چگونه بوی بد خودرو را از بین ببریم

بوی بد خودرو

روش‌های خلاصی از بوی بد خودرو را را اینجا بخوانید

حتما تا حالا شنیده‌اید که می‌گویند فلان ماشین هنوز بوی نو بودن می‌دهد. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که منبع این بو کجاست و چرا بعد از چند سال هنوز به ‌مشام می‌‎رسد؟

تحت تاثیر گرما

مواد به کار رفته جهت مونتاژ تجهیزات داخل کابین خودرو همانند سیلرها، موکت‌ها، صندلی‌ها و داشبورد چنانچه از استانداردهای لازم برخوردار نباشند هنگامی که خودرو روشن می‌‍‌شود و اگزوز خودرو مسیر اتاقک سرنشین را گرم می‌کند. مواد شیمایی که در تجهیزات خودرو به کار رفته است تحت تاثیر گرمای زیاد قرار گرفته و بو می‌دهند ولی همیشه هم این طور نیست و بویی که استشمام می‌شود مربوط به ورود مواد خارجی دیگری است که سرنشینان موجبات آن را فراهم کرده‌اند.

یکی از دلایل بوی بد گیر افتادن هوا و در نتیجه حبس بو در داخل خودرو است. پس الزامی است هنگام انجام عملیات تمیز کردن و از بین بردن بو تا زمانی که بوی لکه‌ها کاملا از بین برود درب و پنجره‌ها باز باشد و جریان برودت هوا برقرار باشد البته ماندگاری بو و روش تمیزکاری بستگی به نوع ماده آلوده کننده دارد و هر کدام روش خاص خود را می‌طلبد. بنابراین در این مقاله به بررسی چند مورد رایج می‌پردازیم.

روش‌های رفع بوی بد از داخل ماشین

  • تمیز کردن سطحی: با استفاده از مواد شوینده و دستمال‌هایی که قدرت جذب بالایی دارند این عملیات را چند مرتبه تکرار کنید.
  • شستشوی قطعات متحرک: باز و بست قطعات مونتاژ و شستن کامل قطعه

انواع روش از بین بردن بوی شیر

  • مقداری جوش شیرین را بر روی ناحیه‌ای که شیر ریخته شده بپاشید تا ضمن جذب رطوبت باعث از بین بردن بوی بد شیر شود. جوش شیرین نقش بسیار قوی در فیلتر کردن بوهای نامطبوع دارد. بنابراین کافیست مقداری جوش شیرین را بر روی لکه ریخته و پس از چند ساعت آن را جارو کرده و با دستمال تمیز کنید.
  • استفاده از سرکه سفید: با وجود اینکه خود سرکه هم دارای بوی نامطبوعی است ولی بوی نامطبوع دیگر را به خود جذب کرده و با خشک شدن از بین می‌رود. البته سرکه را زمانی باید به کاربرد که لکه شیر تازه است و می‌تواند آنزیم‌های شیر را شکسته و بوی بد را کم کند.
  • استفاده از قهوه: استفاده از مقداری قهوه آسیاب شده نیز به دلیل جذب بوهای دیگر خیلی موثر است و برای این کار می‌توان مقداری قهوه در گوشه‌ای از کابین به مدت چند روز نگهداری کرد.

روش‌های از بین بردن بوی بد سیگار

همان طور که می‌دانید بوی سیگار بسیار زننده است و قابلیت ماندگاری تا چند روز را دارد. بنابراین لازم است در ابتدا نظافت کلی انجام دهید، سپس با استفاده از چند چوب دارچین بایستی اقدام به بوزدایی نمود زیرا بوی متفاوت و نزدیک دارچین می‌تواند به راحتی با بوی سیگار ترکیب و آن را کاملا از بین ببرد. همچنین استفاده از پوست مرکبات نیز با توجه به بوی جذاب خود و ضمن جذب بوی سیگار اقدام موثری در از بین بردن بوی نامطبوع خواهد بود. از دیگر منابع جذب بوی سیگار روزنامه‌ها هستند که شاید باورتان نشود بنابراین چنانچه شما هم درگیر این معظل هستند یکی از روش‌های یاد شده را امتحان کنید.

در ویدیو زیر نحوه از بین بردن بوی سیگار را تماشا کنید.

[تعداد: 12    میانگین: 4.2/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک