برای رفع روغن سوزی پراید چه باید کرد؟

هزینه تعمیر روغن سوزی پراید 

هزینه تعمیر روغن سوزی پراید 

روغن سوزی پراید را می‌توان با کم شدن روغن موتور، روغن زدن به دهانه شمع‌ها، چرب شدن داخل لوله اگزوز و یا خروج دود از اگزوز خودرو تشخیص داد.

در حقیقت روغن سوزی به معنای سوختن روغن به همراه هوا و سوخت در محفظه موتور است. اتفاقی که در حالت طبیعی نباید بیفتد و موجب کاهش شدید کارایی موتور و در نهایت خرابی آن می‌شود.

شکستن رینگ‌های پیستون، خورده شدن جداره سیلندر، لاغر شدن پیستون، خرابی گیت و لاستیک‌های آن ازدلایل اصلی روغن سوزی در خودرو هستند که پراید نیز از این قاعده مستثنی نیست. تعمیر این مشکلات نیز شاید تا پیش از گرانی‌ها با زیر یک میلیون تومان انجام می‌شد اما در شرایط امروز رقمی بین دو تا چهار میلیون تومان خرج برمی‌دارد. البته اگر مشکل فقط از گیت و لاستیک‌های این بخش باشد قیمت کمتر از دو میلیون تومان خواهد بود.

 

چه اتفاقی حین روغن سوزی می‌افتد؟

چون محفظه کارتل که روغن را درون خود نگه می‌دارد به بالا ی سرسیلندر راه دارد و بخشی که محفظه احتراق را به کارتل گازبندی می‌کند در حقیقت رینگ‌های پیستون هستند، اگر رینگ‌ها ضعیف باشند هم روغن سوزی اتفاق می‌افتد. دلیل این موضوع نیز راه یافتن روغن از کنار رینگ‌ها به محفظه احتراق و سوختن آن است.

گازهای حاصل از این احتراق غیرطبیعی از محفظه احتراق به کارتل و از این بخش به بالای موتور یعنی قسمتی که در قالپاق موتور قرار دارد راه می‌یابد و با باز کردن در قالپاق این گازها خارج می‌شوند.

در چنین حالتی است که تعمیرکاران و مکانیک به اصطلاح می‌گویند موتور بخار دارد و معمولا در این شرایط موتور نیازمند تعمیر کلی خواهد بود. مقصود از تعمیر کلی موتور خودرو نیز تعویض رینگ و پیستون و حتی شاید تراش سیلندر و تعویض سیلندر است.

دقت کنید که این تعمیر بسیار حساس است و پیش از اینکه خودرویتان را برای رفع روغن سوزی به تعمیرگاه بسپارید درباره آن مرکز تحقیق کرده و از صحت عملیات تعمیراتی در آنجا اطلاع حاصل کنید. البته برای این کار می‌توانید روی رگلاز نیز حساب باز کنید و با تماس با کال سنتر رگلاژ بهترین و منصف‌ترین تعمیرگاه نزدیک به محل استقرار خود را بیابید.

 

[تعداد: 2   میانگین:  2.5/5]

2 دیدگاه برای “برای رفع روغن سوزی پراید چه باید کرد؟

  1. سهرابی گفته:

    سلام. ببخشین تعمیرگاه پراید خوب در شرق تهران دارین؟ ممنون
    دوستم که ۲۰۶ داره تعمیرگاه شما رفته بود خیلی تعریف میکرد. برای پراید هم همینطوریه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک