ایمنی خودرو s5 بخش چهارم

دفترچه راهنما خودرو-سیستم ایربگ جک S5

ایمنی خودرو s5 بخش چهارم

ایربگ جک S5

(فصل اول دفترچه راهنما جک اس ۵ بخش سوم)

سیستم ایربگ جک S5

– ایربگ راننده درون کلاهک بوق غربیلک فرمان تعبیه شده و عبارت SRS AIRBAG در محل آن نقش بسته است.

سیستم ایربگ جک S5

– ایربگ سرنشین جلو، داخل داشبورد تعبیه شده و عبارت AIRBAG در محل آن نقش بسته است. در هنگام وقوع تصادف، ایربگ در کنار کمربند ایمنی می‌تواند حفاظت بیشتری برای راننده و سرنشین جلو فراهم کند.

سیستم ایربگ جک S5

توجه ایربگ جک S5

لطفا دستورالعمل‌های مربوط به هر ایربگ که بر روی آفتاب‌گیر صندلی راننده و سرنشین جلو ارائه شده است را به دقت مطالعه کنید.

اخطار

– ایربگ جایگزینی برای کمربند ایمنی نیست بلکه تنها عضوی از سیستم ایمنی خودرو می‌باشد. ایربگ تنها زمانی می‌تواند حداکثر حفاظت را ارائه دهد که به همراه کمربند ایمنی به کار رود.

– ایربگ تنها در تصادف‌های از روبرو فعال می‌شود. تصادف از کناره‌ها، از پشت و چپ کردن خودرو سیستم ایربگ را فعال نمی‌کند. ایربگ تنها یک بار استفاده می‌شود و امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد.

– باید یک فاصله حداقل ۲۵ سانتیمتری بین راننده و غربیلک فرمان و سرنشین جلو و داشبورد وجود داشته باشد تا در صورت باز شدن ایربگ حفاظت لازم از آنها به عمل آید. بعلاوه صندلی‌های جلو باید به طرز صحیح تنظیم شوند.

– جدا کردن، نصب و تعمیر سیستم ایربگ باید در نمایندگی‌های مجاز شرکت کرمان موتور و یا توسط افراد متخصص انجام شود. تعمیر نامناسب می‌تواند خطرات بسیاری به بار آورد.

– محل ایربگ را با دستمال پاکیزه و آب تمیز کنید. از پاک کننده‌های شامل حلال استفاده نکنید چون ممکن است روزنه‌هایی بر سطح مدول ایربگ ایجاد کنند. در زمان باز شدن ایربگ، بخش‌های پلاستیکی دارای روزنه می‌توانند موجب جراحاتی گردند.

ایربگ جک S5

– تجهیزات یا سیم‌کشی ایربگ را به دلخواه خود تغییر ندهید. با این کار ممکن است سیستم، کارکرد خود را از دست داده و به هنگام وقوع تصادف فعال نشود. این کار همچنین ممکن است باعث انفجار تصادفی ایربگ گردد.

– با یک بار فعال شدن یک ایربگ، همه ایربگ‌ها، ابزار کنترل، سیستم پیش‌کشنده خودکار کمربند ایمنی و بخش‌های مرتبط باید تعویض شوند.

– به هنگام رانندگی دو دست خود را در دو طرف فرمان در یک راستا قرار دهید تا در صورت باز شدن ایربگ خطر آسیب به دست و بازوها کمتر شود.

– روی پوشش ایربگ چیزی نچسبانده و یا به هر طریق دیگر آن را نیارایید.

– غربیلک فرمان را شخصاً پیاده نکنید.

– در شرایطی که سوییچ خودرو در وضعیت روشن است، فیوز ایربگ را جا نزده یا بیرون نیاورید.

– بعد از فعال شدن سیستم ایربگ بلافاصله به قطعات دست نزنید. در غیر اینصورت خطر سوختگی وجود دارد.

– راننده و سرنشین جلو باید شکل صحیح نشستن را در طول رانندگی حفظ کنند. پاشنه و پای خود را بر روی داشبورد قرار ندهید. در غیر اینصورت به هنگام فعال شدن ایربگ، امکان سوختگی پا وجود خواهد داشت.

– حتی اگر تمام علائم بررسی گردد، آسیب ناشی از فعال شدن ایربگ در برخی موارد خاص به‌طور کامل رفع نخواهد شد.

ایربگ جانبی جک S5

در صورتی که ضربه شدیدی از کنار به خودرو وارد شود، ایربگ جانبی فعال می‌گردد. این ایربگ در قسمت جانبی پشتی صندلی نزدیک به درب خودرو جای گرفته و در صورت بروز سانحه از سینه، مفصل، ران راننده و سرنشینان خودرو محافظت می‌کند.

توجه

استفاده از روکش صندلی غیرمجاز می‌تواند مانع از باز شدن ایربگ جانبی شده و خطر آسیب دیدگی سرنشینان به هنگام بروز سانحه را افزایش دهد.
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک