تدابیر زمستانی

ایران خودرو

تدابیر زمستانی

تایرها

تایرهای زمستانی: اگر از خودرو در شرایط سخت زمستانی مانند جاده‌های برفی و یخبندان استفاده می‌کنید، برای انتخاب تجهیزات مورد نیاز با توجه به شرایط با نمایندگی مجاز ایران خودرو مشورت نمایید.

تایرهای چهار فصل: برای اینکه در شرایط آب و هوای خوب، بتوان سرعت بیشتری داشت باید هر چهار فصل مجهز شوند تا تعادل خودرو حفظ گردد.

زنجیر چرخ: در پژو ۴۰۵ ایران، زنجیر چرخ را باید روی چرخ‌های جلو نصب کرد.

موتور

باتری: خصوصاً در زمستان از شارژ بودن باتری اطمینان حاصل کنید.

سیستم خنک‌کننده: در سیستم خنک‌کننده خودروی شما از مایع خنک‌کننده‌ای استفاده شده که قادر است مقاومت در برابر یخ‌زدگی و یا خوردگی شیمیایی داخل سیستم را تضمین نماید. این مایع که باید در چهار فصل سال داخل سیستم وجود داشته باشد، در سرمای تا ۳۰ درجه سانتیگراد زیر صفر از سیستم محافظت می‌نماید. در هر حال می‌توان سیستم را تا سرمای ۳۵ درجه سانتیگراد زیر صفر محافظت نمود در اینصورت باید با نمایندگی مجاز مشورت گردد.

ایمنی خودرو

پلاک شماره کلید خودروی خود را از کلید جدا کرده، در جای مطمئنی نگهداری کنید. پس از خارج کردن کلید، فرمان را قدری بچرخانید تا قفل شود.

ایمنی راه

کمربند ایمنی

استفاده از کمربند ایمنی طبق مقررات الزامی است. هیچ‌گونه تغییری نباید در وضعیت نصب آن داده شود.

ترمز

در جاده‌های خیس عدم چسبندگی چرخ‌ها روی جاده و همچنین تأخیر در عملکرد ترمز به علت رطوبت موجب لغزندگی خودرو و افزایش طول مسافت ترمز می‌شود.

تایرها

فشار باد تایرها را مرتب بازدید کنید. اختلاف فشار باد تایرها می‌توانند در برگشت فرمان خودرو تأثیر بگذارد.

چراغ جلو و چراغ‌های راهنما

مراقب باشید که چراغ‌های جلو و راهنما همواره در شرایط کاری مطلوبی بوده و تمیز باشند و نور آنها در ارتفاع درست و مناسب تنظیم شده باشد.

هشدار

در خودروهای صادراتی به مناطق سردسیر و دارای شرایط زمستانی بسیار سخت از مایع خنک کننده‌ای استفاده خواهد شد که می‌تواند از سیستم خنک کننده خودرو در سرمای تا ۳۵ درجه سانتیگراد زیر صفر محافظت نماید.

ایمنی حرکت خودرو

ترمز دستی: در سرمای شدید و یخبندان از ترمز دستی برای توقف طولانی خودرو استفاده نکنید. در چنین شرایطی جلوی چرخ‌ها را به وسیله‌ای مسدود کنید و یا خودرو را در دنده عقب (در گیربکس اتوماتیک، دسته دنده روی N یا P) قرار دهید.

چراغ‌ها و راهنما: چراغ‌های جلو و سایر چراغ‌ها باید همیشه تمیز باشند.

تجهیزات داخل و بیرون خودرو

قفل‌ها و نوار لاستیکی دور درب‌ها: از کمی روغن گرافیت برای روغن کاری قفل‌ها استفاده کنید و نوار لاستیکی دور درب‌ها را با پارافین چرب کنید.

دریچه ورود هوا به داخل خودرو: مراقب باشید که شبکه بیرونی ورودی هوا (پایین شیشه جلو) توسط برف، یخ یا برگ به هیچ‌وجه مسدود نشود.

برف پاک‌کن شیشه جلو: قبل از به کار انداختن برف پاک‌کن، یخ روی شیشه را پاک کنید.

شیشه‌شوی جلو: برای جلوگیری از یخ‌زدگی مایع داخل مخزن، مقداری ضدیخ به محلول شیشه‌شوی اضافه کنید.

بدنه: در پایان زمستان، خودرو را کاملاً بشویید و نسبت به شستشوی قسمت تحتانی و زیر گلگیرها توجه بیشتری نمایید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک