بکسل کردن خودرو تیبا ۲

تیبا 2

بکسل کردن خودرو

بکسل کردن خودرو

توصیه می‌شود که اگر مجبور به بکسل کردن خودرو هستید، این کار توسط نمایندگی مجاز شرکت سایپا یدک یا خودروی یدک‌کش مناسب انجام شود. دقت شود که در طی این عمل آسیبی به خودرو نرسد و قوانین موجود در این زمینه رعایت گردد. به عنوان یک قاعده کلی، خودرو باید به گونه‌ای بکسل شود که چرخ‌های محرک آن از زمین بلند شود. اگر خسارت زیاد یا برخی شرایط دیگر مانع از بکسل کردن خودرو به صورت صحیح شود از نقاله مخصوص در زیر چرخ‌های جلو استفاده نمایید.

بکسل‌بند جلویی و عقبی خودرو

از این حلقه‌ها تنها به منظور ثابت نگه داشتن خودرو در حین نقل و انتقال استفاده می‌شود.

بکسل‌بند جلویی خودرو

بکسل‌بند جلویی خودرو

برای استفاده از بکسل‌بند جلویی، حلقه مذکور را از کیف ابزار خودرو خارج نمایید و پس از باز کردن درپوش روی سپر، آن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و محکم کنید.

بکسل‌بند عقبی خودرو

بکسل‌بند عقبی خودرو

این حلقه در قسمت زیرین سپر عقب خودرو واقع شده است.

اخطار

اگر از بکسل‌بند جلو یا عقب برای بکسل کردن استفاده شود، احتمال صدمه دیدن سپرها و یا حتی جدا شدن از خودرو در هنگام بکسل کردن وجود دارد.

حمل خودرو

حمل خودرو

حمل با کامیونت

حمل با کامیونت روشی است که برای جلوگیری از هرگونه تصادف و آسیب توصیه می‌شود.

بکسل از عقب

در صورت امکان از بکسل کردن معلق خودرو بر روی چرخ‌های جلو خودداری کنید؛ در صورت اجبار، تنها در مسافت‌های کوتاه و با حداقل سرعت، خودرو را بکسل کنید. فرمان باید در حالی که چرخ‌ها در موقعیت کاملا مستقیم قرار گرفته‌اند، قفل شود؛ به این منظور، علاوه بر قفل فرمان از گیره یا بست‌های نگهدارنده مناسب استفاده کنید.

بکسل از جلو

فرمان باید در حالی که چرخ‌ها در موقعیت کاملا مستقیم قرار گفته‌اند، قفل شود؛ علاوه بر قفل فرمان از گیره یا بست‌های نگهدارنده استفاده کنید.

[تعداد: 2   میانگین:  3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک