنسور اکسیژن است که همگی آن ها عملکرد خودروی شما را بهینه می‌کنند. سنسورهای جلویی میزان اکسیژن موجود در دود اگزوز را اندازه می‌گیرد تا خصوصیات گاز خروجی از محفظه احتراق مشخص شود. سنسورهای عقبی میزان اکسیژن در گازهای خروجی بعد از عبور از کاتالیزور را اندازه می‌گیرند. سپس سنسورهای اکسیژن این اطلاعات را به واحد کنترل الکتریکی خودروی شما (ECU) می‌دهند. این واحد در صورت لزوم می‌تواند آن را تنظیم کند چرا که عملکرد مناسب ماشین‌ها بسته به میزان و چگونگی ادغام سوخت و هوا است. سنسورهای اکسیژن برای عملکرد موتور ساخته شده‌اند، وقتی سنسورها از کار بیفتند خودروی شما عملکرد قبل را نخواهد داشت و مصرف سوخت آن بیشتر می‌شود و آلایندگی آن نیز افزایش می‌یابد.

ویدیو مربوط به نحوه بررسی و جایگزینی سنسور اکسیژن را اینجا ببینید.


خدمات قابل ارائه رگلاژ به دارندگان خودرو

 • با کمک کارشناسان فنی رگلاژ (۰۲۱۷۲۴۹۱) دیگر نگران تشخیص صحیح مشکل خودرو خود قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی نخواهید بود.
 • پس از مشخص شدن ایراد خودرو، رگلاژ نزدیک ترین، محبوب ترین و منصف ترین تعمیرکار را به شما معرفی خواهد کرد.
 • شما از طریق رگلاژ قادر خواهید بود تا روز، ساعت و تعمیرگاه مورد دلخواه خود را برای سرویس مورد نظرتان مشخص کنید.
 • با درخواست سرویس از طریق رگلاژ، دیگر احتیاجی به مراجعه به تعمیرگاه بدون اطلاع از شلوغی و یا بسته بودن آن نخواهید داشت.
 • تمامی تعمیرگاه‌های طرف قرارداد با رگلاژ با موفقیت از فیلترهای کارشناسی گذر کرده و ضمن اعلام شفاف نرخ کلیه خدمات خود، کوچکترین نارضایتی را برای مشتریان ارسالی از طریق رگلاژ ایجاد نکرده اند.
 • علاوه بر تمام مزیت‌های ذکر شده، رگلاژ در تمامی مراحل خدمت رسانی در کنار شماست. با تضمین خدمات ارائه شده در راستای افزایش کیفیت تعمیرات خودرو و نیز رضایت مندی مشتریان خود تلاش خواهد نمود.

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را رزرو کنید”

Previous «
Next »

284 Comments

 1. چراغ چک سمند ملى من گاهى روشن میشود ضمنأ ماشینم هم صب باید چندین بار استارت بزنم برا روشن کردنش بردم تست موتور گفت سنسور اکسیژن خرابه ولى دود سیاه از اگزوز بیرون نمیده و مصرف سوخت هم تغییر نکرده آیا بازم لازمه سنسور را تعویض کنم اصلا سنسورم خراب شده با این علایم که گفتم ؟؟

  • با سلام هادی عزیز
   درود بر شما سنسور اکسیژن گاهی اوقات پیش اومده که تنها خطا نشون میده و هیچ مشکلی تو مصرف سوخت ایجاد نمی کنه و یا هیچ ایرادی دیگه برجا نمیزاره
   سنسور یه قطعه الکترونیکی و امکان داره هر مشکلی داشته باشه .یعنی یک لحظه خطا میزنه بعد به کار خودش ادامه میده . با این وضعیت شما بایستی سنسور رو تعویض کنید.

 2. باسلام
  من یک خودرو تیبا یورو۴ دارم مدتیِ که از اگزوز خودرو دود سیاه رنگی بیرون میاد و بوی بدی م میده و همون لحظه ماشین مدام ریپ میزنه اما چراغ چک روشن نمیشه و دستگاه دیاگ م خطایی نشون نداد. خواستم ببینم مشکل از سنسور اکسیژنه یا نه، لطفاً راهنمایی کنید.
  ممنون

  • ا سلام
   عزیز درود برشما رمان اول روشن شدن خودرو دود سیاه میتونه تولیدات احتراق باشه و اگر با گرم شدن موتور این دود از بین رفت جای نگرانی نداره و اگر بهعد از گرم شدن موتور هم این دود ادامه داشته باشه ببایستی چک کنید که سوخت بیش از حد واردسیلندرها میشه یا اینکه هوای کافی برای احتراق کامل به موتور نمیرسه اگر سوخت بیش از حد به سیلندر تزریق بشه باید سوزن انژکتورتون رو چک کنید که بیش از حد باز میمونه و سوخت اضافی تزریق میشه و مورد دیگه اینکه شما از سوزن انژکتور متفرقه و یا شماره دیگه ای استفاده کرده باشید این در صورتیه که شما سوزن انژکتور تعویض کرده باشید در غیر اینصورت بایستی دنبال ایراد ایراد نرسیدن هوای کافی باشید و این ایراد میتونه از کثیفی فیلتر هوا – عدم کارکرد استپر موتور یا همان موتور پله ای ویا از سنسوراکسیژن باشه چون چراغ چک شما خطایی رو نشون نمیده امکانش خیلی ضعیفه که از سنسور اکسیژن باشه باز اگر سئوالی باشه بنده و تیم رگلاژ در خدمت شما هستیمJa.ja

 3. لطف بفرمائید مراحل تعویض سنسور اکسیژن بالا در خودرو تیبا یورو۴ را توضیح دهید، جا دست نداره و باید فن و رادیاتور را باز کنیم و یا اینکه نظر بهتری دارید؟

  • با سلام پویا عزیز
   اگر منظور شما سنسوری هستش که زیر پنجه اگزوز قرار داره هست برای باز کردن این سنسور اگر پنجه اگزوز رو باز کنی سریعتر میتونی باز و تعویض کنی و دیگه فن و رادیاتورت رو باز نکنی
   و اگر مورد دیگری هست کامنت بگذارید تا به سئوال شما پاسخ داده بشه.درود بر شما

 4. با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز
  من یه پراید۱۳۱مدل۹۳دارم.ماشینم تک سوز بود که بردم دستی ال پی جی بستم بهش.الان حدودا یه سالی میشه.مدتی هست که چراغ چک ماشین روشن شده.بردم باتری سازی گفتن سنسور اکسیژنش باید تعویض شه.سوال من از شما اینه که اگه سنسور اکسژن رو تعویض نکنم به ماشین اسیب وارد میشه.اخه من بنزین مصرف نمیکنم.فقط با گاز مایع میرم.
  ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام سامان عزیز اگر مخلوط هوا به سوخت محترق شده کم یا زیاد شود سنسور اکسیژن این تغییرات را به ای سی یو اطلاع میدهد و ای سی یو این اطلاعات را پردازش کرده و عملگرها را فعال میکند تا این نقص برطرف گردد.حال اگر این سنسور ایراد داشته باشد هم مصرف سوخت شما زیاد میشود و هم قدرت موتور شما کم میشود . پس بهتر است تا این سنسور تعویض شود. مهم نیست که سوخت شما بنزین ه یا گاز در ادامه آلایندگی رو هم به دنبال دارد

 5. سلام ، وقتتون بخیر
  من یه ۲۰۶ تیپ ۲ دارم که تیونینگ شده و تغییراتی توش ایجاد شده (مثل تغییر اگزوز و داشتن منبع) و امروز برای گرفتن معاینه فنی به مشکل آلایندگی برخوردم. اولا چراغ چکم روشن نیست ولی موقع روشن کردن ماشین بعد از یکی دو روز معمولا در استارت اول و دوم‌ ماشین روشن نمیشه ، دوما مصرف سوختم نسبتا بالاست و سوما دود سیاه رنگ هم هر ازگاهی داره ، میخوام ببینم چجوری میتونم بفهمم مشکل از سنسور اکسیژنه و یا کاتالیزور ؟

  ممنون از تیم و سایت خوبتون.

  • با سلام و درود مهدی عزیز
   تمام این ایراداتی که شما اعلام کردید منشاء اصلی شان سنسور اکسیژنه و این رو هم بایستی مطلع باشی که تا زمانی که کاتالیست شما تو سیکل اگزوز شما قرار نداشته باشه بدلیل آلایندگی بالا سنسور به ای سی یو پیغام میدهد که موتور را به حالت بالانس برگرداند و چون کاتالیزور ندارد این پالس دائم به ای سی یو ارسال میشود ولی هیچ نتیجه ای حاصل نمیشود ولی چراغ چک هم خاموش میماند.ولی میزان آلایندگی بالا میماند.پس نتیجه اینکه بایستی برای گرفتن تائیدیه کاتالیزور و سنسور و اکسیزن را وارد سیک کنید .

 6. سلام
  پراید مدل ۹۷ یورو ۴ دارم که حدود دو ماهه ال پی جی کردمش. حدود دو هفته پیش چراغ چکش روشن شد که با مراجعه به نمایندگی گفت مشکلی نداره و چراغ چک خاموش شد. خفته بعد چراغ ایربگ روشن شد که باز با مراجعه به نمایندگی درست شد. این هفته بازم چراغ چکش روشن شده . نمایندگی گفت مال گاز LPG هستش. در ضمن مصرف سوختش خیلی بالاس. با اینکه بیشتر گاز مصرف میکنم با مسافت خیلی کم روی بنزین، مصرفش بالاست.
  لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  • با سلام و درود
   وحید عزیز خودروتون رو کجا گاز سوز کردید؟
   اگر در مرکز معتبر این سیستم رو روی خودروتان نصب کردید بایستی همان مرکز پاسخگو باشه در غیر اینصورت بایستی توافقی سیستم شما رو اصلاح کنند. بله ایراد از سیستم گاز سوز و کیت سی ان جی هستش.

 7. سلام
  پراید مدل۸۹ دارم که cng دستی میباشد الان ۲ هفته ای میشه مصرفش بطور وحشتناکی بالا رفته با ۱۰ کیلو گاز فقط ۹۰ کیلومتر مسافت رو میبره و بنزین هم بایک باک پر۲۳۰ تا میره شمع و وایرشمع ؛ صافی هوا ؛ تعویض سنسور دمای اب ؛شستشوی انژکتور و استپر ؛ دیاگ هم زدم. مشکل رو نشون نداد خودم شک سنسور اکسیژن رو داشتم که گفتن موقعی که از cng استفاده میکنی سنسور اکسیژن از سرویس خارج میشه ممنون میشم از کمکتون

 8. سلام. من ۲۰۶ تیپ دو دارم. گهگاه وقتی اول صبح یا زمانی که ماشین واسه چتدساعت خاموش بوده استارت میزنم دور موتور ماشین بعداز روشن شدن زیر یک میمونه.(به اندازه یک یا دو خط). و وقتی شروع به حرکت کنم تا پا روی گاز میذارم ریپ میزنه خفه میکنه و خاموش میشه. چندثانیه بعد استارت بزنم بدون مشکل کار میکنه. بردم نمایندگی سوزن انژکتور شستشو دادن اما رفع شد. دستگاه زد گفت سنسور اکسیژن بالایی ایراد داره باید تعویض بشه. بعد گفت یه روز هم بیا ماشینتو اگه اشتباه نکنم گفت فیلر بزنم موتور یکم بد کار میکنه! من یکم توشک موندم و بجز همون کار اول بقیه رو انجام ندادم. میخواستم بپرسم تشخیص شما چیه؟واقعا ایراد از سنسور اکسیژنه یا ممکنه ایراد دیگه ای داشته باشه؟ممنون از وقتتون که برای پاسخ دهی میذارید.

 9. جناب منوچهری عزیز سلام مجدد.
  در پیام قبلی عرض کردم که سوزنهای انژکتور رو نمایندگی شستشو داد اما مشکل مذبور حل نشد. شمع ها رو هم حدود سه ماه پیش تعویض کرده بودم.با این اوصاف نظرتون چیه؟ و اینکه آیا سنسور اکسیژن در کل قابلیت تعمیر داره یا حتما باید تعویض بشه؟با سپاس مجدد

 10. سلام من پراید ۹۳ یورو۴ دارم .مصرف سوختم خیلی رفته بالا شتابو قدرت ماشین گرفته شده ولی دستگاه میزنم چیزی نشون نمیده حتی چراغ چکم روشن نمیشه و ماشین دود نمیکنه

 11. سلام من پراید یورو۴ دارم مصرف ماشین خیلی بالاست سرعتوشتاب ماشین گرفته شده ولی دستگا چیزی نشون نمیده گاهی اوقات هم دورموتور از ۴ رد نمیکنه ن دود میکنه ن چیزی

 12. سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم.بنده یه اردی مدل ۸۳ دارم سنسور اکسیژن خراب شد رفتم عوضش کردم حالا ماشین اول صبح دود میکنه و بد کار میکنه.هنگام شتابگیری هم ماشین کپ میکنه.بردم دیاگ زدم گفتن سنسور اکسیژن رو سلو کار نمیکنه و وقتی گاز میدی یه دفعه عمل میکنه.ماشین یه مدت ال پی جی نصب کردم بعد درش اوردم فکر کنم بعد اون اینجور شده لطفا اگه میشه راهنماییم کنید

 13. با سلام خدمت عزیزان کارشناس
  من یکدستگاه لیفان x60 مدل ۹۵ دارم
  که صبحگاه بعداز روشن شدن موتور کمی ریپ می‌زند…. وبعد از گرم شدن موتور خوب کار میکند
  ولی درشتاب خوب عمل نمیکند… وچراغ چک نیز روشن است
  تشخیص تعمیر کار خرابی
  سنسور اکسیژن است

  سوال؟؟ سنسور اکسیژن چقدر….. چند کیلومتر دوام داره…. من ۶۰٫۰۰۰ تا رفتم

  سوال ۲….من سنسور باز کردم

  لطفا راهنمایی بفرمایید
  چطوری تمیزش کنم
  باچه ماده‌ای
  آیا تمیزمیشود…. یا نه

  باید تعویض کنم
  از راهنمایی جنابعالی
  بسیار سپاسگزارم

 14. سلام خسته نباشید من تصدف کرد به ماشینم چیزی نشد ولی بردم نمایندگی درست کرد از اون موقع چراغ چکم روشن شده ولی تاقبل نمایندگی خاموش بود دستگاه زد گفت سنسور اکسیژن شماره یکت خرابه آیا سنسور با شستوشو امکان داره درست بشه؟

 15. سلام پراید۹۳یورو۴دارمسنسورپایین ان ۳سال بود کارنمیکرد مصرف سوخت ان خیلی کم زیاد شده بود تازگیها مصرفش خیلی زیاد شده بود بوی خام سوزی ودود سیاه میداد بردم تعمیرگاه دیاگ زد گفتند نرم افزار جدید نصب کردیم که سنسور پایین را از مدار خارج کرده مصرف سوخت را به حالت اولیه رسانده و خام سوزی ودودهم نمکند نیاز به تعویض سنسور نیست ۷۰هزارتومان گرفتند انجام دادندچراغ چک هم خاموش شدبعد از چند روز ح اما مصرف سوختم کمی پایین امد امروز رفتم تعمیرگاه با اینکه چراغ چکم خاموش بود اعتراض کردم دیاگ زده مگه سنسور بالا هم کار نمکند باید انر تعویض کنی نظر شوا چیست

 16. سلام من در تست آلایندگی رد شدم تو معاینه فنی – میگن دود مشاهده شده ولی من هیچ دودی نمی بینم – گفتن کاتالیست و سنسور اکسیژن ایراد دارد – باید بگم که من دقیقا سال گذشته همین موقع یک کاتالیست جدید نصب کردم ولی سنسور عوض نکردم .
  سوال :
  ۱- آیا مجدد نیاز به تعویض کاتالیست هست ؟
  ۲- چون یکساله کاتالیست عوض کردم- اگر فقط سنسور عوض کنم مشکل برطرف میشه ؟
  ۳- با تعویض کدامیک از موارد فوق مشکل دود برطرف میشود ؟ یا اصلا مشکل دود یه ایراد فنی دیگر دارد ؟

  • سلام آقای گلی عزیز
   ۱-معمولا عمر مفید کاتالیز ۳ سال یا ۱۵۰هزار کیلومتر است
   ۲-ابتدا باید دیاگ بزنید بعد مشخص می شود سنسور اکسیژن سالم است یا معیوب است.
   ۳-دود سیاه یا خاکستری مربوط به ایراد سنسور اکسیژن یا سوزن انژکتور یا شمع است اما دود آبی مربوط به روغن سوزی است

 17. سلام من خودرو۲۰۶تیپ۲ مدل۸۴دارم مدتیه بعضی مواقع جراغ چک روشن میشود ودوباره خودش خاموش میشود علتش چیست در ضمن هیچ کونه دودی از اکزوز خارج نمیشود با تشکر

 18. سلام
  ممنون که پاسخ منو دادین
  مشکل اساسی اینجاست که یه مرکز تنظیم موتور (تون آپ) خوب و حرفه ای سراغ ندارم – اصولا تو کارشون حرفه ای نیستن فقط یه دستگاه دیاگ خریدن خطاها رو پاک میکنن و همینطور باید بری جاهای مختلف هزینه کنی ولی هیچ مشکلی برطرف نشده باشه.
  میخواستم اگه لطفا کنید یه مرکز حرفه ای که تو زمینه تون آپ فعالیت میکه رو معرفی کنید مورد تایید شما باشه ممنون میشم. یا با ایمیل یا اس ام اس.
  ۰۹۱۲۲۱۶۸۹۵۰

 19. با سلام. من ماشین رو ندارم میخواستم سنسور اکسیژن را باز کنم ولی هر چقدر تلاش کردم باز نشد البته الان به این نتیجه رسیدم که جهت رزوه مخالف است آیا تایید می کنید

 20. سلام من برای معاینه فنی رفتم به علت الایندگی رد شدم . مکانیک میگه از سنسور اکسیژنه ولی نه چراغ چک روشن شده و نه علامت دیگه ای هست . ممنون میشم اگه راهنمایی کنین .

  • سلام
   ممکن است سنسور ضعیف شده به همین دلیل چراغ چک روشن نمیشه،از نشانه های ایراد سنسور اکسیژن دود سیاه،ریپ زدن و افزایش مصرف بنزین می باشد.با دستگاه دیاگ به صورت دقیق وضعیت سنسور اکسیژن مشخص می شود به این صورت که سنسور سالم باید نوسان داشته باشد و ثابت بودن پارامتر آن نشان دهنده معیوب بودن ان است.

 21. سلام من پراید cng دارم و سنسور اکسیژنم خرابه مبخواستک بدون فقط رو بنزین تاثیر داره خرابی سنسور یا رو گاز هم تاثیر میزاره

  • سلام
   تاثیر سنسور اکسیژن زمان استفاده از گاز روی عملکرد خودرو بسیار کم است اما هنگام استارت زدن و روشن کردن خودرو تا زمان گرم شدن موتور که با سوخت بنزین انجام می شود سنسور اکسیژن سوخته عملکرد خودرو را تحت تاثیر قرار داده و باعث اذیت شدن راننده می شود.

 22. سلام و عرض ادب
  تیبا ۹۳ دارم با ۱۵۰۰۰ کارکرد که دیروز ناگهان در موقع حرکت در اتوبان چراغ چک چشمک زد و موتور به لرزه افتاد ولی ماشین منو به مقصد رسوند. چراغ چک موتور هر از چندگاهی موقع حرکت چشمک می زند و بعدش خاموش میشه، موتور لرزش زیادی داره حتی در سکون، انگار ماشین ریپ میزنه، قبلا هم بعد از یک بارندگی سنسور گاز سوخت که تعویض شد و استپر شستشو شد.
  به نظرتان مشکل از چیست؟؟ سنسور اکسیژن، سنسور دوم، کاتالیست و…. ؟؟ فکر میکنید چقدر خرج رو دستم بزاره؟؟

  • سلام
   به احتمال زیاد سنسور اکسیژن دوم شما سوخته و متاسفانه جنس خوب در بازار و در نمایندگی سایپا موجود نیست و ممکن است لازم باشد ۱۰ سنسور تعویض کنید تا مشکل خودرو حل شود راه حل دوم این است که سنسور دوم را حذف کنید و ecu را مجددا برنامه ریزی کنید که تنها ایراد این روش این است که مقداری الایندگی افزایش یافته و از حالت یورو۴ به یورو۲ تبدیل می شود

 23. سلام تشکر میکنم از مقاله جامع تون.
  مهندس عزیز من یک تویوتا کرولای ۲۰۰۴ دارم که و در حدود ۳ ماهی میشه که چراغ چک انجین بعد از مدتی رانندگی روشن میشه و در همون زمان خودرو لرزه پیدا میکنه(در حین رانندگی) و متوجه هم شدم شتاب خودرو کمتر شده و از طرفی مصرفش افزایش پیدا کرده.بردم دیگ کردن و کد۰۰۳۷ نشون داد بهم گفتن کابل اکسیژن اولی دچار مشکل شده ولی من از اون به بعد خودرو رو کمتر بیرون اوردم و تعمیرش نکردم امید است که منو راهنمایی کنید ممنون

 24. ممنون از راهنماییتون
  خوشبختانه با دیاگ مشخص شد سیلندر ۱ احتراق نداره و بنابراین تمام شمع ها رو با شمع معمولی پایه کوتاه emco تعویض کردند مشکل رفع شد ولی الان مصرف وحشتناک بالاست!!! چه کنم؟؟؟

 25. با سلام. من پراید ۸۶ دوگانه کار خانه دارم سنسور اکسیژن خراب شد رفتم یه سنسور دیگه گرفتم بعد یک هفته باز چراغ چک روشن شد دیاگ زدم خطای داعمی زد دوباره رفتم سنسور گرفتم باز تکرار شد هرجا رفتم سر در نمی اورند لطفا راهنمایم کنید ممنون میشوم

 26. سلام
  وقت بخیر
  من یه پژو ۴۰۵ دارم که چند مدته که مصرف سوختش بالا رفته حدودا ۱۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
  گاهی هم هنگام برداشتن پا از پدال گاز سرعت یه لحظه کم میشه،مقداری هم خام سوزیه بنزین داره،چراغ چکش به موقع خاموش میشه.شمع هاش رو تازه عوض کردم،سوزن هاشو رو تازه تمیز کردم،موتور روغن سوزی داشت تازه تعمیر کردم.
  با سپاس

 27. با سلام خدمت آقای باقری عزیز و ممنون از اینکه کاربران رو با حوصله راهنمایی میکنین.من تندر نود اتومات مدل ۹۴ دارم که سه ماه پیش چراغ چک روشن شد که البته مداوم نبود و گاها خود به خود خاموش می شد بردم دیاگ گفتن سنسور اکسیژنه و من هم تعویض کردم و سنسور جدید هم به ظاهر اورجینال و مارک renault group بود بعد تعویض هم ارور رو پاک کردن ولی کار اضافی از نظر فلش کردن و تنظیم ecu و… انجام ندادن. چند روز بعد دوباره چراغ چک روشن شد دقیقا مثل دفعه قبل که دیاگ بازهم سنسور اکسیژن رو نشون میداد!!یه سری کارهای دیگه مثل انژکتور شویی و تعویض فیلتر بنزین و هوا و… هم انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم.این بار که بردم گفتن سوکت سنسور درست سرجاش نرفته و با بست کمری محکمش کردن!و دستگاه هم نشون داد که سنسور کار میکنه که این بار هم ارور رو پاک کردن.ولی یه روز بعد دوباره چراغ چک روشن شد .من واقعا کلافه شدم و نمیدونم چکار باید بکنم.احساس میکنم شتاب ماشین نسبت به قبل کمتر شده و مصرف سوخت بیشتر.

 28. سلام
  چندروز هست چراغ چک ال۹۰ ساخت ۱۳۹۴ من روشن شده دستگاه میگوید سنسوراکسیژن مشکل دارد درصورتی که هیچ مشکلی درمصرف سوخت وبدکارکردن ندارم باتوجه به گران بودن سنسور حدود۵۰۰ت راهی برای دقیقتر چک کردن ان هست مثلا بامولتی متر ازروی کار میشود بدون بازکردن چک کرد
  لطفا من راراهنمایی فرمایید

 29. سلام
  چندروز هست چراغ چک ال۹۰ ساخت ۱۳۹۴ من روشن شده دستگاه میگوید سنسوراکسیژن مشکل دارد درصورتی که هیچ مشکلی درمصرف سوخت وبدکارکردن ندارم باتوجه به گران بودن سنسور حدود۵۰۰ت راهی برای دقیقتر چک کردن ان هست مثلا بامولتی متر ازروی کار میشود بدون بازکردن چک کرد
  لطفا من راراهنمایی فرمایید;کیلومتر۶۵هزار

 30. قناد ۱۶/۹/۹۷
  سلام .پژو۲۰۶ تیپ۲مدل۸۹ دارم مدتی است مصرف بنزین زیاد شده واگزوز بو میدهد ودست که توی اگزوز میکنم دوده زبر مشاهده میشود .ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید.

 31. سلام. ۲۰۶ تیپ ۲ دارم .چند بار چراغ چک روشن شد و دیاگ زدم و خطای سنسور اکسیژن میداد و خطا را پاک کرد و کار موتور عادی شد .بعد از چند روز باز هم چراغ چک روشن شد باز دیاگ زدم.آیا تعویض سنسور اکسیژن ضروری است؟

  • سلام
   متاسفانه سنسور اکسیژن های موجود در بازار اکثرا اصلی نیستند و چند روز بیشتر کار نمیکنند!باید جنس اصلی تهیه نموده و دیاگ بزنید در ضمن دقت شود که احتمال دارد سوختن سنسور اکسیژن به دلیل اتصالی سوکت یا ریختن ضدیخ یا روغن بر روی آن باشد.

 32. محمد
  باسلام وتشگر میخواستم بدانم اکرکاتالیزور پژو۲۰۶ مدل۸۹تیپ۲ خراب شده چرا چراغ چک روشن نشده.

 33. سلام
  عرض ادب
  ۴۰۵ دوگانه کارخانه ای ۹۳ دارم، خودرو روی گاز کوپ میکند ،انگار از پشت نگه میدارنش.
  وقتی شیر گاز بازه ، روی بنزین هم کوپ می‌کنه.
  ولی شیر گاز بسته باشه، روی بنزین مشکلی نیست.
  دیاگ زدم گفتن سنسور اکسیژن نوسانش باید به هفتاد برسه ،اما مال من روی چهل سه تا چهل و پنج نوسان داره.
  آیا این نوسان خبر از خرابی سنسور اکسیژن میدهد؟
  مصرف سوخت هم بالاست.

 34. سلام من یه پژو اس ال ایکس مدل ۹۰ دارم
  متاسفانه مصرف بنزین زیاد شده ..شمع عوض کردم..صافی بنزین عوض کردم..سوزن ها رو شست وشوانژکتور کردم ..شتاب ماشین خوب شده دیاگ هم زدم سنسور بانوسان کارمیکرد نمیدونم مشکل ازچیه همچنان مصرف سوخت وحشتناک بالاست این هم بگم گاهی اوقات ماشین صدای عطسع میده لطفا راهنمایی کنید

 35. باسلام
  من یک پژو پارس مدل ۸۶ دارم
  واشر سر سیلندر واشر منیفولد هوا و اورینگ دور پبستون .مپ سنسور هوا .عوض کردم یک ماه پیش
  واشر منیفولد به علت آب بند نکردن مکانیک نشت داشت به طوری بعد از باز کردن مجدد و تعویض وآب بند کردن واشر منیفولد با چسب مزدا وقتی ماشین روشن شد به مدت ۲ ساعت دود سفید غلیظ از اگزوز بیرون میومد حتی تا ۲ روز گهگاهی بازم دود میکرد.بعد از اون ماشین تک استارت روشن میشه و ریپ یا کپ هم نداره ولی موتور یکم ۳ کار میکنه در حالت در جا و لرزش داره به طوری که توی اتاق ماشین بیشتر حس میشه(لرزش خیلی نیست ولی قبلا اینطوری نبود) هنگام گاز دادن تو حرکت صدای شیم های سیلندر شنیده میشه .وقتی گاز پر میدی آخر ش دود سیاه میکنه. دودش زیاد تر هم شده مصرف سوخت هم ۱۰۰_۱۰٫دیاگ زدم پیش کسی که کارش خوبه گفت هیچ مشکلی نداره شاید از سوپاپ هات باشه که خوب آب بند نشده .چراغ چک هم تا حالا روشن نشده.به نظر شما مشکل از سنسور اکسیژن و کاتالیزور هست یا همون سوپاپ ها.ممنون که حوصله کردین و خواندین.

 36. با سلام و خسته نباشید
  بنده یک پراید ۸۳ ساژم دارم
  با سرد شدن هوا خیلی سخت روشن میشه :
  ۱٫یا ۸ تا ۱۲ استارت میخوره
  ۲٫یا بعد از استارت اول سوئیچ رو میبندم تا رله دوبل قطع کنه بعد استارت میزنم روشن میشه
  بعد از روشن شدن کمی تک کار میکنه بعد خوب میشه
  همه سنسورها رو هم عوض کردم ولی جواب نگرفتم
  راهنمایی میفرمایید لطفا

 37. سلام
  من یدونه پراید ۹۳ یورو۴ دارم
  میخوام ecu ماشین را ریمپش کنم
  اگه بحث کات آفشو دستکاری نکنم اما مابقیه تغییراتو انجام بدم در طول عمر موتور تاثیری منفیی داریه ریمپ کردن یا خیر؟
  باتشکر

 38. سلام خدمت دوست عزیزم.پراید مدل ۸۵دارم بردم واشر گلویه وپنچه رو عوض کردم شبش خوب بود فرداش ماشین ریپ میزد چک روشن نشد دیاگ زدم نوشته سنسوراکسیژن فعال نیست بنظر شما میشه چسب مزدا روسوراخاش باشه عمل نکنه خواشها به این شماره جوابشو بفرستید ممنونم۰۹۳۰۰۹۶۳۶۴۱

 39. سلام من تیبای ۹۳ دارم با ۳۵۰۰۰ کارکرد در سرعت بالای هشتاد روی گاز و بنزین چراغ چک خاموش و روشن می شود تست دیاگ چند دفعه بردم خطای سنسور اکسیزن داده در ضمن درجا که گاز شدید بدم دود سیاه بیرون میاد با این که کار کرد ماشین بسیار کمه متاسفانه روغن سوزی شدیدی داره هر هزار کیلومتر یک لیتر و هیچ علایمی از روغن سوزی هم مانند دود ابی ، خیس بودن شمعها ، اگزوز چرب ، کمپرس و غیره نداره و بعد از هر تعویض روغنی بعد از چند روز روغن ماشین به شدت سیاه میشه حال سوالم اینه ایا سنسور اکسیزن میتونه با تولید دود سیاه و نفوذ به داخل روغن خاصیت روغن رو از دست بده و روغن کم بشه یا نه و سوال بعدی اینکه ایا روغن سوزی موجب خطای سنسور اکسیزن میشه یا نه ؟ ممنونم

 40. سلام خدمت کارشناس محترم.
  دو تاسوال داشتم .
  با حذف کردن سنسور اکسیژن مقدار آلایندگی زیاد میشود. آیا در معاینه فنی خودرو این مقدار آلایندگی غیر مجاز است و معاینه فنی به خودرو نمیدن؟
  آیا با حذف سنسور دوم اکسیژن مصرف سوخت بیشتر میشه؟

  • سلام
   بستگی به نوع خودرو دارد،اگر خودرو شما یورو۴ و دارای ۲ سنسور اکسیژن است با حذف سنسورز دوم تبدیل به یورو۲ میشود و مشکلی برای گرفتن معاینه فنی پیش نمیاد اما اگر یورو ۴ نیست با حذف سنسور اکسیژن آلایندگی زیاد میشود و گرفتن معاینه فنی خیلی سخت می شود.مقدار خیلی کمی مصرف رو زیاد میکنه

 41. با سلام و خسته نباشید با گروه فوق العادتون
  من ماشین ۲۰۶ تیپ۲مدل۹۴ دارم که چهار ماه پیش چراغ چک موتور روشن شد بردم چن بار دیاگ زدن و بعد سه بار کلا خاموش شد و الان یک هفته هست دوباره روشن شده و خودبه خود بعد کمی راننگی خاموش میشود وحس نمیکنم مصرف سوختم بالا رفته باشه فقط احساس میکنم ماشین مثل قبل قدرت نداره و موقع حرکت باید گاز بیشتری بدم و دوباره الان بردم سنسور اکسژن مثل قبل خطا نشون میده به نظرتون باید چیکار کنم و اگر سنسور اکسیژن مشکل داشته باشه و من اونو تعویضش نکنم به ماشین اسیب میزنه؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 42. با سلام مجدد یه سوال دیگه داشتم از نظر شما چه مارکی برا سنسور اکسژن پژو ۲۰۶تیپ۲مدل۹۴ مناسبه با توجه به اینکه جنس قلابی زیاده؟؟اگر امکانش هست چن نمنه بگین ؟؟ممنوون از گروهتون

 43. سلام دوست عزیز.من یه سمند ال ایکس مدل ۸۸ دارم کاتالیزرم داره. ماشین رو ک برای بار اول روشن میکنم حدود پنج ثانیه بد کار میکنه بعد درست میشه . شتاب و چیزاشم خوبه شمع هم عوض کردم . دود هم نمیکنه ولی ماشین ک روشن شد و درست کار کرد خاموش ک بکنم و دوباره استارت بزنم راحت روشن میشه بدون بد کار کردن.ولی تا پنج تا ده دقیقه خاموش کردم باز روشن کردم دوباره برای پنج ثانیه اول بد کار میکنه و دوباره درست میشه.. اما اگه روشن باشه خاموش کنم و سریع روشن کنم مشکلی نداره.دستگاهم زدم گفت سنسور اکسیژن هست.استاد میشه راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟ فقط تا سرد شد روشن کردم پنج ثانیه ای بد کار میکنه.مشکل چیه استاد؟

 44. من یک ام جی ۵۵۰ دارم متاسفانه معاینه فنی hc بیشتر از حد مجازه و ماشین وقتی میخواد معکوس بده چه تو کفی چه تو سربالایی یدفعه شروع میکنه به ریب زدن و ارور میده که وقتی ماشین رو خاموش روشن میکنم مشکل ماشین حل میشه تروخدا کمک کنید ببینم مشکل از چیه ده بار بردم نمایندگی و فقط ادم رو سرکیسه میکنن

 45. سلام جناب مهندس.تیبا۹۷ دوگانه کارخانه کارکرد ۴۰ هزار کیلومتر از اول سال.حدودا یکی دوماهی میشه ماشین بد کار میکنه مخصوصا تو ترافیک ک مدام در حال ترمز و گاز و کلاچ گرفتنی.دنده کشی ضعیف میشه ترمز ضعیف میشه پدال گازو ول میکنی ماشین عطسه میزنه صدای موتور درشتو خشک میشه انگار داره ماشین بزورر راه میره ی جورایی مث وقتی ک کولرو روشن میکنی میشه.نه چراغ چکی روشن میشه ن دستگاه خطا نشون میده.
  استپر موتور -سنسور دریچه گاز- باتری اتمیک -شمع بوش روسی -جفت تسمه کولر و دینام -اتصال بدنه ب باتری- نمایندگی بازدید دریچه گاز و آلترناتور و موتورو انجام دادن گفتن موردی نداشته.
  اوایل بستای باتری سولفاته زده بود خودشم آمپرش میومد پایین ک یک باتری اتمیک۵۵ خوب انداختم ولی بازم اوکی نشد.هر جا میرم ی چیزی میگن واقعا اعصابم خرد شده لطفا اگه میشه بمن مشاوره بدین ممنونتون میشم.اینم بگم ماشین با نیش استارت روشن میشه تو دمای زیر صفر اولشم کار میکنی خوبه همین ک گرم میشه مخصوصا ترافیک شدید خودشو بیشتر نشون میده ولی تو جاده صاف خیلی بهتر میشه.

 46. درود و عرض ادب
  حدود یک هفته قبل انژکتور شور داخل باکی کاپسین داخل پراید یورو ۴ ریختم+ اسپری انژکتور شور به داخل دریچه گاز اسپری کردم (موقع روشن بودن)
  حالا ۲ روزه گاهی (به ندرت) چراغ چک روشن میشه و ماشین چند ثانیه ای از نفس میوفته خصوصا دنده ۱ و ۲ (کلا ۳ ۴ بار اینجوری شده طی ۲ روز)
  دو بار دیاگ زدم خطای سنسور اکسیژن و موقعیت میل سوپاپ داشت هر دو بار. بعضی وقتا به ندرت پیش میاد نده یک گاز نمیخوره یه جوریه.
  تا پیش از این هرگز چک موتور روشن نشده بود.

  ممنون میشم راهنمایی کنید چون اینجا تعمیرکار وجود نداره فقط تعویض کار اند…

 47. سلام ایا کسی هست مشکل حل کمه پراید ۸۹ دارم انژکتور ساژم ۷ ۸ ماهی تعمیر اساسی کردم اما از اون به بعد مشکلاتی پیش اومد که رفع نمیشه چند بارم بردم مکانیک نشون دادم اما هر کی یچی میگه ماشین روشن میکنم موقع حرکت و گاز دادن در دنده یک دو سه ماشین گاز میخوره اما ماشین یکی انگار گرفته و بعد ول میکنه و یکم بوی خامی میده بعضی موقع وایر شمع کویل فیلتر بنزین پمپ بنزین عوض کردم سوزن شستم اما مشکل هست هنوز ضمنان الان چند روزی زمانی که سرعت کم میکنم و کلاج میگرم می ایستم یا دنده یک دور میاد رو ۵۰۰ یا بعضی اوقات خاموش میشه اگه استپر باشه دور موتور بالا ۱۰۰۰ نمیره میاد ۵۰۰ ۹۰۰ اما وقتی سوکت سنسور اکسیژن میکنم بهتر میشه مشکل از کجا میتونه باشه و بوی خامی احتمالش خست که از حبابگیر بنزین باشه چون یبار عوضش کردم یا ربطی نداره

 48. سلام؛
  من یک پژو ۴۰۵GLX دوگانه ی کارخانه مدل ۸۶ دارم که ۱۷۹٫۵ هزار کار کرده و بیشتر از گاز استفاده میکنم تا بنزین…
  حدود یک سال میشه که مصرف سوختش چه روی گاز و چه روی بنزین شدیدا بالاست. دیروز بردم تعمیرگاه برق و برام دیاگ زد. اول گفت دریچه ی گازتون مشکل داره بعد از یک دقیقه گفت هیچی مشکلش حل شد و میتونید ماشینتونو ببرید (فکر کنم خطا شو پاک کرد) ولی فیلرش سفته و ببرید تعمیرگاه که فیلر و شیم بندی بشه… خلاصه این کارا رو انجام دادم و در نهایت برای اولین بار بردم که سوزنای انژکتور رو شست و شو بدن که دوتا از ۴ تا نیمه مسدود بود. مصرف سوخت همچنان بالاست (البته احساس میکنم یکم پایین اومده) ولی کارکرد موتور خیلی نسبت به قبل فرق کرده و بهتر شده…
  به نظرتون میتونه از کاتالیست و یا سنسور اکسیژن باشه؟؟
  اگه مشکل از سنسور هست پس چرا موقع دیاگ نشون نداد؟؟
  اگه سنسور اکسیژن بعد از ۱۰ سال کار تمیز بشه مشکل رفع نمیشه؟؟
  اگه از تمیز کننده ی کاتالیست و سنسور که توی باک میریزن استفاده کنم چطوره؟؟ (البته گرونه بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومن)
  خواهش میکنم پاسخ بدید چون هم کلافه شدم و هم با توجه به قیمت قطعات خودرو که خیلییی بالا رفته نمیخوام بیهوده تو خرج بیوفتم…

 49. سلام. پراید مدل ۹۳ دارم، مدتی میشه داره ریپ میزنه. در حالت درجا و توی دنده های زوج و دیاگ هم چیزی نشون نمیده. ممکنه از سنسور اکسیژن باشه؟

 50. سلام وقت بخیر
  ببخشید ماشین چانگان جدیدا چراغ چک روشن شده یهو اینجوری شد.فقط بعضی موقع ماشین توی گاز دادن کم میاره در حد چند ثانیه بعد یهو گاز آزاد میشه
  یکی از دوستان دیاگ زدن ارور
  P0134 حسگر شماره ی ۱ اکسیژن, بانک ۱
  میشه راهنمایی بفرمایید سنسور کجا قرار داره که تعویضش کنیم و چانگان چند سنسور داره

 51. ممنون از پاسخگوییتون
  قیمت سنسور ها رو شما ندارید و یا اینکه جای مطمئن واسه خرید؟

 52. سلام علت اینکه ماشین در دنده دو و سه میخواد دور بگیره اما نمیگیره گیر میکنه کپ میکنه و بعد میره چی میتونه باشه دور موتورم بعد ایستادن میاد پایین یا خاموش میشه چیه البته مسئله دوم بعد از اینکه سنسور اکسیڗن میکنم رفع میشه تقریبا ایا میتونه مربوط به سنسور اکسیڗن باشه البته کپ کردن وجود داره هنوز

 53. لام من پژو ۴۰۵ مدل ۸۵ دارم .چند روزی میشه صبح وقتی روشن میکنم ریپ میزنه .مصرف سوخت هم بالا رفته وقتی پا روی گاز میزارم ماشین اون شتاب رو نداره .بردم پیش تنظیم موتوری گفت سوخت باشت باید روی ۲ باشه روی ۴ هستش .وقتی گاز میدم دود سیاه میکنه دور موترش هم یکم زیره یکه .بعضه وقتا تو درو موتو کم خاموش میشه گفتم بدونم نظر شما

 54. سلام چطوری از سالم بودن شمع ها مطمئن شد

 55. باسلام خدمت مهندس گرامی..دوست عزیز من یه پراید ۸۶دارم مدتیه وقتی صبحها روشن میکنم تاگرم بشه دور موتور نوسان داره ویه مقدار خام سوزی باتوجه به اینکه خودم فنی کار هستم صافی بنزین تعویض کرده واستپر واز طریق هواکش انژکتور شو زده همه رو تمیز کردم شمع ووایرهام مشکلی نداره دیاک هم مشکلی نزده وکماکان مشکل رو دارم لطفا ایراد رو بگید ایا سوزنها کثیفه یا سنسور هوا ایراد داره در ضمن چراغ چک هم تاحالا ایرادی نزده..ممنونم

 56. مجددا سلام.مهندس فراموش کردم بگم ماشین من بعد از گرم شدن خیلی کمتر دورش بالا وپایین میشه مشکل اصلی من یه مقدار خام سوزیه که میترسم معاینه فنی نتونم بگیرم وحتی میخواستم سوزنهارو خودم باز کنم بشورم که تصمیم گرفتم اول با شما مشورت داشته بام.بازم ممنونن

 57. سلام یه ماشین پراید مدل ۹۷ دارم که همش ۳ماهه کارکرده از همان اول ماشین‌مشکل کپ موتور وخفگی سرعت اولیه داشت ..۷بار بردم نمایندگی علکی فقط سنسور اکسیژن ومپ وبرام عوض کردن اخرش بازهم‌ماشین درست نشد درضمن ماشین تک سوزه بخدا ازدست این ماشین کلافه شدم…چیش خرابه نمیدونم تورو خدا راهنماییم کنید باتشکر ازادمین محترم رگلاژ

 58. سلام. روز به خیر. من یک پژو۲۰۶ تیپ سه دارم که بع از چند ساعت که خاموش باشه، برای روشن شدن به شدت مشکل داره و بارها باید استارت بزنم تا روشن بشه. بعد از روشن شدن هم حداقل دو دقیقه باید گرم بشه تا قادر به حرکت باشه، مگرنه با کوچکترین فشاری، حتی فشار هیدرولیک فرمون، خاموش میکنه. مشکل از چی میتونه باشه؟

 59. با سلام، ماشین من ساندرو هست و ۳۵٫۰۰۰ تا کار کرده. چراغ چکش روشن شده. دقیقا ی بار ماشین داشت بنزین تموم می کرد و به زور رسوندمش به پمپ بنزین. بلافاصله بعد از سوخت گیری اون روز چراغ چک روشن شد و اوایل ی چند ساعتی روشن بود و چند ساعتی خاموش میشد. نمایندگی که میگه سنسور اکسیژن مشکل داره. می خواستم راهنمائی کنید لطفا چی کار کنم بهتر؟ ممنون از لطفتون

  • سلام
   احتمال دارد پمپ بنزین نیم سوز شده باشد البته ابتدا صافی بنزین را تعویض کنید اگر درست نشد باید دیاگ زده شود تا ایراد دقیق مشخص شود.
   در صورت نیاز به تعمیرگاه مورد اطمینان با شماره ۷۲۴۹۱ تماس بگیرید تا در خدمت شما باشیم

 60. باسلام
  من ی پراید دو گانه دستی مدل ۸۹ دارم که همچیش نو هست حتی سنسور اکسیژن اما بعد از دوماه کارکردن سنسور اکسیژن ماشین دود مشکی میکنه و مصرفش تا صدی هفت بالا رفته. دیاگ زدم میگن همچی سالمه فیلر هم گرفتم و بازم همینجوریه اما خودم دقت کردم هنگام دیاگ نوسان سنسور اکسیژن وقتی موتور در جا کار میکند از ۷۹۰ تا ۸۷۰ میباشد
  میخواستم بدونم این نوسان درسته درصورتی که مطالبی که راجب سنسور خوندم میگن بین۱۰۰ تا ۹۸۰ در نوسات بایستی باشد(براساس مقیاس دستگاه دیاگ) کدوم درسته لطفا راهنمایی کنید

 61. سلام
  ماشین من کاتالیزش خراب بود چراغ چک روشن میشد
  الان بعد عوض کردن کاتالیز باز چراغ چک توی چند کیلومتر ابتدایی روشن میشه و بعد از یکی دو کیومنر خاموش میشه تا وقتی ک ماشین دوباره خاموش روشن کنم
  دستگاه هم زدیم سنسور دوم ایراد نشون میده
  الان سنسور باید عوض بشه یا …؟و اینکه این خرابی سنسور دوم روی مصرف و کارکرد ماشین تاثیر داره ؟
  ماشین پاجرو

 62. سلام،من یه تیبا مدل ۹۵ دارم که چند وقته تو دنده یک موقع حرکت تا چند ثانیه گاز نمیخوره و خفه میکنه، دیاگ زدم خطای سنسور میل بادامک و بالا بودن ولتاژ سنسور اکسیژن رو داشت، لطفا رهنماییم کنین، باتشکر

 63. باسلام من ی وانت پیکان دوگانه کارخانه دارم روی گاز خوب کار میکنه ولی رو بنزین ایپرام ایسیو به هم میبخوره چند بار هم ایسیو ش فلاش کردم اما مدتی خوب کار میکنه بعد از چند روز دوباره هم میخوره البته تا رو گاز نزنی بهم نمیخوره ولی با گاز بهم میخوره

 64. با سلام و خسته نباشید
  قیمت های اعلامی شما برای چه تاریخی است؟ واقعا تعمیرگاه این قیمت رو میگیرن؟

 65. سنسور اکسیژن رو میشه کلا از مدار خارج کرد؟

 66. سلام و خسته نباشید
  خودرو پراید مدل ۹۳ ماشین ریپ می زد دیاگ زدم ایراد سنسور اکسیژن پایین رو میده ارور رو پاک می کنه ولی باز چراغ چک روشن می شه با توجه به اینکه چندین بار سنسور اکسیژن عوض کردم و بعد مدتی دوباره خراب شده چطوری می شه سنسور عوض نشه و چراغ چک روشن نشه

 67. باسلام
  ماشین بنده ام وی ام ۳۱۵ است تازه ی سال خریدمش
  تقریبا یک هفته ای میشه که بعد از رانندگی با سرعت بالا یه بوی فاسد و گندیده ای تو ماشیم میپیچیده ، از اگزوز هم همچین بویی میاد.(فقط تو سرعت بالا همچین مشکلی هست).خواستم بپرسم ایراد از کاتالیسته یا سنسور یا چیز دیگه ؟؟؟؟؟؟

 68. سلام خسته نباشید ممنون از راهنمایهاتون.
  ۲۰۶ تیپ ۲ دارم چراغ چک من روشن و خاموش میشه دور موتورم از ۳۰ بالاتر نمیره ماشینو خاموش می کنم بعدش روشن نمیشه چند دقیقه صبر میکنم ماشین روشن میشه و چک خاموش میشه دور موتور هم درست میشه در ضمن به علت کپ کردن سنسور اکسیژن و جدا کردم.

 69. باسلام
  ام وی ام ۳۱۵ مدل ۹۶ دارم
  چند روز پیش وقتی سرعت ماسینو بردم بالا تو اتاق بوی گندی پیچید از اگزوز هم همین بو میومدبیرون، نه مصرف سوختم تغییری کرده نه چراغ چکی روشن شده و نه موقع روشن شدن بوی بدی میاد
  فقط زمانی که سرعت بالای ۱۰۰میره همچین بویی احساس میشه دلیلش چی میتونه باشه جناب؟

 70. با سلام
  پراید مدل ۹۴ دارم بعضی مواقع صبحها بعد روشن میشه و در جاده شتاب کمی داره و در حال حرکت صدای موتور زیاده مثل اینکه به موتور فشار زیادی بیاد علاوه بر این در حال حرکت هر از گاهی دور موتور یکدفعه بالا میره بدون اینکه سرعت تغییر کنه و کل ماشین لرزش خیلی کمی داره مصرف سوخت تغییر نکرده و استپر را هم تازه تمییز کردم

 71. سلام ، پارس ال ایکس مدل ۹۳ ، ۸۰ تا کار کرده ، با بنزین سوپر شتاب خوب و هیچ مشکلی ندارم ، اما با بنزین معمولی شتاب ماشین خیلی کم میشه و ماشین سرد باشه دو سه بار باید استارت بزنم و ماشین تا چهار پنج دقیقه ریپ میزنه .

 72. سلام و عرض خسته نباشید خدمت تیم خوب رگلاژ
  من یک دستگاه ۲۰۶ دوگانه V10 دارم که به طور مداوم خطای سنسور اکسیژن میده، مصرف سوختش بالاس و منبع اگزوزش هم به گفته مکانیک پوسیدس،سوالم اینه که چه قطعاتی باید تعویض بشه،آیا فقط تغویض اگزوز کافیه؟

  • سلام
   اگر منبع اگزوز پوسیده باشد باید تعویض شود اما ایراد خطای سنسور اکسیژن و مصرف بالا به دلیل ایراد کاتالیز اگزوز می باشد و باید کاتالیز عوض شود البته در صورتی که هنوز چراغ چک شما روشن نشده باشد اما اگر چراغ چک روشن می شود و پارامتر سنسور اکسیژن از روی دیاگ ثابت است و نوسان ندارد باید سنسور اکسیژن هم تعویض شود

 73. سلام مدتی من وانت پیکان مدل ۹۳دارم وقتی در حین حرکت پامو از رو گاز برمیدارم و موتور میاد رو دور اروم شروع به ریپ زدن میکنه از اگزوز هم دوده سیاه توام باقطرات اب میزنه بیرون مصرف سوخت هم یکمی بالاست ولی دیاگ که میزنم یکبار خطای موقعیت میلسوپاپ نشون میده سری بعد خطای سنسور دورموتور و وقتی خطا پاک میشه با دیاگ دوباره وقتی که تو جاده بارونی رانندگی میکنم باز شروع میشه از اساتید خواهش میکنم منو راهنمایی کنن.
  ممنون از ریکلاژ

 74. سلام خسته نباشید
  من پراید مدل ۹۳ یوروو۴ دارم چراغ چکش روشنه، دیاگ زدم گفت که از سنسور اکسیژن و سنسور میلی بادامک هستش میخواستم بدونم اگه سنسور رو عوض نکنم برای ماشین مشکلی پیش میاد

 75. اوه اوه پس باید حتما سنسور رو عوض کرد قبل از معاینه.

 76. سلام خسته نباشید من خودرو۲۰۶تیپ۵sdدارم مدتی است وقتی صبحها توهوای سرداستارت میزنم ماشین روشن میشه بعدموتورمی خوابه (خاموش نمیشه)بازدوباره به مدت ۳۰ثانیه نامیزان کارمیکنه وبوی خام سوزی هم داره وکمی هم بنظرم ۳تاکارمیکنه بعضی وقتهاچراغ چک روشن میشه بعدازمدتی خودبه خودخاموش میشه ودرصورت ادامه یاماشین خاموش روشن میکنم چراغ چک خاموش میشه چندباردیاک زدم مشکلی نبودیکبارخطا کوئل دادتشگرمیکنم علتش رابگیدخیلی حساسم اذیت میشم تشگر

 77. سلام
  ایراد مربوط به سنسور اکسیژن یا مپ سنسور می باشد

 78. با سلام
  بعد از تعویض سنسور اکسیژن شتاب و حداکثر سرعت ماشین بسیار کم شده ، اولش بعد از روشن شدن چراغ چک شمع هارو تعویض کردم چند ساعتی چک خاموش بود اما دوباره روشن شد سنسور اکسیژن تعویض کردم توی اتوبان دیدم سرعتم بیشتر از ۱۱۰ تا نمیرفت به مکانیکم که گفتم گفت باید سنسور اکسیژن Ntk ژاپن بندازم و اینکارو هم کردم اما سرعتم نهایتآ یه خورده بهتر شد یعنی حداکثر ۱۳۰ تا میتونستم با دنده ی ۵ برم ، ماشین ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۶ البته منظورم از حداکثر این نیست که میخوام بیشتر برم منظورم اینه که دور موتورم انقدر سریع بالا میاد که مجبورم دنده بالاتر ببرم

 79. سلام خسته نباشید.
  من یه ۲۰۶ تیپ دو دارم صبح ها با نیم استارت روشن میشه و بعد خاموش کردن تا یه ساعت اگه استارت بزنم باز خوب روشن میشه ولی اگه دو سه ساعت ماشین خاموش باشه باید ۱۰ تا استارت برنم تا بتونم روشن کنم چند جا هم بردم سر در نیاوردن بردم دیاگ گفتن سنسور اکسیژنت خرابه ارورش پاک نمیشه ۳ ماهی هم میشه شمع ها رو عوض کردم و یه ماهی هم میشه واشر سر سیلند عوض کردم . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چون هیچ کس سر در نمی اره.

 80. سلام من خودرو پراید مدل ۹۵ دارم دوگانه دستی کردم بعد یه مدت سنسور اکسیژن خطا میده عوضشم کردم ولی بازم درست نشد مارک ژاپنی اصل گرفتم لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم در ضمن خطا گیر سنسور هم نصبه روی گاز خوب راه میره ولی روی بنزین کپ می کنه

 81. سلام من خودرو پراید مدل ۹۵ دارم دوگانه دستی کردم بعد یه مدت سنسور اکسیژن میده عوضشم کردم ولی بازم درست نشد مارک ژاپنی اصل گرفتم لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم در ضمن خطا گیر سنسور هم نصبه روی گاز خوب راه میره ولی روی بنزین کپ می کنه

 82. سلام.خسته نباشین.
  من یه پژو پارس مدل ۹۱ دوگانه سوز کارخانه دارم‌.
  وقتی با بنزین تو جاده از گردنه بالا میرم موقع سرازیری میندازم رو گاز بعد ۱ دقیقه چراغ چک روشن میشه البته با باز و بسته کردن سویچ چراغ چک خاموش میشه .ولی دیگه ماشین سنگین گاز میخوره . و خطایه گرمکن و ولتاژ سنسور اکسیژن موقت میاره..تا حالا چند تا سنسور اکسیژن عوض کردم و با دیاگ ECU رو فلاش کردن ولی این مشکل بازم هست..البته سوکت رو دادم باطری ساز با اهم متر تست کرد گفت سالمه..ماشین کاتالیزور نداره البته من از اول خریدم کاتالیزور نداشت و مشکل ساز نبوده برام..الان من باید چی رو چک کنم..سنسور مارک ntk انداختم ۳ تا .بقیه هم مارک های دیگه بوده.خواهشا راهنمایی کنین ؟؟؟؟
  ممنون

 83. سلام به تازگی ی سمند قدیمی یورو ۲ تک سوز گرفتم که وقتی موتور سرده با ی استارت روشن میشه ولی وقتی گرمه زمان بیشتری استارت میخوره و گاهی به استارت دوم و سوم هم میرسه تا روشن شه و بعضی اوقات که به نظر من وقتی شرعت خیلی کمه یا پشت چراغ یکدفعه شروع به ریپ زدن و دود کردن بشیار شدید به طوری که انگار ی ابر متراکم داره از اگزوز بیرون میاد با بوی خیلی خیلی شدید خام سوزی و بعد از چند دقیقه دود قطع میشه ولی ریپ مدت بیشتری ادامه داره و بعد حدود نهایت نیم ساعت ریپم قطع میشه دیاگ کردم گفتن خطایی نداره با چند مکانیک صحبت کردم یکی میگه واشر سر سیلندر که اگه درست بگم اگر اب از واشر نشت کنه باید اب کم کنه که نمیکنه تو روغنم سفیدک نیست پس اب و زوغنم قاطی نیست یکی میگه موتور تنظیم نیست باز اگر درست بگم در صورت تنظیم نبودن که باید تو سرد بودن بیشتر استارت بخوره که این برعکسه و اخری هم به روایتی سنسور اکسیژن ایراد داره و باید تعویض شه و چون در این رابطه هیچی نمیدونم داشتم سرچ میکرد اطلاعات بگیرم با سایت خوب شما اشنا شدم ممنون میشم نظرتونو ابلاغ کنید

 84. سلام خسته نباشید
  پراید ۱۳۱ مدل ۹۵ یورو ۴ دارم که مصرف سوختش خیلی بالاست تو جاده ۹تا وتوشهر حدود ۱۳ تا مصرف داره شمع ها روتازه عوض کردم وانژکتور ها رو هم شستشو دادم ولی درست نشده دستگاه دیاگ خرابی سنسور اکسیژن رو نشون میده میخاستم بدونم سنسور تا این حد تو مصرف سوخت تاثیر داره؟ اگه عوض بشه مصرف سوخت به حالت عادی برمیگرده؟ ممنون

 85. سلام من ۲۰۶ وی ۲ مدل ۹۰ دارم هیچ سنسور اکسیژنی روش جواب نمیده
  تا حالا کلی پول سنسور دادم شهر ما هیچ کس سر ور نمیاره تا الان فک کنم ۱۰ تا سنسور انداختیم روش یکی دو دقیقه اول خوب کار میکنه بعد ماشین ریپ میزنه هم گاز هم بنزین وقتی سوکت سنسور در میارم فقط تو بنزین بدون مشکل کار میکنه کاتالیزور عوض شده سوکت ها همه کنترل شده نمیدونم چشه لطفا کمکم کنید مکانیک میگه ۲۰۶ دو گانه ها اینطوری هستن هر سنسوری جواب نمیده روشون

 86. سلام. من ماشینم یه مشکلی داره و شش ماهه که درگیرشم هنوز درست نشده اگه میتونین لطفا کمک کنین.
  اولش که ماشین رو روشن میکنم خوبه ولی بعد از مدتی کار کردن چراغ چک روشن میشه و ماشین حتی تو سرعت بالا خاموش میشه. پمپ بنزین کار میکنه و کویل هم جرقه میزنه. انژکتور برق مثبت داره ولی پالس از ای سی یو نمیاد. باید چند دقیقه ماشین خاموش باشه تا درست شه یا هم بست باتری رو قطع و وصل میکنم درست میشه.
  سنسور دریچه گاز و دور موتور و میل سوپاپ و رله دوبل و پمپ بنزین و وایر و شمع و سنسور دمای آب عوض کردم درست نشد.
  ماشین ساژم s2000 هست.

 87. سنسور میل سوپاپ رو هم عوض کردم ولی درست نشد

 88. آرش.من یه ساندرو اتوماتیک مدل ۹۵ با کارکرد ۲۵۰۰۰ کیلومتر دارم.وقتی به موتور ماشین بار میدم و درو موتور بالای ۳۰۰۰ میره مخصوصا در سر بالایی یه بوی گوگرد داخل ماشین حس میکنم.کاتالیست ماشین رو هم عوض کردم.شمع سوزنی هم انداختم باز مشکل حل نشد.ممنون از راهنمایتون

 89. با سلام.
  من سمند xu7 دارم دوگانه کارخانه هر هزار کیلومتر ۷۰۰ سی سی کم میکنه نه روغن سوزی داره نه نشتی. بنظر شما مشکلش چیه. یا چه روغنی استفاده کنم؟ الان کاسترول cng ریختم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 90. سلام‌‌محمدرضاهستم‌یه‌ماشین‌پژوپارس‌سال‌دوگانه‌۹۴_یورو۴دارم‌که‌مشکل‌سنسوراکسیژن‌وسنسوردریچه‌گازپیداکرده.وقتی‌سرعت‌۱۱۰میرسه‌ریپ‌میزنه‌وبالای‌سرعت‌‌۱۲۰چراغ‌چک‌روشن‌میشه‌لطفأ‌بهترین‌سنسوراکسیژن‌ودریچه‌‌گازرابه‌من‌معرفی‌‌کنیدباتشکر

 91. سلام و ممنون از توجه تون
  بنده یه پژو پارس مدل ۸۷ دارم تو در حالت سه لو دور موتورم کمتر از یک هست و کمی موتور لرزش داره که به اتاق هم منتقل می شه و همینطور توی دورهای پائین یه حالتی مثل اینکه چیزی ماشین رو بگیره و ول کنه احساس می شه انگار موتور تور دور پائین خوب کار نمی کنه. البته به نظرم یه کم هم مصرف سوختم بالا رفته. آیا مشکل از سنسور اکسیژنه ؟ و اگر هست چه مارکی بگیرم. ممنون می شم راهنمائیم کنید.

 92. سلام من پرایدیورو ۴دارم دوگانه دست کردم.روی بنزین درجا درحین از ریپ میزد بعد صاف میشد .سنسور میل سوپا.پمپ بنزین.صافی بنزین.عوض کردم سوزنها شستشو دادم ولی خوب نشد.اتفاقی خودم فیش سنسور اکسیژن وکشیدم روشن کردم ماشین خوب وعالی شدخودم عیبشو درآوردم . ماشین نفسش صاف صاف شده ولی چکش روشن شده اگه فیش سنسورو وصل نکنم اشکال داره چون دوتا سنسور داره وقیمتشم بالاست ولیماشن ساز سازه هم رو بنزین هم رو گاز ممنون میشم جواب بدین

 93. سلام منظورم سنسور بالا بود که فیش شو کشیدم

 94. با عرض سلام و خدا قوت، ۲۰۶تیپ ۲مدل ۸۷دارم.واشر سر سیلندر تازه عوض کردم،مصرف سوخت بالاست،ماشینم به شدت کپ میکنه(مخصوصا در سربالایی) بعضا دور موتور گیر میکنه رو ۳۰۰۰بالا نمیره،بعضا خلاص که میکنم دور موتور تا ۵۰۰پایین میاد گاز نمیخوره خاموش میشه ،دیاگ میزنم خطای سنسور بالایی میده فلش زدم درست شد ولی بعد ۱ ۲روز دوباره همون مشکل هست البته چراغ چک روشن نمیشه،

 95. با سلام و خسته نباشید،من پراید ۱۱۱مدل ۹۱ موتور بوش دارم،تقریبا یک سالی میشه سنسور اکسیژن رو بدلیل خرابی سوکتشو کشیدم هیچ مشکلی پیش نیومد،اما چند وقت پیش به توصیه یکی از دوستام توی باک تیتر ریختم(سنسور اکسیژن باز بود) از اون روز به بعد این ریپ زدن و دل دل زدن موتور شروع شد،رفتم شمعها و وایرها و صافی بنزین رو عوض کردم،سوزنهارو هم شستشو و دوباره نصب کردم،یک روز خوب بود ولی باز این مشکل بگیر نگیر داره،در ضمن توی باکم کثیف بود که تمیز شد(بنزینای اشغال)،لطفا راهنمایی کنید این موتورهای بوش یه خورده اذیت میکنه برا دیاگ زدن هم همه جا عیبشو مشخص نمیکنه.و اینکه سنسور اکسیژن تعمیر میشه یا نه.ممنونم ازتون

 96. سلام من رانا مدل ۹۲ دارم ماشین مصرفش خیلی بالا و بوی خام سوزی داره شمع سوزن انژکتور اگزوز همش سالمه مشکلش از چی میتونه باشه باتشکر

 97. با سلام و خسته نباشید، متاسفانه بنده سنسور دوم یعنی اونی که نزدیک کاتالیزور هست را به اشتباه خریدم و سنسوری که بعد از منیفلد نصب میشود خراب است، آیا میشود آنها را به جای یکدیگر وصل کرد یا خیر؟ متاسفانه فروشنده تعویض نمیکنه.

 98. سلام،من یه ریو مدل ۹۰ دارم و دیروز تست معاینه فنی رو در قسمت آلایندگی(ایتم لاندا) افتادم،ماشینم بوی خام سوزی نداره اما احساس میکنم درجا که کار میکنه یه مقدار لرزش داره.به نظرتو مشکل از چیه

 99. با سلام بنده یک پراید دارم که بردم تعمیرگاه و گفت باید سنسور اکسیژن روی سر منیفلد تعویض شُد بنابر این به بازار رفتم و یه سنسور اکسیژن خریداری کردم متاسفانه وقتی خواستم نصب کنم به اشتباه سنسور اکسیژن دوم که قبل از کاتالیزور را خریدم ایا میتوان این سنسور را به جایه سنسور اول نصب کنم؟

 100. سلام من روا مدل۸۶دارم دوگانه دستی، یک مدته چراغ چک موتور روشن میشه زمانی ک گاز میزنم چراغ چک خاموش میشه بعد مدتی ماشین دل میزنه و باز دوباره چراغ چک ش روشن میشه متاسفانه چند جا بردم برای تعمیر متوجه نشدن واینکه ماشین در روز گاهی دل دل میزنه و راه نمیوفته وامروز هم دود سفیدی ار ماشین خارج شد.ممنون میشم راهنمایی کنید

 101. سلام من یه پرایدمدل۸۳انژکتوردارم امافقط روی گازخیلی عطسه میزنه اول گازودرجاکارنمیکنه بالرزش خاموش میشه وازبین شمع ووایرجرقه میزنه درجا.لطفا راهنمایی کنید ممنون ازرگلاژ

 102. سلام خسته نباشید.یک سال است که مشکلی که ماشین من داره رو هیچ تعمیرگاهی نتونسته تشخیص بده.ممنون میشم کمکم کنید.پرایدمدل۸۹ cngدارم.صبح ها که ماشین رو با بنزین روشن میکنم دور موتور پایین میاد و بعد چند دقیقه به حالت عادی برمیگرده.مشکل اصلی موقعی است که از گاز استفاده میکنم.دور موتور دوباره پایین میاد و ماشین خاموش میشه.موقع دست انداز وقتی کلاچ میگیرم باز ماشین خاموش میشه.استوپر،وایر،کوئل،شمع،هرچی تعمیرکارگفته عوض کردم فایده نداشت.چراغ چک هم بعضی وقت ها روشن میشه.شتاب ماشین هم کم هست سوخت ماشین هم بالاست.موقع استفده از بنزین اذیت نمشم ولی صبح ها که بابنزین روشن میکنم دوباره دورموتورپایین میاد.

 103. باسلام خدمت زحمت کشان رگلاژ من یه پراید۸۳دارم ازدیروزیه صدایی مثل زوزه ازعقب ماشین میاد..یعنی دنده سه وکه میخوام چهارش کنم شروع میشه واینقدرزیاده که فقط بایدسرگازبری وگرنه خیلی صدامیده..تعمیرگاه هم بردم نمیفهمه..باتشکر

 104. با سلام.من ماشین رانا هستش.مشکلی که داره هر چند ماه یکبار سنسور اکسیژنش بالایی میسوزه.بردم تعمیر گاه گفت کاتالیزش پر شده فشار میاره سنسورش میسوزه .عوضش کردم بازم بعداز چند ماه سنسورش سوخت کسی نیست راهنمایی کنه

 105. مهندس باقری عزیز سلام و خسته نباشید بنده پژو پارس سال مدل ۹۱ دارم از زمانی ک هوا سرد شده هنگامی ک ماشین رو روشن میکنم چراغ چک ماشین روشن میشه و بعد از اینکه یک خط دمای آب بالا میره چک خاموش میشه این اتفاق فقط صبحها ک روشن میکنم هستش و بمدت شاید یک دقیقه خام سوزی از اگزوز دارم ک قطع میشه و الان مدتیه که ماشین لرزشی شبیه ویبره مخصوصا توی فرمون داره دیاگ میزنم میگه همه چی خوبه موتور تو دور پایین نوسان داره لرزش داره و تو دنده یک و دو هنگام شتاب گیری ماشین کپ می‌کنه و بعد شتاب میگیره کلی هزینه کردم متاسفانه نشد شمع وایر سوزنا رو شستم ممنون میشم راهنمایی کنید سپاس فراوان

 106. با سلام و خسته نباشید
  من تیبا دوگانه ۹۷ دارم که ۱۳۰۰۰ کیلومتر راه رفته ، الان ۱۰ روزی میشه که چراغ چک روشنه ، بردم نمایندگی دستگاه گذاشت گفت سنسور اکسیژن بالا خرابه ، البته خطاها رو پاک کرد چراغ چک خاموش شد ولی بعد از یک روز دوباره روشن شد. به علت کمبود وقت نتونستم تا حالا برم عوضش کنم ، خواستم ببینم اینکه دارم ماشین رو تو این وضعیت می رونم اشکالی نداره ؟
  اگه تعویض نکنم فعلا چه اتفاقی میفته ؟
  با تشکر

 107. با سلام من یک جنتو ۲۰۰۷ دارم مکانیک به من گفته سنسور اکسیژن شما خراب شده و گفت میتونم سنسور اکسیژن پراید زیمنس بندازم میخواستم بدونم اشکالی ندارد.

 108. سلام جناب باقری وقت به خیر. ماشین بنده +HP 131 مدل ۹۰ زیمنس هست. دوگانه دستی شده، شبیه ساز سنسور اکسیژن و ریمپ ECU برای CNG انجام شده. مشکل بزرگی که واقعا اذیتم میکنه اینه که وقتی از بنزین استفاده میکنم موتور به شدت (KNOCK) ناک (همراه مقداری دود سیاه و بوی بد) ایجاد میکنه. وقتی زیاد پدالو فشار بدم به حدی میرسه که واقعا حس میکنم هر لحظه احتمال داره به شاتون یا پیستون صدمه بزنه. به لطف دوست نزدیکم که همیشه مغازه مکانیکیش در اختیارمه، تقریبا ۹۰ درصد کارای ماشینو خودم انجام میدم و سر در میارم و تقریبا ۳ ماه پیش موتورو بازکردم و مجموعه پیستون ها، سوپاپ ها و سرسیلندر و…. کاملا سرویس کردم و تا چند روز خوب بود. ولی دوباره همون آش و همون کاسه. مجموعه سوخت رسانی و برق موتور کاملا سرویس و یا در صورت لزوم قطعات مصرفی تعویض و جنس درجه ۱ بازار استفاده شده. دستگاه دیاگ بهترین عمل کرد، و بهترین مصرف سوختو نشون میده و حتی در حال حرکت هیچ خطایی و هیچ پارامتر غیر معقولی نشون نمیده. رو گاز بدون مشکل کشش خیلی خوبی داره و اینم بگم با بنزین سوپر خیلی ناک کمتری داره. ولی متاسفانه در حال حاضر بنزین سوپر واقعا کمیاب شده و…. عذر میخوام طولانی شد و ممنون میشم لطف کنید اگه راه حلی میدونید کمکم کنید🙏

 109. باسلام. بنده یک ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۸۹ اس دی دارم. در موقع کاهش سرعت به دنده ۱ گاهی ریپ کوتاه می زنه. مکانیکم دستگاه دیاک زده و میگه سنسور اکسیژن باید تعویض بشه. البته زمان نسبتا زیادی از تعویض شمع و وایر گذشته. شما نظر مکانیک رو می پذیرد یا اینکه من ابتدا شمع ها رو تعویض کنم و بعد دیاک بزنم و در صورتی که مشکل حل نشد سنسور رو تعویض کنم؟
  با تشکر

 110. با سلام به حضار محترم و ادمین گرامی ممنونم از پاسخ دادن و راهنمایی کردن شما بزرگوار آقای باقری محترم.

  بنده تیبا مدل ۹۵ دارم که یک ماهی هستش erorr سنسور اکسیژن شماره ۲ میزنه فک کنم سنسور پایینی کاتالیزور باشه،
  ۱) حالا سوالی که بنده دارم اینه که آیا هردو سنسور یکی هستش ؟ و از کجا میتونم با منصفانه ترین قیمت تهیه کنم ؟
  ۲) تیبا بنده که مدل ۹۵ البته دوگانه CNG (دستی) هستش باید شمع و وایر تعویض کنم حالا دقیقا نمیدونم مدل شمع پایه بلند( یورو ۴) میخواد یا پایه کوتاه(معمولی) ! ! ! و البته قصد خرید شمع دوپلاتینه یا چهار پلاتیه دارم بابت اینکه طول عمر بهتری داره و اینکه CNG هستش ماشینم.
  ممنون میشم از راهنمایی شما بزرگوار.

 111. سلام .سمند دوگانه ef7 مدل ۹۳ دارم چند ماهی میشه روغن کم میکنه الانم هر دو سنسور اکسیژن از کار افتاده دلیل از کار افتادنش ربطی به کم کردن روغن داره؟

 112. سمند ال ایکس مدل ۹۵ با سیستم برق زیمنس. موتور توان کافی ندارد و بیشتر از صد و بیست کیلومتر راه نمیرود ، مصرف سوخت در شهر صدی دوازده و‌در جاده صدی ده است. تسمه تایم و شیم گیری و کاتالیست اگزوز چک‌شده و درست است، کمپرس موتور چک شده و‌درست است و‌همه سیلندرها روی ۱۰ بوده. دود از اگزوز ندارد، ریپ هم نمیزند، امکان دارد از سنسور اکسیژن باشد ؟ با توجه به اینکه معاینه فنی بردم و‌گفت آلایندگی در حد استاندارد است

 113. با سلام خدمت آقای باقری بزرگوار و عرض خسته نباشید
  ماشین بنده پژو ۲۰۶ وی ۸ مدل ۹۷ هست. دود سیاه خروجی اگزوز زیاد بود بردم مکانیکی گفتن سنسور اکسیژن خراب شده اومدن برنامه زدن ماشین درست شد و در حالت عادی کار میکرد و موتور هم ریپ نداشت و سنسور هم تعویض نشد. بعد از یک هفته که ماشین داخل پارکینگ بود ماشین رو روشن کردم مشکلی نداشت بعد از نیم ساعت بازهم دود سیاهی از ماشین خارج میشه و اصلا قطع نمیشه و موتور هم ریپ میزنه. لطفا راهنماییم کنین که چکار کنم. توضیح اینکه دفعه اول که همچین حالتی پیش اومده بود چراغ چک روشن بود ولی الان که مجددا مثل حالت قبل شده چراغ چک هنوز روشن نشده.البته تمامی این مشکلات بعد از شستن موتور ماشین اتفاق افتاده. ممنون

  • سلام داود عزیز
   سنسور اکسیژن در صورتی که خطا داشته باشد حتما باید تعویض شود و با پاک کردن خطا مجددا ایراد ظاهر می شود
   البته باید از سنسور جنس اصلی استفاده کرد وگرنه زود به زود می سوزد در ضمن در خودروی شما که بعد از شستن موتور اینجوری شده به احتمال زیاد شمع و وایر خیس شده اند که باید شمع ها را باز کرده و با فشار باد خشک کرد

 114. آقای باقری ممنون از راهنماییتون. ولی به نظرتون اگه سنسور مشکل داشت و یا شمع ها و وایر خیس بود ، با برنامه درست میشد؟ چون بعد از اینکه این مشکل پیش اومده بود و برنامه زدن درست شده بود که مجددا بعد گذشت یک هفته که ماشین خاموش بوده و روشنش کردم اگزوز دود سیاه میده و موتور ریپ میزنه. با تشکر از لطفتون

 115. در ضمن اگر سنسور اکسیژن خراب باشه چه نوع مارکی پیشنهاد میکنین تا تهیه کنم.ممنون

 116. با سلام
  من یک پژو روا مدل ۸۶ دارم که سنسور اکسیژن قطع شده .هنگام تعویض روغن دیدیم ولی چراغ چک ماشین روشن نیست و در کار ماشین فرقی نکرده. آیا نیاز هست تعویض کنیم؟

 117. باسلام
  پژو۴۰۵مدل ۸۴ساژم هست وقتی چراغ چک روشن میشه شتاب سرعت زیادمیشه بنزین زیادمصرف میشه دوبارسنسوراکسیژن تعویض کردم یکیش تولیدملی بودباضمانت ۳ماه کارداد یکیشیم بوش بود۲سال کارداداخه بااین قیمتها که هرروزدرحال سعوده اجناس اصلی باکیفیت توکشورنیست راهنمایی کنیدخاک رس یاخاک تربت کدومشوبریزم روسرمون باتشکر

 118. سلام
  ماشین من جک جی۵ دنده دستی هست
  مدتیه که ماشینم وقتی کاملا متوقف هست در حالت دور آرام (اسلو) لرزش داره بطوری که زیر پا به شدت حس میشه ولی در دور بالاتر از ۱۰۰۰ این لرزش از بین میره
  مصرف هم یکم زیاد شده بوی دود هم بنظرم زیاده
  بنظرم صدای موتور هم توی اتاق زیاد تر از حالت عادی شده البته از ۱۲۰ سرعت که میگذره صدا قطع میشه
  رفتم شستشوی دریچه گاز انژکتور و تعویض شمع به سوزنی پلاتینیوم انجام دادم ولی فرقی نکرد
  تا اینکه چند هفته قبل چراغ چک روشن شد و خطای سنسور اول اکسیژن داد
  رفتم خطا رو پاک کرد سوکت سنسور هم شل بود سفتش کرد ولی بعد از دوسه روز خطا برگشت
  بیخیالش بودم تا اینکه حدود یک هفته بعد چراغ چک خودش خاموش شد و بعد از دوسه روز دوباره روشن شد
  حالا بنظر شما همه این مشکلات (لرزش و صدا و مصرف) بخاطر اون خطا هست یا مشکل جای دیگه است

 119. سلام هادی عزیز
  باید سنسور را تعویض کنید

 120. سلام خدا قوت پژو پارس اتومات مدل ۹۱ دارم چند وقتی هست که قدرت موتور خیلی کم شده به طوری که اگر موقع حرکت ی تیکه آجر یا سنگ زیر لاستیک باشه ماشین قدرت نداره که عبور کنه و وقتی پر گاز رانندگی میکنم چراغ چک روشن میشه و همون لحظه اگر ماشین رو خاموش و مجدد روشن کنم چراغ چک خاموش میشه این اتفاق هر روز صبح تو استارت اولیه هم رخ میده که با خاموش و روشن کردن دوباره ماشین برطرف میشه خواستم راهنماییم کنید که ایراد از کجاست در ضمن وقتی چراغ چک روشن میشه موتور به لرزش نیافته و ماشین بد کار میکنه.تشکر از سایت و ندم افزار خوبتون پایدار و سر بلند باشید.

 121. با عرض سلام و تشکر
  من حدود یه ماهه یه ساینا صفر تحویل گرفتم که از همون اول متوجه شدم مصرف بنزینش بالاست چندین بار چک کردم تقریبا ترکیبی صدی ۱۱ میسوزونه و همچنین صدای موتور در دور بالای ۳۰۰۰ بالاتر از بقیه سایناهاست صدای موتور در سرعت بالاتر از ۱۲۰ واقعا وحشتناکه و ماشین بعضی مواقع در شرایط مختلف ریپ میزنه نمایندگی بردم دستگاه زدن گفتن هیچ مشکلی نداره بردم تعمیرگاه خصوصی دستگاه زد که گفت رفع ایراد کردم مشکلات ماشین رو بش گفتم گفت سنسور ۱ و ۲ با وجود اینکه دستگاه خطا نمیزنه باید عوض بشن چون از جنس نامرغوب چینی استفاده شده خواستم بدونم واقعا همچین چیزی هست؟.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 122. با تشکر از شما بابت پاسخگوییتان
  ببخشید آقای باقری یعنی ممکنه با وجودی که سنسور اکسیژن معیوب باشه ولی دیاگ خطا نده؟
  میشه با توجه به هزینه بالای تعویض هر دو قطعه فقط سنسور ۱ تعویض بشه و سنسور ۲ کامل برداشته بشه
  آیا برداشتن سنسور اکسیژن شماره ۲ تاثیری بر عملکرد خودرو نداره؟

 123. سلام من یه پراید ۸۹ دارم
  از اگزوز بوی بنزین میاد ولی دود نداره
  مصرف سوخت بالاست و شتاب و قدرت موتور کم
  سوزن هارو شستشو دادم درست نشد
  مشکل از سنسور اکسیژن یا چیز‌دیگه ؟

 124. سلام خسته نباشید من ماشین تندر وانت مدل ۹۵ دارم یک ماهه چراخ چک روشن هست دستگاه گذاستم سنسور اکسیژن نشان میده و خطا رو هم پاک نمیکنه ماشین وقتی زیاد کار میکنه دور متور بالا نمیاد .ریپ میزنه .متور درست کار نمیکنه .امپر اب بالا میره و سریع پایین میاد و ماشین اصلا گاز نمیخوره گاهی وقتا هم ماشین خاموش میشه میزان سوختش هم خیلی زیاد شده لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

 125. سلام من یه پراید ۸۹ زیمنس دارم
  از اگزوز بوی بنزین میاد ولی دود نداره
  مصرف سوخت بالاست و شتاب و قدرت موتور کم
  سوزن هارو شستشو دادم درست نشد
  کاتالیزور حدف شده
  دستگاه زدم تمامی سنسور ها درسته
  شمع ها رو سرویس کردم
  سنسور اکسیژن هم کار میکنه
  لطفا راهنمایی کنید

 126. سلام خسته نباشید.
  روغن سوزی باعث خرابی سنسور اکسیژن میشه؟ ( روغن سوزی در حد کم)
  حذف کاتالیزور چی؟ ( ۱ سالی میشه که کاتالیزور رو حذف کردم… الان سنسور اکسیژن خراب شده… خیلی ها میگن حذف کاتالیزور باعث بهتر نفس کشیدن ماشین میشه)
  ماشین هم پراید

 127. سلام .سال نو مبارک
  روی پراید مدل ۹۰ به دلیل نصب هدرز و تغیر جای سنسور اکسیژن، سیم سنسور اکسیژن بلندتر بستم. مدتی سوکت سیمی که به سنسور اکسیژن وصله اتفاقی جدا شده بود و به سر سوکت ها آب باران خورده
  وصلش که کردم چک انجین روشن شد و ماشین گار نمیخورد
  جداش کردم ، چک خاموش شد و ماشین هم خوب راه میره
  اگر به همین شکل از ماشین استفاده کنم ایرادی داره ؟

 128. سلام وخسته نباشید ساینامدل۹۵چراغ چک روشن شدودیاک سنسورپایینی رونشون داده رفع خطاکرد والان حدود۲هفته هست که چراغ چک روشن نشده آیا نیازبه تعویض سنسوراکسیژن هست یانه؟ یه مارک خوب معرفی کنین لطفا_خیلی ممنمون

 129. سلام بنده یه لیفان x60 دارم۳۰۰۰۰تاکارکردداره مدتی درجا دور موتور تا ۴۰۰۰ بیشتر نمیره در حال حرکت هم اصلا راه نمیره مخصوصا در سربالایی ها که دیگه معکوس هم جواب گو نیست مشکل چیه؟

 130. با سلام و خسته نباشی من خودرو تیبا مدل ۹۳دارم چراغ چک روشن بود دیا ک زد سنسور دور موتور خطا نشان می داد سنسور را عوض کردم ودستگاه دیاک زدم خط را پاک کرد و بعد از ۵ دقیقه بازهم چراغ چک روشن شد دوباره یک سنسور دور موتور گرفتم باز هم چراغ چک روشن است دستگاه دیاک سنسور دور موتور را نشان می دهد مشکل از کجاشت ممنون

 131. سلام خسته نباشید
  من یه سنسور اکسیژن نو خریدم و وصل کردم (پراید ساژم)
  دستگاه دیاگ زدم.. مقدار ولتاژ سنسور نوسان داره خوبه اما این ولتاژ یهو ۰ هم میشه.. قبلا جایی خونده بودم که مقادیر باید بین ۱۰۰ تا ۹۰۰ یا همون بین ۹/۰ ولت تا ۱/۰ ولت باشه… الان اینکه مقدار سنسور به ۰ هم میرسه یعنی سنسور مشکل داره یا اینکه نه طبیعیه؟

 132. سلام وقت به خیر
  خیلی خوبه که وقت می گذارید و به سوالات پاسخ می دهید

  آیا روشن بودن چراغ چک تیبا و خطای سنسور اکسیژن باعث رد شدن در معاینه فنی میشه؟

  بعد از پاک کردن خطا دوباره چراغ چک روشن میشه

 133. با سلام و وقت بخیر؛ خودروی رانای مدل ۹۲ در دنده یک و دو ریپ میزنه به نحوی که برای چند ثانیه ماشین گاز نمیخوره به خصوص در سربالایی‌ها، چراغ چک بعضی مواقع روشن میشه، دیاگ خطای سنسور اکسیژن رو میده آیا با تعویض سنسور اکسیژن مشکل حل میشه؟ با سپاس

 134. سلام
  من ۴۰۵ مدل ۸۴ دارم.وقتی ماشین کاملا سرده با تک استارت روشن میشه.اما هم این که ماشین یه ذره گرم میشه خیلی بی حال روشن میشه.استارت رو سرویس کردم و ذغال هاها رو عوض کردم.دینام سالمه.علت چی میتونه باشه.با تشکر

 135. سلام و خسته نباشید.پراید یورو ۴ اگه سنسور اکسیژن و سنسور میل سوپاپ حذف بشه چراغ چک هم خاموش میشه؟ ممنون از راهنماییتون

 136. سلام و ارض ادب خدمت شما. بنده خودروی رانا دارم تو سربالایی ها خیلی کم میاره و موتور بد کار میکنه و دیر شتاب میگیره بوی بدی همراه با مقداری دود سیاه هم از اگزوز بیرون میاد چندین بار هم دیاگ زدم ولی فقط خطای سنسور میل سوپاپ رو میده و هر یکساعتی که موتر روشن به اندازه یک دقیقه چراغ چک روشن میشه. به نظرتون این مشکل از سنسور اکسیژن میتونه باشه

 137. سلام و خسته نباشید.بنده سمند ۸۴ دارم که برای روشن شدن استارت زیادی میخوره ولی بیشتر وقتها صبح با تک استارت روشن میشه اما بعدش دیگه مشکل تکرار میشه.و همچنین امروز متوجه شدم سرشمع ها دوده زده و دونه های سفید مثل سولفاته شدن همراه دوده روی شمع هست.و ماشین فوق العاده بد کارمیکنه پرت پرت های ریزی داره.حتی وقتی روشن میشه انگار خفه کرده باشه اروم اروم دور میگیره تا دورش نرمال بشه.سنسور اکسیژن و سنسور مپ و شمع ها و صافی بنزین و وایرها سوزن انژکتورها تازه تعویض شدن ولی مشکل وجود داره هنوز در ضمن چراغ چک هم روشن نمیشه.

 138. با سلام و خسته نباشید
  بنده بنده ef7دوگانه کارخانه هست که اگزوز دارای بوی بسیار بد و شبیه گوگرد داره وقتی ماشین رو گاز هست شدت بو بسیار کمتر میشه ولی بازم بو هست ولی روی بنزین اصلا قابل تحمل نیست چراغ چک هم خاموش هست ماشین رو هم دیاگ زدیم چیزی نشان نداد یک عده میگن کاتالیز به اصطلاح پر شده یا با شستشو یا با تعویض مشکل حل میشه ولی یک عده دیگه میگن سنسور اکسیژن یک عده هم میگن سنسور مپ والا من موندم چیکار کنم در ضمن برج ۷ معاینه فنی هم گرفتم اون زمان هم بو میداد ولی تایید شد

 139. باسلام آقای مهندس باقری
  سوزن انژکتورها و فشنگی دما تعویض شده.بخدا گیجم کرده از بس که اینطرف اونطرف بردم.فقط اینکه سنسور گرمکن سوخت روی دریچه گاز وقتی سویچ باز باشه شروع به گرم کردن میکنه یا اینکه زمان مشخصی داره؟سنسور خودم تست کردم سالم ولی روی ماشین وقتی سویچ بازه هیچ عکس العملی نشون نداد.

 140. سلام وقت بخیر خودرو بنده پرشیا TU5 مدل ۹۰ ۷٫۴٫۴ECUبوش است وقتی ماشین با کولر کار میکنه بعدش که موتورو خاموش میکنم و بعداز چند دقیقه دوباره روشن میکنم وشروع به حرکت میکنم وکولر ماشین روشن هست بعد از چند دقیقه موتور بدکار میکنه شروع به لرزیدن میکنه چراغ چک رو حالت چشمک زدن میره بعدکه کولر و موتورو خاموش میکنم باز روشن میکنم مشکل حل میشه ماشینو بردم پیشه برقکار درجه زد رو باطری گفت خیلی دیگه کار کنه ۲۰ روزه خواستم ببینم مشکل از باطریه یا سیم اکسیژنه یا مشکل جایی دیگس ممنون از راهنمایتون.

 141. سلام من پراید ۱۳۱ مدل ۹۳ دارم که چراغ چک روشن است .دیاگ زدیم گفتند سنسور اکسیژن باید تعویض گردد.و چون ماشین دیر شتاب میگیرد نظر دادند که کاتالیزور باید عوض شود در صورتی که تست آلایندگی ماشین من عالی بود

 142. سلام .خیلی ممنون از وقتی که میگذارید
  من یه پراید وانت دارم که hc تو معاینه ۱۴۰۰ شده .چنجا بردم .شمع و وایرو و سکزن انژکتور عوض کردن ولی درست نشد لظفا راهنمایی کنید

 143. با سلام و احترام
  ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۸۴ دارم. مدتی قبل در ازمون معاینه فنی بدلیل آلایندگی بالا رد شد. مصرف بنزین معمولی است. چراغ چک هم روشن نمیشود. گاهی اوقات در قسمت اگزوز صدایی مانند پت پت (در حالت موتور گرم) به گوش می‌رسد. مقدار خیلی کمی دود سیاه که خیلی مشهود نیست، منتها بویی مانند خام سوختن بنزین دارد. به تازگی شستشوی انژکتور انجام شده. آیا مشکل از سنسور اکسیژن است؟

 144. تیبا ۹۳ دارم . موقعه شتاب گیری توی دنده ۲ (مخصوصا سربالایی) لرزشی ایجاد میشه که بابرداشتن پا از پدال گاز میره..صبح های سرد هم وقتی استارت میزنم بعداز دودقیقه که راه میفته وقتی از دنده یک به دو میرم ماشین دچار کپ میشه..و بعداز چن دقیقه اما درست میشه..اما اون لرزشه هست.دور موتور هم صبح ها بالاست اما بعداز چن دقیقه درست میشه. استوپر نو میباشد.واسه لرزش دسته موتور عوض کردم .شمع عوض کردم.نشد..

 145. سلام
  بالا رفتن مصرف بنزین خودرو پژو ۴۰۵ هم از علائم خرابی سنسور اکسیژن پژو است؟

 146. خسته نباشید عرض می کنم به کارشناسان رگلاژ برای این وقتی که میذارید و جواب سوالات ما رو میدید.
  من می خواستم بپرسم قیمت سنسور اکسیژن تیبا چقدر میشه؟
  اجرت تعمیرکار برای تعویض سنسور اکسیژن رو هم بگید اگر ممکنه
  ممنون

 147. سلام خسته نباشی ماشین من اردی مدل ۸۴است چراغ چک ماشین من داعم روشن است بیش تنظیم موتور که میرم میگویدسنسوراکسیزن خراب است من چند تا سنسور دیگه عوض کردم ولی دوباره میگویند خرابه ماشین من الان با دنده ۲هم دیگه راه نمیره گاز نمیخوره با بنزین باید چکار کسی سر درنمیاره از ماشین فقط مگویند سوزن هارا باید بشویم

 148. سلام من یه اردی مدل ۸۴ دارم چراغ چک ماشین من داعم روشن است بیش تنظیم موتوری که میبرم میگوید سنسور اکسیزن خرابه چندتا هم عوض کردم ولی باز هم خرابه ماشین من بابنزین با دنده ۲هم دیگه راه نمیره

 149. سلام وقت بخیر
  من‌ یک رانا ۶۰تا کار دارم از دیشب چراغ چک روشن شده صبح برای چند لحظه بعد طی کردن ۵،۶کیلومتر خاموش شد اما دوباره روشن شد بردمش دیاگ گفت گرمکن سنسور اکسیژن است اما در کارکرد ماشین هیچ مشکلی نیست توصیه میکنید عوض شه یا ممکن خاموش بشه و مشکلی نباشه؟

 150. با سلام پراید ۹۴ یورو ۴ دارم موقعی که سرد هست در حین حرکت کپ میکند ولی امپر که میره بالا خوب میشه میخواستم بدونم علتش چیه

 151. با سلام -من ام وی ام ایکس۳۳ اسپورت تازه تحویل گرفتم و ۱۵۰ کیلومتر بیشتر راه نرفته -از دیروز ماشین گاز نمیخوره و یکدفعه دور موتور کم شده و به حدود ۵۰۰ و کمتر میرسه و بعضا ماشین خاموش میشه-.البته بعضی اوقات خاموش نمیشه و با کم و زیاد کردن گاز دوباره به حالت عادی برمیگرده-مصرف سوخت هم خیلی بالاست شاید بیش از ۲۰ لیتر. نمایدگیها هم تا شنبه تعطیل هستند .بنظر شما مشکل از کجا میتونه باشه.ماشین صفر و این مشکل-

 152. سلام.سمند ای اف سون ۹۱دارم
  مدتیه از روی گاز بعداز روشن شدن میره روی بنزین و کسی مشکلش رو نفهمیده فقط خطا سنسور بالا اکسیژن بصورت ثابت دارم و میگن دلیل پریدن گاز به بنزین خرابی سنسور اکسیژن هست
  ایا ثحت داره این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار