باتری ام‌وی‌ام ۳۱۵

مدیران خودرو

باتری ام‌وی‌ام ۳۱۵ *

خودرو مجهز به باتری اسیدی سرب‌دار ۱۲ ولتی می‌باشد.

توصیه‌های ایمنی

– روغن اسیدی باتری، خورنده است. زمان جابه‌جایی باتری، از دستکش محافظ و عینک استفاده کنید. هرگز باتری را خالی و یا کج نکنید، در غیر اینصورت سیال ممکن است از دریچه‌ها جریان پیدا کند. اگر روغن اسیدی با چشم تماس پیدا کند، چشم خود را چند دقیقه با آب تمیز شسته و سریعا به پزشک مراجعه نمایید. اگر روغن اسیدی با پوست و یا لباس تماس پیدا کرد، آن را با آب قلیایی (صابون) خنثی نموده و با آب تمیز بشویید.

– روغن اسیدی باتری را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

– زمان شارژ، باتری گازهای سمی منتشر خواهد کرد. در نزدیکی باتری نباید چیزی مشتعل نمود و یا سیگار کشید.

تذکر

در طول سیم‌کشی و برق کاری، از ایجاد جرقه اجتناب نمایید. الکترودها را وصل نکنید، این ممکن است جرقه‌هایی بعد از اتصال کوتاه ایجاد کرده و آسیب جدی به وجود آورد.

– سیستم احتراق الکترونیکی دارای ولتاژ بالا می‌باشد. زمانی که موتور کار می‌کند و یا احتراق روشن است، به این اجزا دست نزنید.

پیاده و سوار کردن

زمان نصب و یا برداشتن باتری، اقدامات پیشگیرانه زیر را انجام دهید:

– باتری اسیدی سرب‌دار باید جایگزین باتری قبلی شود و استفاده از انواع دیگر باتری مجاز نمی‌باشد. جریان باتری جدید و ظرفیت آن باید مشابه با باتری قبلی باشد و با مشخصات شرکت خودروسازی مدیران خودرو مطابقت داشته باشد. برای پی بردن به مشخصات مناسب باتری، لطفا با نمایندگی مجاز مدیران خودرو مشورت نمایید.

– بعد از این که کلید احتراق و کلیه ابزار برقی خاموش شد، در ابتدا کابل منفی را بردارید.

– لطفا دقت داشته باشید که ابزار فلزی با دو الکترود تماس نداشته باشند و یا تصادفا با قطب مثبت و بدنه به‌طور همزمان تماس نداشته باشند.

– زمان اتصال دوباره باتری، اول کابل مثبت و سپس کابل منفی را وصل کنید.

– بعد از جدا کردن و اتصال دوباره باتری جدید، ممکن است در ابتدای رانندگی عملکرد غیرعادی وجود داشته باشد. این زمانی است که سیستم کنترل موتور، موتور را با عملکرد باتری جدید دوباره تطبیق می‌دهد.

* باتری با توجه به نوع آب و هوای هر کشور ممکن است متفاوت باشد.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار