آیا می‌دانید کدام قسمت خودرو در بهار احتیاج به چک دارد؟

آیا می‌دانید کدام قسمت خودرو در بهار احتیاج به چک دارد؟

آیا می‌دانید کدام قسمت خودرو در بهار احتیاج به چک دارد؟

نکات مهمی وجود دارد که برای محافظت از خودروی خود در فصل بهار باید آنها را انجام بدهید. چک لیست بررسی خودرو  را برای تعمیر و نگهداری خودروی خود در فصل بهار انجام دهید تا ماشینتان در طول تابستان هم به خوبی کار کند.

اصل مهم زیرشویی

از اولین مواردی که باید برای آماده‌سازی خودرو در فصل بهار مدنظر قرار بدهید زیرشویی آن است. با گذر از فصل زمستان باید همه گل و لای و رسوبات را از زیربندی ماشینتان بزدایید تا سیستم تعلیق و بخش‌هایی چون بوش‌های لاستیکی و کمک فنرها با رهایی از این آلودگی‌ها بتوانند با آزادی عمل بهتر و بیشتر به فعالیت خود ادامه بدهند و عمر بیشتری داشته باشند.

چک لیست خودرو در بهار
چک لیست خودرو در بهار

چک لیست بررسی خودرو

مطمئن باشید پس از شست و شو دقیق زیربندی کاملا تغییر را در عملکرد سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو مشاهده خواهید کرد. حرکت نرمتر و کم صداتر ارمغان زیرشویی دقیق خودروست. همچنین بد نیست بدانید که همین نگهداری ساده می‌تواند تا حد قابل توجهی مانع از انتقال ضربات به کابین در نتیجه عملکرد نادرست سیستم تعلیق و به اصطلاح سر و صدا افتادن بدنه خودرو شود.

البته برخی بررسی‌ها و تعمیرات تنها مختص فصل بهار نیستند و در تمام طول سال باید آنها را مد نظر قرار داد. مواردی مثل چک میزان آب رادیاتور، بررسی میزان باد لاستیک‌ها و تعویض به موقع روغن و فیلترها از جمله این آیتم‌ها محسوب می‌شوند.

همچنین بد نیست موارد فرعی مثل شست‌وشو و واکس بدنه با استفاده از مواد نانو که در فصل بهار می‌تواند بدنه خودرو را در برابر بارندگی زیاد تا حدودی آب گریز کند و موجب پاکیزگی بیشتر آن شود را نیز مد نظر داشته باشید.

می‌توانید تمامی موارد و خدمات نمایش داده شده در ویدئو را با مراجعه به مکانیک خودرو محلی خود دریافت کنید. به منظور رفاه حال شما عزیزان رگلاژ نیز برای یافتن نزدیک‌ترین تعمیرگاه به محل زندگی‌تان در کنار شماست.

 
خواندن مقاله چک لیست خرید خودرو دست دوم را نیز به شما توصیه می‌کنیم.
[تعداد: 4   میانگین:  4.3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک