خاطره‌ای از مسافرت ۲ روزه با اسطوره‌های کلاسیک‌ ایران

تور کلاسیک دیزین

خاطره‌ای از مسافرت ۲ روزه با اسطوره‌های کلاسیک‌ ایران

به عنوان فلسفه اصلی تورهای کلاسیک، باید این مسئله را عنوان کرد که مهمترین فلسفه چنین تورهایی را می‌توان معاشرت مالکان،هم نشینی عده‌ای علاقه‌مند به خودروهای کلاسیک، لذت بردن از مشاهده منظره‌هایی بدیع و دلنشین، هوای آزاد و سکوت و محیط خلوت طبیعت در کنار سواری خاطره‌انگیز دانست.

برنامه تور در روز دوم با حرکت به سمت تهران آن هم در یک هوای دل‌انگیز ادامه یافت و در پایان همه خودروها به سمت پارکینگ‌های خوشبختی رهسپار شدند،تا وقتی که رالی و تور دیگری پذیرای آن‌ها شود.

شرح تصویر اصلی: تنها تعداد اندکی از نمونه‌های کانورتیبل شورولت ایمپالا در کشورمان موجود است. متاسفانه بیشتر نمونه‌ها حاصل برش سقف نمونه‌های سدان و کوپه هستند.

 

دوج چارجر R/T نسل دوم

نسل سوم دوج چارجر R/T که نمونه‌های یشمی رنگ آن در میان کلاسیک بازهای ایرانی شناخته شده اند

 

مرسدس SLC

صحنه جذاب نگاه کردن به یک SLC از نسل C107 از داخل کابین یک کلاس E نسل W124 آن هم در جاده‌ای زیبا. کلاسیک بازها از این صحنه‌های نادر زیاد به چشم دیده اند!

 

کامارو

سری اول نسل دوم شورولت کامارو امروزه ارزش بسیار بالاتری از نمونه‌های فیس لیفت همین نسل دارد که در کشورمان به وفور یافت می‌شود. دو دستگاه از این موجودات دوست داشتنی در تور شرکت کرده بودند.

 

آلفارومئو اسپایدر

آلفارومئو اسپایدر، که در ابتدا با نام دوئتو تولید شد، از دهه شصت تا اوایل دهه نود میلادی با تغییراتی در خط تولید ماند. تعداد اندکی از این خودرو زیبا در کشورمان موجود است.

 

الدزموبیل 442

الدزموبیل ۴۴۲ معروفی که همه ما به دیدن تصاویر زیبای آن در مناظر دیدنی عادت کرده‌ایم.

 

خودرویی که به عقیده بسیاری پدر سوپرمینی‌های امروز است نیز با یک نماینده در میان کلاسیک‌های تور قد علم کرده بود. نسل اول گلف GTi امروز یک کلاسیک دوست داشتنی و با ارزش محسوب می‌شود.

 

سیتروئن دایان

پایداری ستودنی ژیان، یا همان سیتروئن دایان، به دلیل تجارب ارزنده سیتروئن در ساخت سیستم‌های تعلیق بی نظیر است. همین امر سبب شده تا این خودرو نه چندان سریع پا به پای بسیاری از کلاسیک‌ها حرکت کند.

 

منظره‌ای از شرکت کنندگان تور که در آن ب ام و ۷۳۳ نسل E23 در جلوی همه قرار رفته است.

 

 

فورد اسکای لاینر

فورد اسکای لاینر متعلق به صفا احمدی، یکی از شناخته شده‌ترین خودروهای کلاسیک کشور است که دنیایی از جزئیات خیره کننده به سبک آمریکای دهه پنجاه میلادی در پیکره آن دیده می‌شود.

 

مرسدس‌بنز پاگودا

امروزه ارزش یک مرسدس‌بنز پاگودا به قدری زیاد است که بسیاری از مالکان جرئت استفاده از آن را در شرایط جوی ناپایدار ندارند.

 

مرسدس‌بنز 280S

مرسدس‌بنز ۲۸۰S متعلق به خانواده آلمانی برن بک که چند سال پیش به مناسبت ۱۲۵ امین سالگرد تاسیس مرسدس ۱۴ هزار کیلومتر فاصله بین ایران و آلمان را طی کرد.

 

ماستنگ

ماستنگ فست بک زیبای رئیس کلوپ فوردهای ماستنگ ایران.

 

مرسدس

با آن که تا مدتها دیدن این دو مرسدس در کنار هم تجربه‌ای خاص محسوب نمی‌شد، اما امروزه با کمتر شدن تعداد این دست خودروها شانس مشاهده چنین صحنه‌ای در خیابان‌ها بسیار کم شده است.

 

پاگوداهای سفارش آمریکا

پاگوداهای سفارش آمریکا نیز همانند سایر مرسدس‌بنزهای آن دوره داره تفاوت‌های اندک ظاهری همانند چراغ‌های باز با کاسه‌های گرد و سپرهای متفاوت هستند.

 

دوج چلنجر

دوج چلنجر، چالشگری از دهه هفتاد میلادی که در تور کلاسیک خودنمایی می‌کرد.

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک