تنظیم زاویه فرمان

ایران خودرو

تنظیم زاویه فرمان

زاویه فرمان خودرو را متناسب با وضعیت بدن خود هنگام رانندگی، تنظیم کنید. برای این کار، ابتدا باید صندلی خود را تنظیم و اطمینان یابید که عقربه‌ها و چراغ‌های هشدار‌دهنده صفحه نمایش جلو داشبورد به وضوح قابل رؤیت هستند. سپس فرمان خودرو را در بهترین وضعیت تنظیم کنید.

۱- اهرم تنظیم زاویه فرمان را به پایین بفشارید و از حالت قفل خارج کنید.

۲- سپس ارتفاع فرمان را تنظیم کنید و اهرم را کاملاً بالا بکشید تا در وضعیت مورد نظر قفل شود.

تنظیم زاویه فرمان

باز کردن درب موتور

۱- از داخل اتاق (سمت راننده) دستگیره خلاص کننده قفل درب موتور را بکشید. در این حالت درب موتور کمی بالا خواهد آمد.

۲- گیره ایمنی درب موتور را به سمت بالا بکشید و سپس درب موتور را بالا ببرید.

بستن درب موتور

میله تکیه‌گاه درب موتور را دوباره به گیره خود محکم کنید سپس درب موتور را پایین بیاورید و برای بستن درب موتور، آن را از وسط درب گرفته و از فاصله تقریبا ۳۰ سانتی‌متری رها کنید.

اخطار

هرگز فرمان خودرو را هنگام رانندگی تنظیم نکنید، این عمل فوق‌العاده خطرناک است.

موبایل هندزفری با تکنولوژی بلوتوث *(Bluetooth)

با تجهیز خودرو به موبایل هندزفری با تکنولوژی بلوتوث (Bluetooth) دیگر نیازی به جوابگویی با استفاده از گوشی تلفن همراه در داخل خودرو نخواهد بود؛ حتی اگر گوشی تلفن همراه در کیف یا جیب شخص استفاده‌کننده قرار داشته باشد. کلید رد یا قبول مکالمه بر روی غربیلک فرمان قرار دارد.

موبایل هندزفری با تکنولوژی بلوتوث

کنترل سرعت هوشمند*

هنگامی که سیستم کنترل سرعت هوشمند فعال می‌شود، راننده از طریق کلیدهایی که روی غربیلک فرمان قرار دارد می‌تواند سرعت خودرو را افزایش یا کاهش دهد. در صورتی که راننده پدال ترمز یا کلاچ را فشار دهد، سیستم کنترل سرعت هوشمند قطع شده و بلافاصله کنترل سرعت خودرو به راننده باز می‌گردد.

نوع سوخت

بنزین قابل استفاده در خودرو شما، بنزین بدون سرب سوپر با اکتان ۹۵ می‌باشد. در صورتی‌که سوختی غیر از سوخت مشخص شده مصرف شود، امکان تخریب قطعات داخلی موتور و آسیب‌دیدگی به دلیل پدیده خوداشتعالی و ضربه وجود خواهد داشت.

نوع سوخت

هشدار

عدم استفاده از بنزین بدون سرب به کاتالیست خودرو صدمه خواهد زد. 

از ترکیب هر نوع مایع با سوخت‌های استاندارد به شدت پرهیز نمایید.

پرخوران *(Turbo charger)

پرخوران یکی از فن‌آوری‌های پیشرفته در موتورهای درون‌سوز امروزی است. این سامانه با استفاده از انرژی گازهای داغ خروجی موتور یا دود و به گردش درآوردن پره توربین، هوای فیلتر شده را توسط پره کمپرسور متصل به توربین فشرده می‌سازد و با ورود آن به موتور پس از خنک شدن در خنک‌کن میانی (Intercooler) باعث افزایش چشم‌گیر قدرت موتور و کاهش مصرف سوخت می‌گردد.

پرخوران (Turbo charger)

* درصورت نصب در خودروی شما

[تعداد: 1   میانگین:  2/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک