طرز صحیح استفاده از کولر خودرو چیست؟

طرز صحیح استفاده از کولر خودرو چیست؟ 

طرز صحیح استفاده از کولر خودرو چیست؟ 

دانستن طرز صحیح استفاده از کولر ماشین می‌تواند هم موجب شود گرمای کمتری را تحمل کنید و هم سلامت این بخش تضمین می‌شود و فشار کمتری به موتور خودرو وارد می‌آید.

پس اکنون که فصل گرما آمده و دیگر کم کم باید چه در خانه و چه در خودرو برای فرار از دمای بالای هوا از کولر استفاده کرد، با به کار بستن شیوه صحیح استفاده از این بخش سودمند، هوای ماشین و جیبتان را یکجا داشته باشید.

با به کار بستن این نکات ساده می‌توانید علاوه بر کاهش مصرف سوخت و افزایش عمر مفید کولر خودرو، دمای کابین ماشین را نیز زودتر از همیشه پایین بیاورید و لحظات لذت بخش‌تری را حین رانندگی سپری کنید.

۱-پیش از روشن کردن کولر خودرو بهتر است اول همه پنجره‌های خودرو یا دست کم دو پنجره را پایین بدهید تا هوای گرم درون خودرو جای خود را به هوای تازه بدهد.

۲-کولر را زمانی روشن کنید که موتور خودرو به اصطلاح روی دور افتاده باشد و همان ابتدای حرکت با دور موتور پایین کولر نگیرید. 

۳-وقتی کولر خودرو را روشن می‌کنید آن را روی بالاترین درجه قدرت فن تنظیم کنید.

طرز صحیح استفاده از کولر خودرو چیست؟ 

۴-در تونل‌ها دکمه مربوط به گردش داخلی هوا درون خودرو را بفشارید.

۵-پشت چراغ قرمز برای دقایقی کولر خودرو را خاموش کنید.

۶-سعی کنید در سربالایی‌های تند کولر خودرو را خاموش کنید و برعکس در سرپایینی‌ها و مسیرهای با شیب روبه‌پایین می‌توانید تمام وقت از کولر و دمای مطبوعی که ایجاد می‌کند لذت ببرید.

۷-وقتی در بزرگراه، آزادراه یا جاده‌های خلوت در حال رانندگی هستید و سرعتی بالای ۷۰ کیلومتر دارید، به جای پایین کشیدن پنجره‌‌ها کولر را روشن کنید.

۸-سعی کنید در تمام طول سال هر ماه در مجموع ۳۰ دقیقه کولر خودرو را روشن کنید تا گاز آن رسوب نکند و با فرارسیدن فصل گرما نیاز به شارژ دوباره نداشته باشد.

 

[تعداد: 5    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک