بی‌ام‌دبلیو BMW

بی‌ام‌دبلیو BMW

لوگوی BMW، تاریخچه زمانی و آخرین مدل‌ها

بی‌ام‌دبلیو، که فرم اختصاری Bayerische Motoren Werkeمی‌باشد، به زبان انگلیسی به معنای “کارخانه خودروسازی باواریایی” است، یک مسیر طولانی را از زمان آغاز به کار خود طی کرده است و به یکی از محبوب‌ترین خودروهای اسپورت، لوکس، خانوادگی در بین تولید کنندگان خودروهای امروزی تبدیل شده است.

تاریخچه بی‌ام‌دبلیو با تلاش کارل رپ آغاز شده است، او کارخانه Motorenwerke Rapp را در نزدیکی Oberwiesenfeld تاسیس کرد. این شرکت به منظور تولید هواپیما آغاز به کار کرد و قراردادهایی را با گوستاو اتو و آسترو-دایملر برای تولید موتورهای V12 برای هواپیما امضا کرد.

بیایید اطلاعاتی بیشتری در مورد لوگوی بی‌ام‌دبلیو، تاریخچه زمانی و آخرین مدل‌های آن کسب کنیم.

 

 

لوگوی BMW

لوگوی BMW

در سال ۱۹۱۶، پس از کسب موفقیت‌های قابل توجه در صنعت هواپیمایی، این شرکت به Bayerische Motoren Werke تغییر نام داد. در طول این زمان بود که فرانتس یوزف پوپ، سرپرست بخش موتورهای هواپیما شد. در عرض چند هفته، Max Friz به سمت طراح هواپیما منسوب شد و یک موتور هواپیمای جدید تولید شد که “BMW IIIa نامگذاری شد. پس از مدتی کوتاه، این شرکت با نام بی‌ام‌دبلیو محبوب شد و صاحبان آن تصمیم گرفتند یک لوگوی جدید برای آن طراحی کنند.

این گونه بود که علامت تجاری معروف آبی و سفید این شرکت بوجود آمد.

اما در سال ۱۹۱۸، بی‌ام‌دبلیو مجبور به توقف تولید موتورهای هواپیما شد. بنابراین، این شرکت تا سال ۱۹۲۳، توجه خود را بر تولید موتور سیکلت متمرکز کرد. پس از مدتی کوتاه و در سال ۱۹۲۸، بی‌ام‌دبلیو پتانسیل عظیمی را در زمینه تولید خودرو مشاهده کرد و شروع به تولید خودرو کرد. اولین خودرو تولید شده توسط این شرکت BMW Dixi نام داشت.

 

رویدادهای مهم در تاریخچه BMW

۱۹۳۰-۱۹۶۰

رویدادهای مهم در تاریخچه BMW

در دهه ۳۰، بی‌ام‌دبلیو یک ماشین جدید، ” DA3، وارتبورگ خود را معرفی کرد که به طور فوق العاده‌ای موفق بود. پس از مدتی کوتاه، این شرکت یک محور جلوی جدید به هر دو مدل وارتبورگ و Dixi خود اضافه کرد، اما با توجه به وجود برخی ایرادات در ساخت آن‌ها، بسیاری از نمونه‌های اولیه دچار حوادث و سانحه‌های مختلفی شدند. با این حال، در سال ۱۹۳۳، این شرکت مجددا وارد صحنه شد و مدل ۳۰۳ خود را معرفی کرد که از یک موتور جدید M78 بهره می‌برد.

بعدها، در طول دهه ۳۰، مدل‌های جدیدتری از ۳۰۳ تولید شد، از جمله ۳۲۶، ۳۲۰، ۳۲۹، ۳۲۷ و محبوب‌ترین آن‌ها که ۳۲۸ Bresica Grand Pix نام داشت. با این حال، با توجه به شروع قریب الوقوع جنگ در سال ۱۹۴۰، بی‌ام‌دبلیو تمایل خود را برای ساخت وسایل نقلیه نظامی نشان داد. در دهه ۵۰، بی‌ام‌دبلیو دوباره وارد زمینه خودروسازی شد و مدل ۵۰۱، اولین نمونه خودروی بی‌ام‌دبلیو پس از جنگ بود.

در سال ۱۹۵۴، معروف‌ترین خودروی تاریخ، BMW 502 V8 فوق العاده ساخته شد، که به شرکت اجازه می‌داد شهرت خود را در سراسر جهان گسترش دهد. در سال ۱۹۵۶، بی‌ام‌دبلیو خودروی عضلانی ۵۰۷ خود را معرفی کرد، که بیشترین سود را برای شرکت در آن زمان به همراه داشت.

 

۱۹۶۰-۱۹۸۰

رویدادهای مهم در تاریخچه BMW

 

دهه ۶۰ در تاریخ بی‌ام‌دبلیو یک موفقیت بی نظیر محسوب می شود. در واقع، این شرکت به قدری محبوب شد که Munic Plant قادر به مدیریت محصولات و تقاضای مشتریان نبود. بنابراین، در سال ۱۹۶۷، این شرکت به مکانی جدید با محیطی بزرگتر منتقل شد و تولید موتور سیکلت را در برلین آغاز کرد. در دهه ۷۰، شرکت بی‌ام‌دبلیو تولید وسایل نقلیه خود را در آفریقای جنوبی آغاز کرد.

چند سال بعد BMW Motorsport GmbH تاسیس شد. علاوه بر این، بی‌ام‌دبلیو همچنین موزه خود را از موتورهای هواپیما و اتومبیل‌های سنتی خود به راه انداخت. لازم به ذکر نیست، بو در طول این زمان بود که سری ۵، سری ۳، سری ۷ و سری ۶ این کارخانه وارد بازار شد، که هنوز هم در حال تولید است.

 

۱۹۸۰-۲۰۰۰ +

رویدادهای مهم در تاریخچه BMW

در دهه ۸۰، بی‌ام‌دبلیو شروع به تولید در رگنسبورگ کرد و این شرکت در سراسر جهان عملکرد بهینه ای از خود نشان داد. در دهه ۹۰، بی‌ام‌دبلیو وارد ایالات متحده شد و به زودی British Rover Group را خرید. این لندرور، روور و برند MINI را تحت مالکیت بی‌ام‌دبلیو در آورد که همراه با مدل‌هایی مانند Wolseley، Triumph، رایلی، موریس و آستین بود.

در دهه ۲۰۰۰، بی‌ام‌دبلیو شرکت‌های MINI و رولز رویس را به خدمت گرفت و اولین مدل معروف سری یک خود را معرفی کرد. به زودی، این شرکت کارخانه خود در شنیانگ را تاسیس کرد و یک سرمایه گذاری مشترک با چین را آغاز کرد. تا سال ۲۰۱۳، بی‌ام‌دبلیو مدل‌های جدید I3 خود را وارد بازار کرد و وارد دوران جدیدی در عرصه خودروهای برقی شد.

 

اتومبیل‌های BMW امروزی

رویدادهای مهم در تاریخچه BMW

تاریخچه بی‌ام‌دبلیو قدر و منزلت آن را نشان می‌دهد و هنوز هم به عنوان یکی از سه تولید کننده برتر ماشین‌های لوکس در جهان شناخته می‌شود. علاوه بر این، این شرکت دارای یک جایگاه فوق العاده در عرصه تولید موتورسیکلت است. لازم به ذکر نیست، بی‌ام‌دبلیو دارای چهار بخش مختلف با نام های BMW MOTORRAD، BMW I، Motorsport  BMW و MINI است.

علاوه بر این، این شرکت دارای یک خروجی سالانه ۲۱۱۷۹۶۵ ماشین و ۱۲۰٫۰۰۰ موتور سیکلت می‌باشد.

 

اخبار جالب

در سال ۱۹۵۶، بی‌ام‌دبلیو مدل ۵۰۷ اسپورت خود را معرفی کرد که کاملا دست ساز بود. این مدل تنها از ۲۵۲ واحد ساخته شده بود، اما این اتومبیل‌ها به گونه‌ای ساخته شده بودند که شخصی بوده و متناسب با نیازهای خریداران باشند.

بی‌ام‌دبلیو Z3 برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ به بازار عرضه شد، پس از مدتی نیز در فیلم معروف جیمز باند “Eye Golden” ایفای نقش درخشانی داشت.

در دهه ۹۰، بی‌ام‌دبلیو یک سرمایه گذاری مشترک با رولز رویس را آغاز کرد تا میراث قدیمی خود در زمینه تولید موتور هواپیما را ادامه دهد.

 

فهرست تمام مدل‌های فعلی BMW

 

رویدادهای مهم در تاریخچه BMW

 

کانورتیبل:

۲۰۱۵ BMW Z4 Roadster

۲۰۱۵ BMW M6 Convertible

۲۰۱۵ BMW M4 Convertible

۲۰۱۵ BMW 2 Series Convertible

۲۰۱۵ BMW 4 Series Convertible

۲۰۱۵ BMW 6 Series Convertible

 

خودروی سواری و سبک:

۲۰۱۵ BMW 5 Series

۲۰۱۵ BMW 1 Series ActiveE

۲۰۱۵ BMW 3 Series Sedan

۲۰۱۵ BMW ActiveHybrid 3

۲۰۱۵ BMW 5 Series Sedan

۲۰۱۵ BMW ActiveHybrid 5

۲۰۱۵ BMW 7 Series

۲۰۱۵ BMW ActiveHybrid 7

۲۰۱۵ BMW M3 Sedan

۲۰۱۵ BMW M5 Sedan

۲۰۱۵ BMW 3 Series Gran Turismo

۲۰۱۵ BMW 5 Series Gran Turismo

 

کوپه:

۲۰۱۶ BMW 2 Series

۲۰۱۵ BMW I3

۲۰۱۵ BMW I8

۲۰۱۵ BMW M4 کوپه

۲۰۱۵ BMW M6 کوپه

۲۰۱۵ BMW 1 Series 3 Door

۲۰۱۵ BMW 2 Series کوپه

۲۰۱۵ BMW 4 Series کوپه

۲۰۱۵ BMW 6 Series کوپه

۲۰۱۵ BMW M6 Gran Coupe

۲۰۱۵ BMW 4 Series Gran Coupe

۲۰۱۵ BMW 6 Series Gran Coupe

 

SUV:

۲۰۱۵ BMW X6

۲۰۱۵ BMW X5

۲۰۱۵ BMW X4

۲۰۱۵ BMW X3

۲۰۱۵ BMW X1

۲۰۱۵ BMW X5 M

۲۰۱۵ BMW X6 M

۲۰۱۵ BMW 3 Series Touring

۲۰۱۵ BMW 5 Series Touring

۲۰۱۵ BMW 2 Series Gran Tourer

۲۰۱۵Series Active Toure  BMW 2

 

همان‌طور که از تاریخچه بی‌ام‌دبلیو بر می‌آید، این شرکت یک مسیر فوق العاده طولانی و باورنکردنی را طی کرده است.

اگرچه در طول جنگ جهانی دوم با چالش‌های متعددی مواجه شد، این شرکت موفق شد با قدرت به کار خود ادامه دهد و به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان تبدیل شود.

[تعداد: 5   میانگین:  5/5]
این نوشته در تاریخچه ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک