تجهیزات داخلی و خارجی (بخش اول)

ایران خودرو

تجهیزات داخلی و خارجی (بخش اول)

دستگیره خارجی درب

دستگیره خارجی درب

هنگامی که قفل‌های درب خودرو را توسط ریموت کنترل و یا کلید باز نمودید، برای باز کردن درب‌ها کافی است تا دستگیره خارجی درب خودرو را به سمت بیرون بکشید.

آینه‌های خارجی

آینه‌های خارجی

آینه‌های خارجی قابلیت تنظیم برقی دارند. هنگامی که کلید خودرو در حالت ACC یا ON قرار دارد، دستورالعمل زیر را برای تنظیم آینه‌های برقی دنبال نمایید:

۱٫ اهرم کنترل کلید انتخاب را بچرخانید تا جهت مناسب آینه را تنظیم نمایید. (برای دید عقب سمت چپ، اهرم را به سمت چپ و برای دید عقب سمت راست، اهرم را به سمت راست بچرخانید).

۲٫ اهرم را به سمت بالا، پایین، چپ و راست بکشید تا بدین ترتیب زاویه دید عقب آینه را تنظیم نمایید.

– آینه‌های خارجی را همچنین می‌توان به صورت دستی تا نمود. کاربرد این مکانیزم اغلب در موارد احتمال برخورد با سایر اجسام است.

– برای آینه‌های خارجی با عملکرد تاشوندگی برقی* می‌توانید با فشردن کلید تاشو، آینه را به صورت اتوماتیک جمع نمایید. با فشردن مجدد این دکمه، آینه باز می‌شود و در موقعیت تنظیم شده قبلی ثابت می‌گردد.

هشدار

– پس از اینکه آینه‌های خارجی تا شدند، در واقع راننده قادر به مشاهده موقعیت عقب خودرو از طریق این آینه‌ها نخواهد بود. بنابراین هرگز با آینه‌های جمع شده (تا شده) به رانندگی نپردازید.

– آینه‌های خارجی خودرو شما مجهز به سیستم گرم‌کن الکتریکی هستند که عملکرد این سیستم همزمان با عملکرد سیستم گرم‌کن شیشه عقب خودرو است.

اقدامات احتیاطی در مورد عملکرد آینه‌ها

– در شرایطی که آینه‌ها یخ زده‌اند یا حرکت آنها توسط یک جسم خارجی محدود شده است، هرگز سعی نکنید با اعمال زور و فشار، آینه‌ها را حرکت داده و یا زاویه دید آنها را تنظیم نمایید. اگر سطح آینه یخ‌زده باشد، هرگز نباید با اعمالی نظیر تراشیدن و خراشیدن اقدام به برطرف نمودن یخ‌زدگی نمود؛ در غیر اینصورت سطح آینه دچار آسیب می‌شود.

تنظیم شدت نور پشت زمینه جلو داشبورد (جلو آمپر)

دکمه تنظیم شدت نور پشت زمینه جلو داشبورد دقیقا بر روی داشبورد و در سمت چپ گوشه پایین غربیلک فرمان تعبیه شده است.

هنگامی که دکمه کلیدهای ترکیبی سمت چپ در حالت و یا در حالت قرار داشته باشد، می‌توانید با چرخاندن اهرم تنظیم، میزان روشنایی نور پشت زمینه داشبورد و کنسول مرکزی را به میزان دلخواه تنظیم نمایید.

تنظیم شدت و زاویه نور

تنظیم زاویه افقی نور چراغ‌های جلو خودرو

بسته به میزان بار ماشین و شرایط جاده، روشنایی نورهای پایین چراغ‌های جلوی خودرو را با استفاده از کلیدهای تنظیم زاویه افقی نور که اعمال تغییر ارتفاع در چهار حالت را فراهم می‌آورند، به جهت مناسب تنظیم نمایید.

شیشه بالابر برقی

کلیدهای کنترل هر یک از شیشه بالابرهای برقی بر روی درب همان شیشه تعبیه شده است.

هنگامی که کلید خودرو در حالت ON قرار بگیرد، با فشار دادن کلید کنترل به سمت پایین، پنجره را باز و با فشار دادن کلید کنترل به سمت بالا، پنجره باز شده همان درب را ببندید. هنگام باز کردن پنجره، هر زمان که دکمه را رها کنید حرکت شیشه متوقف می‌شود و در ارتفاع دلخواه شما ثابت می‌ماند.

کلید اصلی شیشه‌های برقی

کلید اصلی شیشه‌های برقی

یک کلید اصلی کنترل شیشه بالابرهای برقی بر روی درب راننده تعبیه شده است که با استفاده از آن باز و بسته نمودن تمام شیشه‌ها امکان‌پذیر می‌شود.

کلید کنترل شیشه بالابر برقی سرنشین جلو

کلید کنترل شیشه بالابر برقی سرنشین جلو

هنگامی که کلید خودرو در حالت ON باشد، با فشردن دکمه به سمت پایین، پنجره باز و به سمت بالا، پنجره باز شده همان درب بسته می‌شود.

هشدار

هیچ‌گونه مایعاتی بر روی کلید کنترل ریخته نشود، در غیر اینصورت ممکن است عملکرد آن با مشکل مواجه گردد.

دکمه قفل مرکزی درب‌ها

با فشردن دکمه قفل مرکزی درب‌ها، قادر خواهید بود تمام درب‌ها را باز و بسته نمایید.

دکمه قفل شیشه‌های برقی

هنگامی که دکمه قفل در حالت Unlock قرار دارد، تمام شیشه‌های برقی قابل کنترل می‌باشند؛ اما هنگامی که دکمه قفل در حالت Lock قرار دارد فقط شیشه برقی راننده قابل کنترل خواهد بود.

شیشه بالابرهای برقی آنتی‌ترپ

این عملکرد فقط برای شیشه راننده تعبیه شده است. هنگام بسته شدن اتوماتیک پنجره‌ها، اگر شیشه با جسم خارجی برخورد نماید، حرکت متوقف شده و پنجره مجددا به سمت پایین باز خواهد گشت. برای بستن پنجره‌ها باید هرگونه مانعی را از سر راه برداشته سپس مجددا اقدام به بستن پنجره‌ها نمایید.

احتیاط

برای محافظت از سیستم الکتریکی خودرو، چند شیشه برقی را همزمان باز یا بسته ننمایید.

پس از گذشت یک بازه زمانی از استفاده کردن از شیشه بالابر، ممکن است عملکرد سیستم به دلیل افزایش طول سیم شیشه بالابر و یا سایر دلایل دچار ایراد گردد، که این ایرادات به صورت خودکار تنظیم گشته و رفع می‌گردد.

هشدار

-هرگز سوئیچ خودرو و یا کودک خود را بدون مراقب در داخل خودرو تنها نگذارید. چرا که ممکن است کودک شما به هنگام بستن شیشه‌های برقی، تصادفاً به خود آسیب برساند.

– اگر کودکی درون خودرو است، دکمه قفل شیشه‌های برقی را در حالت قفل Lock قرار دهید و بدین ترتیب از عملکرد تصادفی شیشه‌های برقی توسط کودک جلوگیری نمایید.

-هنگامی که پنجره‌ها را باز می‌نمایید، اعضای بدن خود را از پنجره بیرون نبرید چرا که این عمل بسیار خطرناک می‌باشد.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک