نرخ بیمه شخص ثالث ۹۸ اعلام شد + جدول

نرخ بیمه شخص ثالث ۹۸ اعلام شد + جدول 

نرخ بیمه شخص ثالث ۹۸ اعلام شد. جدول کامل نرخ حق بیمه شخص ثالث انواع خودروهای سواری در سال ۹۸ منتشر شد. منظور از شخص ثالث فرد (یا افرادی) است که توسط راننده مقصر دچار خسارت بدنی و مالی شده اند.

هدف بیمه شخص ثالث حمایت از حقوق اشخاص آسیب دیده در تصادف‌هاست. به این دلیل این بیمه برای همه وسائل نقلیه سبک و سنگین اجباری اعلام شده و مالکان کلیه وسایل نقلیه اعم از سواری، مسافری، موتورسیکلت و… باید این بیمه را خریداری کنند.

از این رو پیش از استفاده از هر نوع وسیله نقلیه می‌بایست بیمه نامه شخص ثالث و میزان اعتبار آن را برای پوشش دهی خسارت های مالی و جانی در برابر حوادث احتمالی پیش رو بررسی کرد.

منظور از شخص ثالث فرد (یا افرادی) است که توسط راننده مقصر دچار خسارت بدنی و مالی شده اند. به این معنا که در حقیقت بیمه شخص ثالث خسارت دیگران را پرداخت می‌کند و کاری به خسارت مالک خودرو ندارد. برای این منظور باید بیمه بدنه خریداری شود. البته بیمه شخص ثالث نیز بسته به انتخاب مالک خودرو (خریدار بیمه شخص ثالث) سطوح پوشش متفاوتی دارد. بنابراین اگر سطح پوشش بیمه شخص ثالث کامل نباشد ممکن است بیمه تنها بخشی از خسارت را تقبل کند و باقی آن به دوش مالک خودرو بیفتد.

امیدواریم که هرگز حادثه‌ای برایتان رخ ندهد اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. پس همواره تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث خودرویتان را مد نظر داشته باشید و از دست کم یک هفته پیش از به پایان رسیدن آن اقدام تمدیدش کنید. البته دفاتر بیمه عموما خودشان از مدتی قبل موعد سررسید انقضای بیمه شما را یادآوری خواهند کرد.

در جدول ذیل نرخ‌های اعلام شده برای بیمه شخص ثالث ۹۸ را برای انواع مختلف خودرو با تخفیف‌های مختلف بدنه مشاهده می‌کنید.

نرخ بیمه شخص ثالث 98 اعلام شد

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار