برای شکایت از تخلف در تعمیر خودرو چه باید کرد؟

برای شکایت از تخلف در تعمیر خودرو چه باید کرد؟ 

برای شکایت از تخلف در تعمیر خودرو چه باید کرد؟

تخلف در تعمیر خودرو را باید قور بالای قوز دانست. با هزار بدبختی خودرویتان را به تعمیرگاه رسانده‌اید، چند صد هزار تومان از حساب بانکی‌تان هزینه کرده‌اید و دست آخر وقتی شاد و خوشحال از رفع خرابی خودرو تعمیرگاه را ترک می‌کنید با پِت پِت و توقف خودرو مواجه می‌شوید.

در این موارد باید به کجا مراجعه کنید؟

بر اساس ماده یک «قانون مسئولیت مدنی»، «هر کس بدون مجوز قانونی عمداً یا در نتیجه بی‌احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگر‌ که به موجب قانون برای افراد ایجاد گردیده لطمه‌ای وارد نماید که موجب ضرر مادی یا معنوی دیگری شود، مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود ‌می‌باشد.» پس تعمیرکار و تعمیرگاهی که شما به آنجا مراجعه کرده‌اید طبق قانون موظف به جلب رضایت شما و رفع ضرر است.

 چه باید کرد؟

در این موارد برای مطالبه حق خود می‌توانید به اتحادیه تولیدکنندگان و خدمات فنی خودرویی شهرتان مراجعه کنید. البته خوب بهتر است پیش از هر اقدامی در ابتدا با تعمیرگاه تماس بگیرید. به هر حال احتمال خطای انسانی وجود دارد. و حتی کیفیت پایین قطعات خودرو در بازار امروز گاهی عاملی می‌شود برای مقصر دانستن تعمیرکار بی گناه.

از تعمیرکار فاکتور بگیرید!

پس اگر تعمیرگاه و تعمیرکار زیر بار موضوع نرفتند و حتی اگر احساس کردید گران فروشی صورت گرفته می‌توانید با در دست داشتن فاکتور ممهور به اتحادیه مراجعه کنید. پس زمانی که تعمیر خودرویتان به اتمام رسید و قصد داشتید هزینه را پرداخت کنید، در ابتدا از تعمیرکار فاکتور معتبر و مهر شده بخواهید تا چنانچه مشکل دیگری بروز کرد بتوانید موضوع را مورد پیگیری قرار بدهید.

برای شکایت از تخلف در تعمیر خودرو چه باید کرد؟ 

یک روز سخت آسان می‌شود؟

اما باز هم تصورش را بکنید. صبح زود از خواب بلند شده‌اید، دوش گرفته‌اید، صبحانه‌‌تان را میل کرده‌اید و راهی محل کار خود شده‌اید. مهیای شروع یک روز خوب هستید که ناگهان وسط راه خودرو اضافه گاز می‌خورد، اصلا گاز نمی‌خورد، خاموش می‌شود، آمپر دما با می‌رود، کلاچ سفت شده و حرکت نمی‌کند و یا دنده جا نمی‌رود. با هر بدبختی و مشکلی که هست خودتان را به نزدیک‌ترین تعمیرگاه رسانده‌اید، با دفتر کارتان تماس گرفته و طلب مرخصی ساعتی کرده‌اید و دست آخر پس از تحویل خودرو باز هم در خیابان مانده‌اید!

حالا خودتان انصاف بدهید حالش را دارید دوباره به تعمیرگاه برگردید و اگر تعمیرکار برخورد مناسبی نداشت شکایتی از او در اتحادیه تدارک ببینید؟ کاش تعمیرات شما از ابتدا تحت پوشش شرکت دیگری بود و تضمینی برای خدمت ارائه شده وجود داشت تا در چنین شرایطی می‌توانستید سریع‌تر و راحت‌تر مشکل را پیگیری کنید. کاش زمانی که خودرو خراب شده بود بهترین تعمیرگاه نزدیک در آن منطقه را می‌شناختید و به آنجا مراجعه می‌کردید نه نخستین تعمیرگاه سر راه. کاش…

آرزوها برآورده می‌شوند

این ای کاش‌ها بسیارند و زمان از دست رفته دیگر باز نمی‌گردد. اما خبر خوش این که که بیش از یک سال از برآورده شدن «کاش»‌هایتان می‌گذرد! رگلاژ آمده تا همین مشکلات را حل کند. آمده تا بهترین تعمیرگاه نزدیک به شما را معرفی کند. و حتی در مواقع لزوم بیاورد بالای سر خودرو متوقف شده شما. آن هم با به‌صرفه‌ترین قیمت!

برای شکایت از تخلف در تعمیر خودرو چه باید کرد؟ 

رگلاژ هدف‌اش تضمین خدمات و جلب رضایت شماست.

مشاوره تلفنی پیش از تعمیر و تضمین خدمات پس از تعمیر سبب می‌شود هم تعمیرکارِ درست درون کاپوت خودرویتان سرک بکشد و هم اگر خدای ناکرده پس از ترک تعمیرگاه مشکلی پیش آمد نیازی به شکایت و هزار داستان دیگر نباشد. بهترین تعمیر در اسرع وقت، درست بر اساس نرخ اتحادیه.


مجموعه رگلاژ به‌عنوان مرجع آنلاین معرفی تعمیرگاه در سطح کشور با حدود ۲۰ هزار تعمیرگاه واجد شرایط، گزیده و ثبت شده در بانک اطلاعاتی خود، در راستای کاستن از دغدغه هموطنان عزیز نسبت به یافتن مکانیک خوب شهر گام برمی‌دارد.

این مجموعه با ایجاد زیر ساخت نرم‌ افزاری شامل سامانه و اپلیکیشن رگلاژ به نشانی www.reglazh.com، همچنین استفاده از تیم متبحر و مجرب مشاور فنی تلفنی، در تلاش است خلاء ناشی از کمبود اطلاعات فنی و تعمیرگاهی هموطنان عزیز را جبران کند. آن هم به صورت کاملا رایگان!

اطلاع‌رسانی شایسته به هموطنان عزیز درخصوص توانمندی‌ها، گستردگی و آدرس تعمیرگاه‌های خوش‌سابقه و مکانیک خوب در سراسر کشور ماموریت اصلی تیم رگلاژ است.

 

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار