• Homepage
  • >
  • ویدئو
  • >
  • بوگاتی شیرون موشک زمین به زمین + ویدئو

بوگاتی شیرون موشک زمین به زمین + ویدئو

  • نویسنده گروه رگلاژ
  • بهمن ۸, ۱۳۹۷
  • 0

بوگاتی شیرون : موشک زمین به زمین

این خودرو توسط خودروسازی فرانسوی بوگاتی از زیرمجموعه‌های گروه معظم فولکس واگن طراحی و ساخته شده است.

این خودرو در زبان انگلیسی کایرون و در فرانسوی شیرون تلفظ می‌شود. این مدل جانشین خودروی پیشین این کمپانی یعنی بوگاتی ویرون است. خودروی مذکور در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۷ رونمایی شد. شتاب اولیه خودرو ۲/۴ ثانیه است. صفر تا ۳۰۰ کیلومتر را در ۱ .۱۳ ثانیه می‌پیماید و سرعت نهایی خودرو نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده!

خبر خوش

اما برای طرفداران این خودرو خبر خوبی داریم. چند ماه پیش اعلام شد که جدیدترین نسخه از ابرخودروی بوگاتی شیرون با پیشرانه W16 و قدرت بیش از ۱۵۰۰ اسب بخار، در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ تقریبا در اسفندماه ۹۷ معرفی خواهد شد.

شیرون جدید با قدرت ۱۵۰۰ اسب بخار به زودی رونمایی می‌­شود؛ به نظر می‌رسد بوگاتی قصد دارد با این خودرو، برند فرانسوی را به‌عنوان خالق سریع­‌ترین خودرو جهان دوباره سر زبان‌ها بیندازد. براساس شایعات و گمانه‌زنی‌ها، بوگاتی در حال آماده‌­سازی نسخه­‌ کامل‌­تری از شیرون برای نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ است.

تحریریه سایت سوپرکار بلاگ ادعا می‌کند، در مراسم رونمایی از دیوو، طرح‌ اولیه شیرون جدید با عناوینی چون «زیبای سرعت» و «موشک زمین به زمین» برای مشتریان خاص نمایش داده شده است.

سوپراسپرت

پیش بینی می شود نام این خودرو از عنوان نام آشنای سوپراسپرت  پس از کلمه شیرون بهره ببرد. این ابرخودرو از همان پیشرانه­‌ مشهور مدل استاندارد و دیوو، ۱۶ سیلندر W شکل ۸ لیتری با چهار توربوشارژر استفاده می‌کند؛ اما نهایت قدرت آن بیش از  ۱۵۰۰ اسب­ بخار خواهد بود. پیشرانه W شکل ۱۶ سیلندر کمپانی فولکس واگن که در قلب نمونه‌های فعلی شیرون می‌تپد، با ۱۴۷۹ اسب بخار قدرت و ۱۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور همراه است.

هم‌اکنون جدیدترین هایپرکار برند بوگاتی، دیوو است؛ اما احتمالا سال آینده سریع‌­ترین خودروها و سوپراسپرت‌هایی که هر روز از یک خودروساز تازه کار در گوشه‌ای از جهان متولد می‌شوند باید بوگاتی شیرون سوپراسپرت رقابت کنند. درست مانند اتفاقی که پیش از این برای بوگاتی ویرون افسانه‌ای افتاد.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار