چه می‌شود اگر نتوانیم تصادف کنیم؟!

تبلیغ خلاقانه بنز

چه می‌شود اگر نتوانیم تصادف کنیم؟!

تصادف. نامش هم لرزه بر اندام آدم می‌اندازد. اما بچه‌ها عاشق‌اش هستند. دوست دارند اسباب‌بازی‌هایشان را به هم بکوبند و تصادف مصنوعی بسازند. اما چه می‌شود اگر نتوانند؟

باز هم مرسدس بنز و باز هم یک تبلیغ خلاقانه. این بار مرسدس سراغ از حسی کودکانه رفته است. حسی که باعث می‌شود کودکان عاشق صحنه‌سازی تصادفات با اسباب بازی‌هایشان باشند. ماشین‌هایشان را به هم محکم بکوبند و از صحنه‌ای که در ذهن می‌سازند لذت ببرند. به هر حال کودک باید تخیل کند و برای خودش بازی بسازد. اما چه می‌شود اگر این تخیل کودکانه نتواند عملی شود؟

مرسدس بنز در تبلیغ خود این بار ۲ خودروی اسباب بازی که درون خود ۲ آهن‌ربا با قطب‌های موافق در جلو خودرو دارند را در اختیار کودکان مختلف قرار می‌دهد. بچه‌ها می‌کوشند خودروها را طبق عادت مالوف به هم بکوبند و تصادف بسازند. اما این بار نمی‌توانند. وقتی یک خودرو را به سمت دیگری هُل می‌دهند، خودرو دوم به عقب رانده می‌شود. بعضی از بچه‌ها عصبی می‌شوند. بعضی سرشان را به دیوار می‌کوبند. بعضی با زور تلاش می‌کنند قاعده بازی را به نفع خودشان بر هم بزنند. اما نتیجه‌ای جاصل نمی‌شود. مرسدس‌های اسباب‌بازی که روی جعبه‌شان نیز نوشته «غیرقابل تصادف» به هیچ عنوان تصادف نمی‌کنند و به ساز کودکان نمی‌رقصند.

در سکانس آخر این تبلیغ داستان مشخص می‌شود. ۲ مرسدس بنز مجهز به سیستم دستیار ترمز در دنیای واقعی درست در لحظه‌ای که امکان تصادف وجود دارد متوقف می‌شود. در نهایت روی تصویر این جملات نقش می‌بندد: «کودکان عاشق تصادف هستند.»، «آنها که عاشق تصادف هستند از سیستم دستیار ترمز مرسدس متنفرند و آنها که از تصادف تنفر دارند عاشق سیستم دستیار ترمز بنز هستند.»

مرسدس با همین بیان و فضاسازی ساده همه مقصود خود را یکجا به مخاطب منتقل و او را برای شناخت بیشتر سیستم دستیار ترمز پیشرفته خود مشتاق می‌کند.

 

[تعداد: 6   میانگین:  4.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک