تجهیزات ایمنی ام‌وی‌ام ۳۱۵

مدیران خودرو

تجهیزات ایمنی و نحوه عملکرد

نکات مهم ایمنی

دستورالعمل‌های بستن کمربند ایمنی

دستورالعمل استفاده از کیسه‌های هوا

حفاظت از جان راننده و سرنشین

حفاظت جان کودکان

بازدید ایمنی

 

نکات مهم ایمنی

این بخش شامل یک سری از دستورالعمل‌های رانندگی، رعایت نکات ایمنی و دیگر اطلاعات مهم است. این کتابچه راهنما هم چنین اطلاعات جامعی را تهیه نموده است و پیشنهادات و راهنمایی‌هایی برای رانندگی ایمن در نظر گرفته است. برخی از این پیشنهادات مهم ایمنی در زیر فهرست شده‌اند:

چگونگی استفاده درست و بهینه از کمربند ایمنی

کمربند ایمنی، یکی از مهم‌ترین وسایل حفاظتی در خودرو می‌باشد که می‌تواند حفاظت و ایمنی سرنشینان را در داخل خودرو به هنگام بروز تصادف یا ترمزهای اضطراری تامین نماید. گر چه کیسه‌های هوا نیز دارای عملکردی مشابه برای حفاظت جان سرنشینان می‌باشند اما آنها صرفا برای مواقع اضطراری در تصادفات معمولی و شدید برنامه ریزی شده‌اند. بنابراین توصیه می‌شود برای اطمینان خاطر افراد در داخل خودرو، حتما از کمربندهای ایمنی استفاده کنید.

خطر کیسه‌های هوا

هر چند کیسه‌های هوا دارای عملکرد حفاظتی می‌باشند اگر کمربند ایمنی خود را نبندید و خودرو دچار تصادف شود، کیسه هوا به‌طور خودکار فعال شده و سبب جراحت شدید یا حتی مرگ می‌شود.

کنترل سرعت رانندگی

رانندگی در سرعت‌های بالا، دلیل اصلی تصادفات ترافیکی است. بنابراین لطفا همیشه از سرعت مجاز استفاده نمایید و موقعیت جاده و شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک