ترمز دیسکی خنک‌شونده یعنی چه؟

ترمز دیسکی خنک‌شونده

ترمز دیسکی خنک‌شونده یعنی چه؟ 

ترمز دیسکی خنک‌شونده یا هوا-خنک نامی است که در بسیاری از مقالات مربوط به خودروهای نسبتا مدرن مطرح می‌شود.

در این سیستم ترمز به‌وسله هوارسانی خنک می‌شود و یکی از مزیت‌های مشهور آن سرعت‌العمل در کاهش دماست. در این سیستم بخشی از هوا به‌وسیله یک سامانه درون ترمز به گردش درمی‌آید و موجب می‌شود بخش قابل توجهی  از گرمای ایجاد شده در کایپر و دیسک ترمز از میان برود.

ترمز دیسکی خنک‌شونده

انواع دیسک‌ها

دیسک‌ها در این نمونه از ترمزها انواع مختلفی دارند. برخی سوراخ‌دار هستند و برخی دیگر شیارهایی برای خنک شدن دارند. بد نیست بدانید که جنس دیسک‌ها در این ترمزها از موادی چون فولاد آلیاژی، دیسک‌های سرامیکی، دیسک‌های فیبر کربنی و مواردی مانند اینها انتهاب می‌شود.

البته باید این نکته را نیز اضافه کنیم که در برخی از ترمزهای دیسکی خنک‌شونده از یک سیستم تهویه داخلی استفاده می‌شود که به کمک آن می‌توان دیسکه‌ها را با استفاده از گردش هوا خنک کرد و نیازی نیست دیسک‌ها با اشکال متفاوتی ساخته شوند. سیستم تهویه در این از ترمزهای دیسکی خنک‌شونده به شکلی موثر موجب کاستن از دمای مجموعه ترمز خودرو می‌شود.

این نوع از ترمزها نمونه‌ جدیدی نیستند و سال‌های سال از معرفی آنها به صنعت خودرو می‌گذرد. ترمزهای دیسکی خنک‌شونده برای نخستین بار در سال ۱۹۵۵ روی خودروهای مسابقه‌ای مورد استفاده قرار گرفتند. در ابتدا نیز دیسک این ترمزها برخوردار از سوراخ‌های متمادی در ردیف‌های موازی بود اما این شکل به علت بالا رفتن اصطکاک میان لنت و دیسک ترمز مدتی بعد جای خود را به ایجاد شیارهایی روی دیسک ترمز داد. اقدامی که باز هم به علت ایجاد سستی در ساختار دیسک دوام زیادی نیاورد. بعدها این مشکل نیز حل شد و مهندسان صنعت خودرو از این سیستم در خودروهای شهری نیز بهره گرفتند.

ترمز دیسکی خنک‌شونده سبب می‌شود بتوان با خودرو مسافت بیشتری را بدون نیاز به توقف برای خنک شدن دیسک‌های ترمز طی کرد.

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک