بازدید ایمنی

بازدید ایمنی

– میعانات حاصل از کار موتور خودرو شامل مقادیر زیادی CO2 می‌باشد که سمی، بی‌رنگ و بی‌بو می‌باشد. تنفس این میعان و بخارات امکان دارد باعث بی‌هوشی و یا حتی مرگ فرد شود. تا حد امکان از توقف با موتور روشن در فضای بسته خودداری کنید.

– هیچ‌گاه خودرو را با درب باز مخزن سوخت نرانید؛ جریان هوا، گازها را به داخل خودرو هدایت می‌کند و در نتیجه برای کلیه سرنشینان خطرناک خواهد بود. چنانچه نیاز به رانندگی دارید و درب مخزن بنزین خودرویتان باز مانده است از حرکت خودداری کنید و پارک نمایید سپس کلیه پنجره‌های خودرو را باز کنید و HVAC را در حالت جریان گردش خارجی قرار دهید. در همین اثنا، از وضعیت  استفاده نمایید.

بازدید ایمنی از کمربندهای ایمنی داخلی خودرو

لطفا به طور مرتب و مقرر، کمربندهای ایمنی خودرو را کنترل و بررسی نمایید تا از وجود هر نوع ترک، خراشیدگی، سوختگی یا پارگی آن مطمئن شوید. در ضمن بررسی کنید که آیا چفت صحنه قلاب‌دار به خوبی در جای ویژه خود در محفظه قرار می‌گیرد یا خیر و کمربندهای سه‌ قطعه‌ای به نرمی عمل می‌نمایند. شرایط نامطلوب کمربندهای ایمنی بیانگر این مساله می‌باشند که آنها مقاومت کافی برای محافظت سرنشینان را دارا نمی‌باشند. در این شرایط، لطفا بلافاصله به نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو مراجعه نمایید.

راهنمای کیسه هوا

زمانی که سوئیچ احتراق بر روی دکمه ON قرار داشته باشد، راهنمای کیسه هوا در مجموعه صفحه داشبورد برای چند ثانیه روشن خواهد بود و سپس خاموش می‌شود که اشاره به عمل کردن کیسه هوا دارد. چنانچه این سوئیچ بر روی دکمه ON باشد و راهنما روشن نشود و یا به‌طور چشمک‌زن و یا منقطع عمل کند، نشان‌گر این می‌باشد که کیسه هوا دچار اختلال و خرابی است. در این شرایط، لطفا بلافاصله با نمایندگی مجاز مدیران خودرو تماس بگیرید تا در صورت نیاز، آن قطعه را تعویض نمایند.

بخار زدا یا گرم‌کن شیشه

حتما مطمئن شوید که برف پاک‌کن و شیشه‌ها قبل از رانندگی تمیز باشند. این کار باعث می‌شود تا دید بهتری داشته باشید.

بازبینی ایمنی از لاستیک‌های خودرو

لطفا فشار هوا را در هر ۵ لاستیک خودرو بازدید کرده و از بسته بودن پیچ چرخ‌ها اطمینان حاصل کنید.

چراغ‌ها

از چراغ‌های راهنما، نور جلو، راهنمای توقف/موقعیت، چراغ‌های ترمز و لامپ‌های مه‌شکن بازدید کنید تا از عملکرد درست آنها مطمئن شوید. چنانچه خرابی یا اختلالی در کارکرد چراغ‌ها مشاهده نمودید، لطفا با نمایندگی مجاز مدیران خودرو برای بازدید فوری تماس بگیرید تا در صورت نیاز، قسمت‌های معیوب را تعویض نمایند.

ترمزها

لطفا به طور مقرر و مرتب ترمزها را بررسی کنید. چنان چه این بخش ها به خوبی عمل نکنند، حتما با نمایندگی مجاز مدیران خودرو تماس حاصل فرمایید تا بازبینی ای فوری از ترمزها داشته باشند و در صورت نیاز، قطعه مذکور را تعویض نمایند.

نشت مایعات

لطفا به‌طور مقرر مخزن سوخت (بنزین)، خنک کننده موتور، روغن موتور، روغن گیربکس، فرمان و مایع ترمز را به منظور نشت احتمالی بررسی کنید.

 

برچسب‌های ایمنی

برچسب‌های ایمنی

۱- برچسب ایمنی کیسه هوا
۲- برچسب ایمنی موتور
۳- برچسب ایمنی کولر
۴- برچسب ایمنی پنکه خنک کننده
۵- برچسب ایمنی مایع ترمز
۶- برچسب ایمنی باتری

این برچسب‌های ایمنی در خودرو شما که چسبیده یا مهر زده شده‌اند، در تصویر فوق نشان داده شده است. آنها به عنوان یادآوری از خطرات بالقوه‌ای می‌باشند که سبب ایجاد آسیب‌های جدی یا حتی مهلک برای سرنشینان می‌شوند. لطفا اطلاعات مندرج در روی این برچسب‌ها را به دقت مطالعه کنید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک