ایمنی خودرو s5 بخش اول

دفترچه راهنما خودرو-اقدامات ایمنی مهم جک S5

ایمنی خودرو s5 بخش اول

(فصل اول دفترچه راهنما جک اس ۵ بخش اول)

ابزار ایمنی جک S5

 

اقدامات ایمنی مهم جک S5

در این بخش مطالب مهمی آورده شده است که موجب حفاظت شما و سرنشینان خودرو می‌شود.با رگلاژ همراه باشید. بعضی از توصیه‌های ایمنی مهم به شرح زیر است:

همیشه کمربندهای ایمنی خود را ببندید.

در میان سیستم‌های حفاظت در برابر تصادفات، کمربند ایمنی بیشترین حفاظت را ارائه می‌دهد. اگرچه ایربگ می‌تواند برای حفاظت به کمربند ایمنی کمک کند اما به گونه‌ای طراحی شده که فقط در صورت اعمال ضربه متوسط یا شدید به جلوی خودرو فعال می‌شود. ضربه ناگهانی و قوی ناشی از باز شدن ایربگ در صورتی که کمربند ایمنی بسته نشده باشد می‌تواند صورت و سینه مسافران را دچار آسیب کند. بنابراین حتی اگر خودروی شما مجهز به ایربگ است از بسته بودن کمربند ایمنی خود و سایر سرنشینان اطمینان حاصل کنید.

مراقب خطرات ایربگ باشید.

سیستم ایربگ برای محافظت از شما ساخته شده اما می‌تواند به کسانی که بیش از حد نزدیک به آن نشسته‌اند یا به‌طور مناسب محافظت نشده‌اند (به‌طور خاص نوزادان، خردسالان و افراد بالغ کوتاه قد)، آسیب شدید و کشنده وارد کند. لطفا تمام راهنمایی‌ها و اخطارهای این بخش را مطالعه کنید.

کودکان را به درستی در جای خود مستقر کنید.

امن‌ترین موقعیت برای نشاندن کودکان در خودرو، بخش میانی صندلی عقب است. اگر بچه‌ها بسیار کوچک هستند و بستن کمربند ایمنی برایشان مقدور نیست، از صندلی کودک استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود در صورت حضور کودکان در صندلی عقب خودرو، از سیستم قفل کودک تعبیه شده روی درب‌ها استفاده شود.

سرعت خودرو را کنترل کنید.

سرعت غیرمجاز عامل اصلی تصادفات مرگبار است. در کل هرچه سرعت بالاتر رود، خطر نزدیک‌تر است. از شرایط رانندگی ایمن تجاوز نکرده و با سرعت بالا رانندگی نکنید.

خودرو را در وضعیت رانندگی ایمن نگهداری کنید.

ترکیدگی لاستیک و نقایص مکانیکی بسیار خطرناک هستند. برای هرچه کمتر کردن این قبیل خطرات، گاه‌به‌گاه فشار باد لاستیک‌ها و وضعیت خودرو را بررسی کرده و تعمیرات را به‌طور منظم مطابق با برنامه تعمیرات دوره‌ای انجام دهید.

از رانندگی در شرایط مستی اجتناب کنید.

رانندگی در شرایط مستی به هیچ وجه مجاز نیست. حتی نوشیدن مقدار کمی الکل توان واکنشی شما را کاهش می‌دهد. هرچه بیشتر الکل بنوشید، به همان اندازه توان واکنشی شما کندتر می‌شود. بنابراین در شرایط مستی رانندگی نکرده و این موضوع را به دیگران هم یادآوری کنید.

تایید ایمنی پیرامون خودرو

تایید ایمنی پیرامون خودرو

پیش از پیاده شدن و قبل از باز کردن درب، پیرامون خودرو را مشاهده کنید. باز کردن ناگهانی درب ممکن است باعث اصابت درب به عابرین، موتورسیکلت‌ها و غیره شده و حادثه به بار آورد. این مورد را به سرنشینان خودرو نیز تذکر دهید. هنگام دنده عقب گرفتن فقط به آینه‌های درون خودرو و آینه‌های جانبی اعتماد نکنید. وضعیت پشت خودرو را به دقت بررسی کنید. هرگز در یک خودروی پارک شده یا توقف کرده، نخوابید. در خودرویی که شیشه‌های آن بسته است مدت زمان طولانی نمانده و نخوابید.

در خودرویی که شیشه‌های آن بسته است مدت زمان طولانی نمانده و نخوابید.

به‌طور خاص ماندن در خودرویی که موتور آن روشن و سیستم ایرکاندیشن آن در حال فعالیت است می‌تواند منجر به خفگی شود. در نتیجه زمانی که خودرو متوقف یا پارک شده است، موتور را خاموش کنید.

هرگز عملیات کنترل خودرو و گرم کردن موتور را در یک محیط محصور انجام ندهید.

گرم کردن موتور باید در محیطی با تهویه مناسب انجام شود. اگر موتور در محیطی محصور با تهویه نامناسب به مدت زمان طولانی فعالیت کند، دود حاصل از موتور وارد خودرو شده و ایجاد مسمومیت خواهد کرد.

لطفا سر یا دست خود را از پنجره بیرون نبرید.

لطفا سر یا دست خود را از پنجره بیرون نبرید.

بیرون بردن سر و دست از پنجره، عملی خطرناک و غیرمجاز است. لازم است توجه شود در صورت حضور کودکان در خودرو، فعالیت درب‌ها و پنجره‌ها فقط توسط بزرگسالان کنترل شود.

هرگز با خودرو با صندوق عقب باز رانندگی نکنید.

هرگز با خودرو با صندوق عقب باز رانندگی نکنید.

راندن خودرو با صندوق عقب باز مجاز نیست. در اینصورت دود حاصل از موتور وارد اتاق خودرو شده و موجب مسمومیت می‌گردد.

درب‌های خودروی در حال حرکت باید قفل باشند.

درب‌های خودروی در حال حرکت باید قفل باشند.

هنگامی که خودرو در حال حرکت است، درب‌ها باید قفل باشند. در غیر اینصورت ممکن است در اثر کشیده شدن تصادفی دستگیره داخلی، درب باز شده و حادثه‌ای به بار آید.

هرگز در حالت خستگی رانندگی نکنید.

هرگز در حالت خستگی رانندگی نکنید.

با رانندگی در هنگام خستگی، ممکن است در اثر چرت زدن حادثه بیافرینید. اگر مجبور به رانندگی در مسافت‌های طولانی هستید، هر دو ساعت یک بار استراحت کنید.

کلید را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

کلید را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

لطفا کلید را در جایی دور از دسترس کودکان قرار دهید. زیرا ممکن است موتور را روشن کرده و حادثه بیافرینند.

اخطار

در خودروهای دارای ایربگ، بچه‌ها و افراد سالخورده، ضعیف، بیمار، معلول و زنان باردار نباید در صندلی سرنشین جلو بنشینند. همچنین صندلی نوزاد نباید روی صندلی سرنشین جلو نصب شود. در غیر اینصورت ممکن است ضربه شدید ناشی از باز شدن ایربگ به هنگام تصادف، باعث آسیب‌دیدگی شدید آنها گردد.

در خودروهای دارای ایربگ، بچه‌ها و افراد سالخورده، ضعیف، بیمار، معلول و زنان باردار نباید در صندلی سرنشین جلو بنشینند.

ابزار ایمنی جک S5

– خودروی شما به ابزارهای مختلف ایمنی مجهز شده است. در صورت بروز هرگونه تصادف، ابزارهای ایمنی می‌توانند با همراهی و همکاری یکدیگر از شما و سایر سرنشینان محافظت کنند.

– برخی از این ابزارها بدون عمل کردن بر بخش‌های مختلف خودرو از شما محافظت می‌کنند. این بخش‌ها عبارتند از یک قاب ایمنی که با قدرت اتاق خودرو را پوشش داده، سپرهای جاذب انرژی جلو و عقب خودرو، نواحی ضربه‌گیر تصادف جلو و عقب خودرو، یک ستون فرمان جاذب انرژی و پیش‌کشنده کمربند ایمنی.

– در صورت وقوع تصادف، نواحی ضربه‌گیر مچاله می‌شوند تا انرژی ناشی از تصادف را جذب کنند. همچنین سیستم پیش‌کشنده کمربند ایمنی می‌تواند به صورت خودکار کمربندهای ایمنی جلو را محکم‌تر کند. به وسیله این ابزارهای ایمنی، شدت آسیب در تصادفات جدی کاهش می‌یابد. با این وجود در صورتی که شما یا سایر سرنشینان به‌طور صحیح در جای خود مستقر نشده و یا کمربندهای ایمنی خود را در طول حضور در خودرو به‌طور صحیح نبندید، این ابزارهای ایمنی نه تنها از شما محافظت نمی‌کنند بلکه می‌توانند آسیب‌های جدی وارد آورند.

ابزار ایمنی جک S5

ابزار ایمنی جک S5

۱- ایربگ جلویی سرنشین جلو (در صورت مجهز بودن)

۲- دو عدد پیش‌کشنده کمربند ایمنی صندلی‌های جلو

۳- صفحه عرضی ایمنی

۴- نشیمن‌گاه و پشتی صندلی

۵- پشتی سر

۶- سپرهای ضربه‌گیر جلو و عقب

۷- نواحی ضربه‌گیر تصادف

۸- ستون فرمان جاذب انرژی

۹- ایربگ جلویی راننده

۱۰- کمربند ایمنی

۱۱- ایربگ جانبی جلو

۱۲- ایربگ پرده جانبی

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک