تعویض چرخ پژو پارس

ایران خودرو

تعویض چرخ

خودرو را در محلی سفت و هموار متوقف کنید و در حالی که ترمز دستی کشیده شده و دسته دنده را در وضعیت دنده یک یا عقب قرار داده‌اید، اقدام به تعویض چرخ نمایید.

تعویض چرخ زاپاس

۱- ابتدا موکت محل چرخ زاپاس در داخل صندوق عقب را بلند نموده و بر روی لبه صندوق عقب قرار دهید سپس کمربند را باز نمائید.

تعویض چرخ زاپاس

۲- باز نمودن چرخ زاپاس

  • خارج نمودن آچار چرخ، جک و آچار قالپاق از روی فوم چرخ زاپاس
  • خارج نمودن چرخ زاپاس از داخل صندوق عقب

تعویض چرخ زاپاس

۳- باز کردن چرخ

باز کردن چرخ

– قلاب سر آچار چرخ را در شکاف مقابل محل سوزن باد، داخل شکاف قالپاق انداخته و از جای خود خارج کنید.

باز کردن چرخ

– پیچ‌های چرخ را شل کنید.

– سر جک را در محل مخصوص جک زدن، سمت چرخ مورد نظر قرار داده و بالا ببرید؛ سپس پیچ‌های چرخ را کاملاً باز کنید و چرخ را بیرون بیاورید.

باز کردن چرخ

اخطار

– خودروی خود را بر روی زمین مسطح که لغزنده نبوده (مثال: از توقف بر روی سرامیک اجتناب کنید و …) و مقاوم باشد، پارک کرده (در صورت لزوم از یک حائل زیر کفشک جک استفاده کنید) و فلاشر را نیز روشن نمایید. ترمز دستی را بکشید و دنده را از حالت خلاص خارج کنید (دنده یک یا دنده عقب و یا در موقعیت P برای دنده اتوماتیک). تمام سرنشینان را از خودرو پیاده کرده و به محلی دور از تردد خودروها راهنمایی نمایید.

– هرگز وقتی تنها تکیه‌گاه خودرو جک است، زیر آن کار نکنید؛ جک فقط برای تعویض چرخ است.

– همواره مکان امنی را که دور از مسیر تردد اصلی است برای تعویض چرخ انتخاب کنید. سرنشینان را از خودرو خارج و به محل امنی دورتر از خودرو راهنمایی کنید.

جا زدن چرخ زاپاس

– چرخ زاپاس را جا بزنید و تا آنجا که ممکن است با دست، پیچ‌های چرخ را سفت کنید.

– جک را پایین بیاورید و از زیر خودرو خارج کنید.

– پیچ‌های چرخ را با آچار چرخ کاملاً سفت کنید.

– قالپاق چرخ را طوری که سوزن باد از شکاف مربوطه بیرون بیاید روی رینگ قرار دهید. برای جا زدن، با کف دست به دور تا دور قالپاق محکم ضربه بزنید تا جا زده شود.

– چرخ پنچر شده را در محل زاپاس چرخ در داخل صندوق عقب قرار دهید.

– جک، آچار چرخ و آچار قالپاق را بر روی فوم گذارده و با کمربند زاپاس، چرخ را ببندید.

توجه

در خودروهای مجهز به رینگ‌های آلومینیومی:

– تعداد چهار عدد پیچ در جعبه جک تعبیه گردیده است که برای نصب چرخ فولادی زاپاس استفاده می‌گردد.

– چرخ پنجم به عنوان چرخ موقت در خودرو (تعویض در مواقع اضطراری و پنچر شدن) تعریف شده است. لذا عدم تطابق شرکت سازنده تایر و گل تایر چرخ زاپاس با سایر تایرهای رینگ آلومینیومی بلامانع می‌باشد.

اخطار

– جک برای تعویض چرخ‌ها به کار می‌رود. در هیچ شرایطی نباید از آن برای عملیات دیگری از قبیل تعمیرات و یا دسترسی به زیرخودرو استفاده نمود.

– اگر از عمر چرخ زاپاس زمان زیادی گذشته است، آن را برای بازرسی به یکی از نمایندگی‌های مجاز نشان دهید تا از وضعیت مناسب آن برای استفاده بدون خطر اطمینان حاصل نمایید.

– ممکن است فشار باد تایر زاپاس تنظیم نباشد، با احتیاط و آرام رانندگی کرده و هرچه زودتر مقدار باد آن را بازدید نمایید. همچنین وارسی کنید که پیچ‌های چرخ به‌طور صحیح بسته شده و کاملاً سفت باشند.

– خیلی زود چرخ پنچر شده را تعمیر کنید تا در صورت احتیاج بتوانید روی خودرو نصب نمایید.

نشانگر ساییدگی تایر

نشانگر ساییدگی تایر

تایرهایی که روی خودرو سوار شده دارای نشانگرهایی هستند که در چندین نقطه روی محیط تایر بین آج‌ها قرار گرفته‌اند. هنگامی که تایرها تا اندازه‌ای ساییده می‌شوند که ۱٫۶ میلیمتر از آج باقی می‌ماند، نشانگرها نمایان می‌شوند و در این زمان تایرها باید تعویض شوند.

فشار باد تایرها

 

باد تایرها حداقل هر ماه یک بار، زمانی که تایرها خنک هستند باید چک شود. کم بودن باد تایر ایجاد حرارت کرده و عمر تایر را کاهش می‌دهد. باد زیاد نیز موجب اثرات منفی روی راحتی و سواری خودرو می‌شود.

سایز تایرها

– سایز تایر خودروی شما بر روی دیواره آن به صورت عبارتی شبیه عبارت زیر حک شده است:

۱۸۵/۶۵ R15 که ۱۸۵ عرض تایر به میلیمتر، ۶۵ نسبت ارتفاع به عرض تایر، R معرف ساختار رادیال و ۱۵ قطر رینگ به اینچ می‌باشد.

چرخش تایرها در خودرو

 

چرخش تایرها در خودرو

در خودروهای جلو دیفرانسیل، سایش تایرهای جلو به علت نیروهای ترمزی، رانشی و نیروهای فرمان بیشتر از تایرهای عقب است. لذا به منظور سایش یکنواخت تایرها توصیه می‌گردد که مطابق طرح زیر بعد از هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر جابجا شوند.

مراقبت از لاستیک‌ها

همواره با توجه به شرایط لاستیک خودرو رانندگی کنید و مرتبا آج و دیواره‌های جانبی آن را برای یافتن خرابی (به ویژه بریدگی و برآمدگی) بازدید کنید.

پنچری

لاستیک پنچر شده باید از زیر خودرو باز و قبل از پنچرگیری به دقت بررسی شود. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی بیشتر به لاستیک، ترمیم آن باید توسط فرد متخصص انجام شود. تعمیرات تنها باید توسط افراد متخصص که مسئولیت کامل کیفیت تعمیر را به عهده می‌گیرند، انجام شود.

اخطار

– تایرهای معیوب خطرناکند! از رانندگی با تایرهای معیوب، ساییده، صاف و یا تایرهایی که بیش از حد باد شده باشند، خودداری کنید.

– همواره از تایرهای با طرح رادیال همنوع و همجنس برای چرخ‌های جلو و عقب خودرو استفاده کنید. از تایرهای با طرح ضربدری استفاده نکنید.

– رینگ‌های خودروی شما تیوب‌خور نیستند. از تایرهای تیوب‌دار استفاده نکنید.

– هرگز با تایرهای ساییده شده، پاره، فرسوده و تایرهایی که باد آنها تنظیم نیست، رانندگی نکنید.

– تایرهای کم باد به سرعت ساییده می‌شوند و باعث افزایش مصرف سوخت و کاهش فرمان‌پذیری می‌شوند.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک