جزئیات اجرای طرح LEZ در تهران

LEZ

جزئیات اجرای طرح LEZ در تهران

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران با حصور در دومین نشست کارگروه مسافری وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجرای طرح LEZ (کاهش آلودگی تهران) توصیحاتی ارائه کرد.

به گزارش رگلاژ به نقل از جوان خودرو، سید نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران نیز در ادامه نشست به تشریح اجرای طرح LEZ در شهر تهران اشاره کرد و گفت: مناطق کم انتشار مناطق جغرافیایی هستند که با هدف بهبود کیفیت هوا در این مناطق ایجاد شده‌اند و خودروهایی با آلایندگی بالا و غیر استاندارد از ورود و خروج از این مناطق منع شده و برای این مناطق استاندارد‌های خاصی در نظر گرفته شده است و خودروهایی که خواهان  عبور و مرور در این مناطق هستند باید این استاندارد‌ها را رعایت کنند.

 

وی افزود: در حال حاضر حدود ۲۲۵ منطقه کم انتشار در ۱۱ کشور عضو اتحادیه اروپا وجود دارد که در حال اجرای این طرح هستند و این مناطق مؤثر بر افزایش کیفیت هوا و کاهش PM۱۰  و NO۲ شناخته می‌شوند.

 

حسینی منش به تشریح سه فاز اجرای طرح LEZ  اشاره کرد و گفت: فاز یک از ابتدای شهریور‌ماه سال ۹۵ آغاز شد که طبق آن تمامی خودرو‌ها سواری ملزم به داشتن برگه معاینه فنی جهت تردد در محدوده زوج و فرد هستند.

 

در ابتدای آبان ماه ۹۵ با اجرای فاز دوم قانون جلوگیری از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در کل شهر تهران اعمال شد و سر انجام در فاز سه از ابتدای دی‌ماه ۹۵ محدودیت تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در کل شهر تهران و منع تردد  خودروهای کاربراتوری به محدوده زوج و فرد اجرایی شد.

۵

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران اهداف طرح کاهش را ممنوعیت تردد و اعمال عوامل بازدارنده جهت خروج خودروهای فرسوده، کاربراتوری و آلاینده از چرخه تردد، کنترل مکانیزه، معاینه فنی خودروها با استفاده از دوربین‌های ترافیکی در سطح شهر، همچنین تشویق و ترغیب شهروندان به استفاده از خودروهای پاک عنوان کرد و گفت: از ابتدای طرح تا پایان مرداد‌ماه سال ۹۷  حدود ۳۶۹ هزار دستگاه خودرو «معاینه فنی برتر» دریافت کرده‌اند.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک