اسقاط خودروهای فرسوده یا تعمیر آنها باید مدنظر باشد نه اخذ معاینه فنی!

اسقاط خودروهای فرسوده

اسقاط خودروهای فرسوده یا تعمیر آنها باید مدنظر باشد نه اخذ معاینه فنی!

مدیر اقلیم حفاظت محیط زیست: اصلی‌ترین موضوع در کاهش آلودگی هوا، اسقاط خودرو‌های فرسوده و کامیون های دودزا یا مراجعه آنها به تعمیرگاه است.

افزایش دوربین ها

مسعود زندی­ گفت: طرح LEZ، ­طرح کاهش آلودگی هواست. امسال این طرح با نصب هزار و ۲۰۰ دوربین می تواند در کاهش آلودگی هوا تاثیرگذار باشد. چرا که سابق تنها ۳۰۰ دوربین در سطح شهر تهران نصب بود که تعداد دوربین ها افزایش یافته است.

کنترل خودروهای فرسوده

مدیر دفتر تغییر هوا و اقلیم حفاظت محیط زیست ادامه داد: دوربین های نصب شده ­تمامی خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح شهر را کنترل می کنند و اعمال قانون صورت می گیرد. اما درگذشته به دلیل کمبود این دوربین ها اهرم های نظارتی ضعیف بود. ولی امروز وضعیت تغییر کرده است.

مراجعه به تعمیرگاه

زندی افزود: یکی از علت هایی که سال گذشته در آلودگی هوا موثر بود. تردد کامیون های فرسوده و اتوبوس های فاقد معاینه فنی در سطح شهر بود. با اجرای طرح ال ای زد، کامیون ها و اتوبوس های فاقد معاینه فنی حق تردد در سطح شهر را نخواهند داشت و باید برای تعمیر وسیله نقلیه خود به تعمیرگاه ها مراجعه کنند.

اسقاط یا تعمیر

وی گفت: در حال حاضر تردد کامیون های فرسوده­ و حتی خرید و فروش آنها پیش از تعمیر و مراجعه به تعمیرگاه و رسیدن به شرایط مطلوب ممنوع است. در این زمینه مسئولان زیربط باید اقدام نمایند.

زندی افزود: طی جلساتی که با مسئولان داشته ایم. در فصل سرد سال موضوع خودروها و کامیون های فرسوده اصلی ترین پایه آلودگی هواست. بر این اساس اسقاط خودروهای فرسوده یا تعمیر آنها برای اخذ معاینه فنی باید صورت بگیرد.

تعمیرگاه یا محدودیت

وی ادامه داد: در شرایطی که­­ نتوانسته ایم هنوز خودروهای فرسوده را از چرخه خارج و یا راهی تعمیرگاه کنیم. می توانیم محدوده طرح زوج و فرد را افزایش دهیم. چرا که این موضوع می تواند آلودگی هوا را کاهش دهد.

مدیریت در کنار مسائل فنی

زندی گفت: برنامه های آلودگی هوا در حال حاضر مدیریتی است که در کنار مسائل فنی می تواند اجرایی شود و در بهتر شدن هوا تاثیرگذار باشد.

به یاری استارت آپ رگلاژ کیفیت تعمیر و نگهداری از خودرویتان را تا ۵۰ درصد افزایش دهید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک