امکان مهاجرت به مریخ برای ایرانیان فراهم شد

امکان مهاجرت به مریخ برای ایرانیان فراهم شد

امکان مهاجرت به مریخ برای ایرانیان فراهم شد!!!

مهاجرت به مریخ یکی از رویاهای همیشگی بشر بوده. چه برسد که بتواند با ماشین شخصی‌اش به سیاره سرخ سفر کند.

همه ما یک مکانیک معتمد و باتجربه داریم که در نزدیکی خانه‌مان تعمیرگاه دارد و هر وقت صدایی از ماشین‌مان برخاست یا مشکلی برایش پیش آمد به او مراجعه می‌کنیم تا ارابه قرن بیست‌ویکمی‌مان را مثل روز اول درست کند.

این تعمیرکار که مثلا می‌تواند نامی مثل «آقا سیروس» داشته باشد یکسری قطعه‌فروش معتمد نیز دارد که در مواقع نیاز با یک تلفن قطعه مورد نظر را می‌فرستند جلو در مغازه. ما هم چون به آقا سیروس اعتماد داریم چشم‌بسته قطعه‌فروش معتمد او را نیز می‌پذیریم. انصاف بدهیم طی ۷، ۸ سالی که ماشین را نزد او می‌بریم قطعه بی‌کیفیت رویش نصب نکرده و خلاصه جواب‌اش را پس داده.

مغازه آقا سیروس پر است از انواع دستگاه‌های روز که اتفاقا خودش هم به کار با آنها عادت کرده. خدا پدرش را بیامرزد وقتی ماشین حتی در چند محله آنورتر خراب می‌شود با یک جعبه آچار سریع بالای سرش حاضر می‌شود و جوری راه‌اش می‌اندازد که حداقل تا جلو در تعمیرگاه دوام بیاورد. آنقدر همه فن حریف است که یک محله را از دیگر تعمیرگاه‌های سطح شهر بی‌نیاز کرده.

با وجود آقا سیروس همیشه فکر می‌کنیم هر ماشینی بخریم تا جایی‌ که گارانتی اجازه بدهد، تعمیرات‌اش با اوست. هم نزدیک خانه است. هم در کارش صداقت دارد و خرج‌تراشی نمی‌کند و هم اینکه وقتی نوبت به حساب و کتاب می‌رسد خودش آنقدر از سر و ته قیمت‌ها می‌زند و حتی قطعه‌هایی را که از همکارش خریده نزدیک به قیمت خرید محاسبه می‌کند که آدم خجالت می‌کشد چک و چانه اضافه بزند و با خیال راحت کارت می‌کشد و از مکانیکی خارج می‌شود.

مهاجرت به مریخ
مهاجرت به مریخ

فرصت مهاجرت

حالا تصور کنید یک روز که رفته‌اید اداره همان اول صبح سر و کله رئیس جلو در اتاق کارتان هویدا می‌شود. با خود می‌گوئید: «خدایا خودت رحم کن!». اما رئیس با روی گشاده شما را به دفتر خودش دعوت می‌کند. برایتان چای می‌ریزد و شیرینی جلویتان می‌گذارد.

داستان ساده است شرکت تصمیم گرفته یک دفتر در شهری دیگر مانند شیراز تاسیس کند و یکی از با سابقه‌ترین نیروهایش را برای راه‌اندازی دفتر آنجا بفرستد. خانه به قول بنگاهی‌ها «فول امکانات» و حقوق بالاتر تازه بخشی از مزایای ماموریت چندساله شما در شیراز هستند.

شاید اولش سخت باشد اما با یک دودوتا چارتای ساده به این نتیجه می‌رسید که این ماموریت، وام‌ها و مزایای آن به دوری از خانواده و مهاجرت به شهری دیگر می‌ارزد. با همسرتان تماس می‌گیرید و او را متقاعد به پذیرش داستان می‌کنید.

در این شرایط شاید آخرین کاندیدای دلتنگی برای شما «آقا سیروس» و تعمیرگاه معتمد محله‌تان باشد و این اولویت آخر همراه شماست تا زمانی که در شهر غریب ماشین‌تان درست صبح یک روز مهم کاری که مقامات استان قرار است برای بازدید به دفتر تازه‌تاسیس شرکت بیایند روشن نمی‌شود. آنجاست که یاد دم مسیحایی آقا سیروس و نیاز به حضور او می‌افتید. کاش یک آقا سیروس همان نزدیکی‌ها بود. کاش اصلا یک آقا سیروس درست به قول خودمانی «توی جیبمان» داشتیم. کاش!

روی ما حساب کنید

اما واقعیت این است که تکنولوژی گوشی‌های هوشمند فقط برای چت و رفتن به این پیج و آن کانال و خلاصه سرگرمی نیامده. گوشی هوشمند متصل به اینترنت در جیب شما خیلی کارها می‌تواند انجام بدهد. مثلا چه کاری؟ مثلا به‌راحتی می‌‌تواند حتی اگر به مریخ هم مهاجرت کرده باشید «آقا سیروس»ها را بیاورد بالای سر ماشین‌تان! می‌پرسید چگونه؟ خیلی ساده. با استفاده از یک استارت‌آپ به نام رگلاژ.

کافیست نام‌اش را به قول فرنگی‌ها گوگل کنید، به سایتش بروید و یک نوبت رزرو کنید. البته نه نام آقا سیروس را، نام رگلاژ را! حتی می‌توانید با کارشناسان رگلاژ تماس بگیرید و با مشاوره آنها خودرو را تا رسیدن به تعمیرگاه روشن کنید. جالب‌تر این‌که معرفی بهترین و نزدیکترین تعمیرگاه منصف و خوش‌قیمت به شما کاملا هم رایگان است.

با ما با خیال کاملا آسوده حتی به مریخ مهاجرت کنید!

[تعداد: 10   میانگین:  4.6/5]

2 دیدگاه برای “امکان مهاجرت به مریخ برای ایرانیان فراهم شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک