1. خانه
  2. /
  3. ویدئو
  4. /
  5. ترمز دستی، انواع و...

ترمز دستی، انواع و کاربرد آن در خودرو

ترمز دستی

ترمز دستی و کاربرد آن در خودرو

برای اینکه خودرو در توقفگاه‌ها در اثر شیب محل به راه نیفتاده و خطری ایجاد ننماید، ترمزی به نام ترمز دستی در آن تعبیه کرده‌اند که این ترمز ممکن است روی چرخ‌ها قرار داده شده است و چرخ‌ها را از چرخیدن بازدارد یا روی میل گاردان تعبیه شود و مانع گردیدن آن شود.

کارکرد ترمز دستی

معمولا ترمز دستی برای ثابت نگاه داشتن خودرو در سطوح شیب دار استفاده می شود. در این حالت راننده ترمز دستی را فعال کرده و سپس پای خود را از روی ترمز بر می‌دارد و خودرو ثابت خواهد ماند. معمولا به ترمز دستی، ترمز پارک نیز گفته می شود چون در مواقعی که خودرو را پارک می کنیم نیز معمولا از آن برای عدم حرکت خودرو به جلو یا عقب استفاده می‌شود.

قدرت کمتر

ترمز دستی نسبت به ترمز معمولی خودرو، قدرت عملکردی کمتری دارد و از آن نمی‌توان به عنوان یک گزینه برای ترمز معمولی استفاده کرد. از ترمز دستی برای توقف خودرو در سطوح شیب دار، پارک خودرو، انجام حرکات نمایشی و کم کردن سرعت خودرو در مواقع اضطراری استفاده می‌شود.

نحوه عملکرد ترمز دستی

این ترمز معمولا تنها دو چرخ از چهار چرخ خودرو را درگیر می‌کند و در بیشتر خودروها روی چرخ‌های عقب سوار می‌شود. ترمزدستی در خودروهای مختلف معمولا به ۲ شکل اهرمی و دکمه‌ای موجود است. 

ترمز دستی اهرمی

این نوع ترمز دستی که معمولا در خودروهای قدیمی و معمولی کاربرد دارد، به شکل یک اهرم دستی در کنار صندلی راننده و یا یک پدال پایی طراحی می شود. راننده هنگامی که بخواهد این ترمز را فعال کند، باید اهرم را به بالا کشیده و سپس در آخرین درجه رها کند. برای رهاسازی خودرو نیز کافی است راننده دکمه رها سازی ترمز را که معمولا در بالای اهرم تعبیه شده است را فشار داده و سپس آن را به پایین رها کند. (اگر در رها سازی ترمز دستی مشکل دارید، بهتر است ابتدا کمی ترمز را به سمت بالا کشیده، سپس در همان حالت دکمه رهاسازی را فشار دهید، سپس ترمز را به سمت پایین رها کنید.)

ترمزدستی اهرمی خود به ۲ دسته یک سیمی و دو سیمی تقسیم می شود. در نوع یک سیمی، اهرم فعال کننده ترمز، به یک سیم متصل است که این سیم با استفاده از یک نگهدارنده T شکل به دو سیم متصل شده است. زمانی که اهرم کشیده می شود، سیم کشیده شده و در نتیجه هر ۲ سیم به یک اندازه به عقب کشیده می شوند که موجب می شود تا سیستم ترمز هر دو چرخ به یک اندازه فعال شود. در مدل دو سیمی نیز اهرم خود دارای دو سیم مجزاست که هر کدام از این سیم ها یه یک چرخ متصل هستند و با کشیده شدن اهرم، هر دو سیستم ترمز به یک اندازه درگیر می‌شوند.

ترمز دستی دکمه‌ای

مدل دکمه‌ای نیز خود به دو مدل سیمی و برقی تقسیم می شود. در مدل سیمی، راننده با فشردن دکمه ترمزدستی که با یک P نشان داده می‌شود، با استفاده از یک موتور برقی کوچک باعث کشیده شدن سیم ترمز ها و در نتیجه درگیر شدن ترمزها می‌شود. اما در مدل برقی، روی هر چرخ یک سیستم الکترونیکی سوار می‌شود که به محض فشردن دکمه، به دیسک‌ها فشار آورده و هر دو دیسک چرخ را به یک اندازه درگیر می‌کند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴٫۳/۵]
نویسنده: گروه رگلاژ
تاریخ: ۱۳ آذر ۱۳۹۷
نظرات کاربران

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید