تعویض فیوزها

مدیران خودرو

تعویض فیوزها *

– اگر هر یک از تجهیزات برقی خودرو کار نکند، فیوز مربوط به آن را پیدا کنید. قبل از این که به این مشکل پی ببرید، لطفا کلیه فیوزها را چک کرده و فیوزهای مربوطه را عوض کنید.

– فیوزهای مربوطه را با فیوزهای جدید مشابه عوض کنید و روکش جعبه فیوز را عوض کنید و مطمئن شوید که به درستی سفت شده باشد. این کار از ورود آب جلوگیری می‌کند و مانع خرابی سیستم برقی می‌شود.

تذکر

– اگر فیوز جدید با درجه مشابه بعد از مدت کوتاهی باد کند، این نشان دهنده مشکل برقی خودرو می‌باشد. در این زمان، فیوز باد کرده را در مدار الکتریکی رها کنید و یا برای بررسی با نمایندگی مجاز تماس بگیرید. در صورت لزوم، قطعات مربوطه را عوض کنید.

– اگر هیچ فیوز یدکی با درجه مشابه موجود نباشد، موقتا از فیوزی با درجه کمتر استفاده نمایید. در اسرع وقت مشابه آن را تهیه نمایید. در غیر اینصورت، فیوز با درجه پایین‌تر ممکن است دوباره باد کند.

– اگر مشکل حل نشود و در صورتی که خودرو روشن نشود و فیوز یدکی موجود نباشد، فیوزی با درجه مشابه و یا درجه پایین‌تر را از مدار دیگر جدا کنید و به صورت موقت از آن استفاده نمایید. لطفا مطمئن شوید که خودرو می‌تواند به صورت امن بدون استفاده از مدار الکتریکی بدون فیوز حرکت کند. در اسرع وقت فیوز مشابه را جایگزین فیوز قبلی نمایید و مدار الکتریکی خنثی را به حالت راه اندازی در آورید.

– لطفا برای تعویض فیوزها به نمایندگی مجاز مدیران خودرو مراجعه نمایید.

خطر

– هرگز از فیوزی با مقدار نامی بالاتر به جای فیوز معیوب استفاده نکنید؛ در غیر اینصورت، ممکن است به مدار الکتریکی آسیب ایجاد زده و حتی باعث آتش‌سوزی شود.

– هرگونه تغییر غیرمجاز در سیستم برقی و یا سوخت بر عملکرد خودرو اثر می‌گذارد و ممکن است باعث آتش‌سوزی شود. بنابراین پیاده کردن سیستم سوخت، سیستم الکتریکی و یا تعویض رله تنها توسط نمایندگی مجاز مدیران خودرو انجام خواهد شد.

* مخصوص تعمیرکاران آموزش دیده

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار