تکنولوژی‌ های هیجان‌انگیز آئودی و فولکس‌واگن

تکنولوژی‌های هیجان‌انگیز آئودی و فولکس‌واگن 

تکنولوژی‌های هیجان‌انگیز آئودی و فولکس‌واگن 

تکنولوژی توربوهای برقی مکانیکی برای پیشرانه‌های سایز کوچک ۲ یا ۳ سیلندر نمود پیدا می‌کند، زمانی که در دورهای پایین، توربو به لطف قدرت برقی می‌تواند به دور گیری سریع و تولید گشتاور بیشتر یاری برساند.

مدیر فنی آئودی چندی پیش در نشست سالانه گروه فولکس واگن از تکنولوژی‌های تازه این گروه خودروسازی بزرگ برای آینده سخن گفت. توربوشارژر‌های برقی و مکانیکی، یکی از دستاوردهای مهندسان آلمانی برای آینده است، به گفته اولریخ هاکنبرگ، در کنار تکنولوژی توربوهای برقی، پیشرفت‌هایی در زمینه توسعه تکنولوژی ساخت پیشرانه‌هایی با نسبت تراکم متغییر نیز بدست آمده است و این دسته از پیشرانه‌ها نیز نقش پر رنگی در کاهش مصرف سوخت و عملکرد محصولات آینده فولکس واگن / آئودی خواهند داشت.

آنچه از شواهد پیداست حداکثر کارایی توربوهای برقی مکانیکی برای پیشرانه‌های سایز کوچک ۲ یا ۳ سیلندر نمود پیدا خواهد کرد، زمانی که در دورهای پایین، توربو به لطف قدرت برقی می‌تواند به دور گیری سریع و تولید گشتاور بیشتر یاری برساند و برای دورهای بالا نیز عملکرد به شیوه توربوهای مکانیکی معمول خواهد بود، البته نکته جالب توجه اینجاست که احتمالا چنین توربویی می‌تواند در زمان ترمز گیری ها، خود نیز به تولید برق بپردازد، چنین تکنولوژی ای برای خودروهای فرمول یک فصل ۲۰۱۴ به کار گرفته شده است.

شیوه کار 

شیوه کار بدین ترتیب است که بخش برقی توربو در زمان عدم نیاز به قدرت پیشرانه، خود تبدیل به ژنراتور شده و با چرخش خود به تولید برق می‌پردازد که در باتری‌ها ذخیره می‌شود. البته در دنیای واقعی عملکرد بسیار پیچیده تر است و زمان بندی و کنترل دقیق وضعیت پیشرانه، توربو، ژنراتور و باتری به مجموعه ای هوشمند و متغییر از برنامه‌های کامپیوتری و مدارهای الکتریکی نیاز دارد.

هاکنبرگ توضیح دقیقی از چگونگی عملکرد پیشرانه‌های تراکم متغییر نداده است و بدیهی است که مکانیزم این تکنولوژی خاص هم اکنون جزو اسرار تکنولوژیک فولکس واگن دسته بندی شود، اما در نهایت باید گفت که توسعه این پیشرانه‌ها می‌تواند درهای تازه‌ای به روی جهان خودروسازی باز کند، چرا که بر روی کاغذ چنین پیشرانه‌ای می‌تواند با انواع بسیار مختلفی از سوخت‌های فسیلی یا گیاهی کار کند.

آئودی دو ثبت اختراع تازه را نیز در کارنامه دارد، یکی از این اختراع‌ها مربوط به نسل تازه ای از سامانه انتقال نیرو دو دیفرانسیل کوآترو می‌شود که بر خلاف نمونه‌های فعلی برای محور عقب از موتور ژنراتور برقی نیرو می‌گیرد. به عقیده مهندسان آئودی، بخشی از انرژی لازم برای قدرت بخشیدن به چرخ‌های عقب از بازیافت انرژی در زمان ترمزگیری حاصل می‌شود و از سوی دیگر واکنش مجموعه برقی بر روی محور عقب از نمونه‌های مکانیکی فعلی هوشمندانه تر و دقیق تر خواهد بود.

دومین اختراع آئودی به توسعه پوشش مخصوص رینگ‌های اسپرت مربوط می‌شود که در سرعت‌های بالا تغییر شکل داده و با بهبود آیرودینامیک به کاهش مصرف سوخت خودرو یاری می‌رساند، جالب تر آنکه این پوشش متغیر در مواقع لزوم کنار رفته و شرایط مناسب برای تبادل گرمایی و خنک شدن دیسک‌های ترمز را فراهم می‌آورد.

[تعداد: 5   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک