تلسکوپی فرمان

تلسکوپی فرمان

تلسکوپی فرمان

تلسکوپی فرمان که در اصطلاح علمی همان ستون فرمان می­باشد یکی از اجزای اصلی و مهم سیستم فرمان خودرو می­باشد که وظایف زیادی را در سیستم فرمان خودرو بر عهده دادر که در صورت خرابی و یا بروز ایراد در آن مشکلات زیادی را در رانندگی و فرمان­پذیری خودرو بوجود خواهد آورد.

تلسکوپی فرمان در نگاه اول لوله‌­ای است که غربیلک فرمان را به جعبه فرمان متصل می­کند. به دلیل موقعیت مکانی جعبه فرمان و شکل کابین خودرو نمی­توان غربیلک فرمان را مستقیماً به جعبه فرمان متصل نمود این ارتباط توسط میل­فرمان در برگیرنده تلسکوپی فرمان می­باشد انجام می­شود و میل­فرمان خود توسط چارشاخه و بلبرینگ فرمان و قید‌های دیگر به جعبه فرمان و غربیلک متصل می­شود.

برای تعمیر خودرو می‌توانید از طریق مکانیک خوب شرق تهران خودور خود را به دست بهترین مکانیک بسپارید.

عیب‌یابی مجموعه ستون فرمان

مجموعه و تلسکوپی فرمان ستون فرمان به غیر از ارتباط بین غربیلک و جعبه فرمان سیستم­‌های زیاد دیگری را روی خود جای داده است که سعی می­شود مختصر توضیحی در مورد آن­ها ارائه نمائیم.

مهمترین قسمت مغزی استارت می­باشد مغزی فرمان محل قطع و وصل شدن برق اصلی خودرو می­باشد همچنین مغزی استارت وظیفه قفل و خلاص شدن میل­فرمان را برعهده دارد به این صورت که هنگام بسته شدن سوئیچ زبانه­ای را بداخل ستون فرمان هدایت نموده که با مقداری چرخش فرمان این زبانه داخل سوراخ میل­فرمان قفل می­شود.

از دیگر اجزای سوار بر میل­فرمان مجموعه دسته راهنما و برف­ پاک­کن می­باشد همچنین در خودروهای مجهز  به ایربگ مجموعه­ ایربگ و کلیدهای کنترل روی غربیلک فرمان سوار هستند که همگی بر میل­فرمان متصل می­باشند.

عیب‌یابی مجموعه ستون فرمان
عیب‌یابی مجموعه ستون فرمان

فرمان بشکن و تلسکوپی خودرو چیست ؟

در اکثر خودروها برای راحتی راننده مجموعه میل­ فرمان و تلسکوپی دارای قابلیت تنظیم ارتفاع می­‌باشد که این هم به صورت مکانیکی و هم به صورت برقی صورت می­‌گیرد به این نحو که در مدل‌های مکانیکی با خلاص کردن اهرم میل­ فرمان می‌­توان میل­ فرمان را در محل­‌های تعیین شده تنظیم کرد و در مدل­‌های برقی که راحتی بیشتری دارد این کار توسط موتور‌های الکتریکی انجام می‌شود.

فرمان بشکن و تلسکوپی

  1.  که می­توان در حافظه صندلی و سیستم آن به نحوی برنامه­ریزی کرد که با خاموش کردن خودرو برای راحتی در سوار شدن و پیاده شدن فرمان به سمت جلو جمع می­شود و در زمان روشن کردن خودرو به حالت تنظیم شده قبلی باز می­گردد که این آپشن به نوبت خود در راحتی راننده تأثیر زیادی دارد. در خودروهای جدیدتر میل­ فرمان به نحوی ساخته می­‌شود که جاذب انرژی باشد به این نحو که به واسطه­‌ی داشتن قسمت­‌های پلیمری و ارتجاعی در تصادفات از انتقال نیروی و ضربه به راننده تا حد زیادی جلوگیری می­کند.
  2.  عیب­‌های احتمالی که ممکن است برای تلکسوپی فرمان پیش آید موارد زیادی نیستند اما با توجه به این که فرمان و تلسکوپی فرمان نقش کلیدی در هدایت و کنترل خودرو دارد باید توجه ویژه‌­ای به آن داشت و با مشاهد­ه­‌ی هر ایراد جزئی سرعت و دقت نسبت به تعمیر و رفع آن ایراد اقدام نمود.

رفع صدای تق تق فرمان هنگام چرخش

در زیر به بعضی ایرادهای متداول که ممکن است برای تلسکوپی فرمان پیش آید اشاره می­کنیم:

برای تق­تق هنگام پیچیدن فرمان: تق­ تق کردن در زمان پیچیدن فرمان می­توان به دلیل خراب شدن کله پلوس چرخ یا خشکی خرابی بلبرینگ تلسکوپی باشد که باید برایت تشخیص دقیق آن فرمان را کاملاً به یک سمت چرخانده و شروع به حرکت کرد، اگر در این حالت صدای تق­تق داشته باشد مربوط به خراب شدن پلوس می­‌باشد اما اگر صدای تق­ تق فرمان همزمان با چرخش فرمان باشد می­توان پی­برد که بلبرینگ تلسکوپی خشک یا خراب شده است.

ایراد دیگری که ممکن است برای تلسکوپی فرمان بروز نماید لرزش و ارتعاش فرمان باشد که این لرزش به دلیل نابالانس یا ایراد پلوس و جلوبندی نباشد که در این حالت باید پیچ­‌های مجموعه جعبه فرمان و تلسکوپی فرمان سفت و واشر­بندی شود.

رفع صدای تق تق فرمان هنگام چرخش
رفع صدای تق تق فرمان هنگام چرخش

سخن پایانی

در مواردی ممکن است قفل فرمان گیر کند و فرمان خلاص نشود که این ایراد به دلیل خشکی و خرابی مغزی سوئیچ می­تواند باشد و در اکثر مواقع با روغن­ کاری و تمیز کردن مغزی می­توان آن را تعمیر نموده و اگر هنگام چرخش فرمان دسته راهنما به محل خود برنگردد باید بین خلاص کن دسته راهنما را بررسی نمود. در مواردی هم ممکن است با چرخش غربیلک فرمان چرخ­ ها نچرخند که در این صورت یا چهارشاخ خراب شده نو یا فیوز ستون فرمان خراب شده و میل­ فرمان بریده است که این مورد اکثراً در خودروهایی که تصادف کرده­ اند اتفاق می­افتد.

در پایان می­توان گفت که تلسکوپی فرمان به دلیل ارتباط مستقیمی که با جلوبندی خودرو دارد ممکن است دارای ایرادهایی مانند لرزش و لقی باشد که تنها با بررسی و تست کارشناس می­توان منشاء ایراد را تشخیص داد.

 

[تعداد: 13   میانگین:  4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک