تعویض چراغ سقف خودرو

چراغ سقف خودرو به منظور دیدن فضا در تاریکی بدون نیاز به چراغ قوه است.

همانند چراغ قوه و به سادگی آن از تعدادی لامپ کوچک و یک کاور پلاستیکی تشکیل شده است.

برای آن دسته از افرادی که زندگی پر مشغله ای دارند و در طی روز کارهای زیادی برای انجام دادن دارند و وقتی برای گشتن دنبال کلیدی که در ساعات بعدازظهر و تاریکی زیر صندلی ها افتاده ندارند، بسیار مفید است و همچنین به هنگام گشتن دنبال سوییچ از آسیب زدن به قسمت های مختلف خودرو جلوگیری می کند.

در آخر یک چراغ سقف خوب می تواند به شما کمک کند تا آن دسته از اشیا ارزشمندی که نمی خواهید زیر صندلی ها بیفتد را در جای مناسب قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که 

تعمیر چراغ سقف بدون وسایل مناسب و بدون دانستن چگونگی تعمیر آن می تواند به خراب شدن بیشتر آن و حس سوختگی روی انگشتتان منجر شود.

چگونگی انجام پروسه تعویض چراغ سقف

 • چراغ سقف معمولا در قسمت وسط سقف خودرو قرار دارد
 • کاور آن توسط ابزار کوچکی درآورده می شود
 • چراغ با دقت و به گونه ای که  به چراغ جدید یا سوکت آسیب نبیند نصب می شود (معمولا لامپ هایی که به سرپیچ نیاز دارند استفاده می شوند اما در خودروهای جدید از LED استفاده می شود)
 • مونتاژ سوکت یا کاور به جای اصلی که کارخانه تعیین کرده برگردانده می شوند
 • چراغ ها تست می شوند

پیشنهاد ما 

اگر چراغ سقف را تست کردید و متناسب با تنظیماتی که انجام داده اید به هنگام باز بودن چراغ روشن نشد به یک برقکار اجازه دهید تا در تعمیرگاه آن را بررسی و تعمیر کند.

شما باید آن را برای بررسی به یک برقکار مجرب بسپارید که به هنگام استفاده از ابزار تیز در نزدیکی آن از ایجاد خراش و آسیب رسیدن جلوگیری کند. تجهیزاتی که در کارهای الکترونیکی برای تشخیص دادن استفاده می شوند می توانند علت مشکلات به وجود آمده را مشخص کنند.

علائم رایجی که نشان می دهد چراغ سقف نیاز به تعویض دارد چیست؟

 • اگر چراغ سقف به هنگام باز ماندن درب خودرو چراغ روشن نشود و یا با تکان دادن کلید کنار آن روشن نشود احتمالا نیاز به تعویض دارد.
 • سوختگی فیوز و مسائل الکتریکی نیز می تواند دلیل روشن نشدن چراغ باشد.

این سرویس تا چه اندازه اهمیت دارد؟

آیا می خواهید درون اتومبیل را وقتی که بیرون آن تاریک است ببینید؟

این همان دلیلی است که امروزه تمامی خودروها و کامیون ها دارای چراغ سقف درون خودرو هستند.

چشم پوشی از تعمیر آن می تواند باعث از دست دادن وقت به هنگام گشتن دنبال اشیا و پیدا نکردن آن و سایر مشکل ها شود.

اگر حل کردن مشکلات در زندگی قبل از بزرگ و جدی شدن آن ها عادت شما است تعویض و تعمیر چراغ سقف خودرو می تواند بهترین کار  باشد.

[تعداد: 43   میانگین:  2.7/5]

6 دیدگاه برای “تعویض چراغ سقف خودرو

 1. محمد گفته:

  سلام.من ماشینم پرایده چراغ وسط ماشین وقتی درها باز مبشوند روشن نمیشود لازم به ذکر است که هنگام باز کردن درها چراغ صندوغ عقب روشن میشود ولی چرتغ سقفی نه.ولی هنگامی که چراغ وسط رو خودم روشن میکنم روشن میشه ممنون میشم جوابمو بدید.

 2. احسان گفته:

  سلام من یه سمند ۸۸ دارم چراغ سقفی هنگام باز کردن دربها روشن نمیشه.وقتی ماشین رو خاموش میکنم و کلید رو در میارم بازم روشن نمیشه.نمیدونم عیبش از کجاست

 3. افشین گفته:

  سلام،من ساینا دارم مشکلم مثل دوستمونه،لامپ سقف در موقع باز شدن درها روشن نمیشه،در صورتی که لامپ صندق روشن میشه و لامپ سقف در وضعیت دستی روشن میشه،لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک