تاکسی پرنده آلمانی با موفقیت تست شد

لیلیوم جت

تاکسی پرنده آلمانی با موفقیت تست شد

تاکسی پرنده آلمانی تا کمتر از ده سال پیش همچنان یک رویا بود. اما چندی است در گوشه و کنار جهان اخباری از تست نمونه‌های اولیه تاکسی‌هایی منتشر می‌شود که قرار است به زودی به این رویا جامه عمل بپوشانند.

تازه‌ترین نمونه از این اخبار نیز تست موفقیت‌آمیز لیلیوم جت به عنوان یک تاکسی پرنده و ۵ نفره در آلمان است. خبرها می‌گویند این تاکسی یک و نیم تنی چه در زمان برخاستن از زمین و چه در زمان نشستن هیچ مشکلی را نشان نداده است و حتی سازندگان آن گفته‌اند تاکسی مذکور گرچه ظرف ۵ سال آینده بین دست کم دو شهر آلمان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، اما ظرف ۱۰ سال آینده می‌تواند حتی به‌صورت خودران نیز پرواز کند!

رویای تاکسی پرنده 
                                                          رویای تاکسی پرنده 

 

تست اولیه

البته آنچه به عنوان آزمون عملکرد این تاکسی پرنده انجام شده در حقیقت یک تست اولیه و ساده بوده و این وسیله نقلیه رویایی در تست‌های بعدی باید خود را برای آزمون‌های سخت‌تر و مانورهای پیچیده‌تری آماده کند.

جالب است بدانید محصول لیلیوم جت از ۳۶ پیشرانه الکتریکی که روی بال‌های آن با حالتی منحصر به فرد نصب شده‌اند نیرو می‌گیرد و می‌تواند تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد.

موتورهای الکتریکی لیلیوم جت

 پرنده آلمانی

سازندگان لیلیوم جت مدعی هستند این تاکسی پرنده از بالگردها یا هلیکوپترها بسیار صرفه بالاتری دارد چرا که از هیچ سیستم مکانیکی پیچیده‌ای بهره نمی‌برد و مصرف انرژی آن تنها یک دهم نمونه‌های رقیب و قابل مقایسه است.

پروازهای این جت ۵ نفره بر اساس برنامه ریزی قبل انجام خواهد شد و نمونه حاضر آن بر پایه نسخه دو نفره تست این تاکسی ساخته و پرداخته شده است. مقامات شرکت سازنده این جت همچنین مدعی هستند که آن را هرگز برای ثروتمندان نساخته‌اند و هدفشان از ساخت این جت کوچک ارائه یک تاکسی هوایی ارزان و به‌صرفه برای همه است. هدفی که پیش از این در کمتر تاکسی پرنده‌ای مد نظر قرار داده شده بود.

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک