دفترچه راهنما خودرو-جعبه داشبورد جک S5

جعبه داشبورد جک s5

جعبه داشبورد جک S5

برای مطالعه مقاله جعبه داشبورد جک S5 با رگلاژ همراه باشید.

جعبه داشبورد جک S5

جعبه داشبورد در زیر داشبورد در مقابل سرنشین جلو قرار دارد. برای باز کردن آن دستگیره را به بیرون بکشید. جعبه داشبورد به یک چراغ مجهز است که با باز کردن درب جعبه داشبورد روشن شده و با بستن آن خاموش می‌شود. روشن و خاموش شدن این چراغ به وضعیت سوییچ استارت وابسته نیست.

کنسول وسط جک S5

کنسول وسط جک S5

کنسول وسط هم به یک جعبه مجهز است که از درب آن به عنوان زیرآرنجی جلوی خودرو استفاده می‌شود. برای باز کردن جعبه کنسول، ضامن آن را بالا کشیده و درب جعبه کنسول را باز کنید. برای بستن، درب را به موقعیت قبلی برگردانده و اندکی به پایین فشار دهید تا قفل شود.

اخطار

از گذاشتن فندک و اشیا قابل اشتعال دیگر درون خودرو خودداری کنید. زیرا در صورت قرار گرفتن در دمای بالا به مدت طولانی، این اشیا مشتعل شده و باعث آتش‌سوزی می‌شوند.

جا لیوانی جک S5

لطفاً هنگام استفاده از جا لیوانی بسیار مراقب باشید. مایعات داغ می‌توانند باعث سوختگی شما و سایر سرنشینان گردند. فقط لیوان‌های سربسته را درون جا لیوانی قرار دهید.

جالیوانی جلو S5

جالیوانی جلو S5

جالیوانی صندلی جلو، پشت دسته دنده قرار دارد.

جالیوانی عقب جک S5

جالیوانی عقب جک S5

جالیوانی سرنشینان عقب خودرو، درون زیرآرنجی صندلی عقب تعبیه شده است. برای استفاده از آن، زیر آرنجی را از میان صندلی‌ها بیرون آورید. از جالیوانی درب‌های عقب خودرو فقط برای قرار دادن بطری آب معدنی و نوشیدنی‌های با بسته‌بندی قوطی استفاده کنید.

جعبه عینک جک S5

جعبه عینک جک S5

برای باز کردن جعبه عینک کافی است درپوش آن را کمی فشار دهید. عینک را درون جعبه گذاشته و درپوش جعبه را بسته و کمی به داخل فشار دهید تا جعبه بسته شود.

اخطار

– از قرار دادن اشیا غیر از عینک درون جعبه عینک خودداری کنید. در غیر اینصورت ممکن است به هنگام تصادفات یا ترمز ناگهانی این اشیا از درون جعبه به بیرون پرتاب شده و به شما یا سرنشین خودرو آسیب بزنند.

– جعبه عینک را در طول رانندگی باز نکنید. این کار میدان دید آینه داخلی خودرو را مسدود می‌کند.

زیرسیگاری جک S5

زیرسیگاری جک S5

زیرسیگاری خودرو قابل جابجایی بوده و در پشت دسته دنده قرار دارد. برای باز کردن زیرسیگاری کافی است درپوش آن را بردارید.

اخطار

از قرار دادن مواد قابل اشتعال داخل زیرسیگاری خودداری کنید. در صورت وجود کاغذ یا هرگونه ماده قابل اشتعال درون زیرسیگاری، ممکن است ته سیگار خاموش نشده آنها را مشتعل کرده و باعث آتش‌سوزی شود.

فندک جک S5

فندک جک S5

برای روشن کردن فندک کافی است دکمه آن را فشار دهید. فقط هنگامی که سوییچ خودرو در وضعیت ON و ACC قرار دارد می‌توانید از فندک استفاده کنید. اگر فندک سالم باشد با فشار دکمه بعد از چند ثانیه بیرون می‌پرد. سریعا فندک را برداشته و با حرارت المنت‌های آن، سیگار را روشن کنید.

اخطار

– هنگام استفاده از فندک خودرو مراقب باشید. استفاده غلط از فندک می‌تواند منجر به  آتش‌سوزی شود.

– در هنگام گرم شدن فندک آن را به داخل فشار ندهید. گرم شدن بیش از حد می‌تواند به فندک آسیب بزند.

– اگر فندک بعد از ۳۰ ثانیه بیرون نپرد باید به نحوی آن را خارج کرد تا از گرم شدن بیش از حد و سوختن آن جلوگیری شود.

شارژر تجهیزات جانبی جک S5

شارژر تجهیزات جانبی جک S5

خودروی شما به یک سوکت شارژر تجهیزات جانبی مجهز است. برای استفاده از آن کافی است اتصال وسیله الکتریکی خود را با این سوکت برقرار کنید. فقط در صورت قرار داشتن سوییچ خودرو در وضعیت ON و ACC (تجهیزات جانبی) می‌توان از این سوکت استفاده کرد. برای استفاده از آن، درپوش محافظ را باز کنید.

توجه

– از سوکت شارژر فقط در هنگام روشن بودن موتور می‌توان استفاده کرد. بعد از استفاده، سیم اتصال دستگاه خود را از آن جدا کنید. اتصال طولانی مدت یک وسیله به سوکت در هنگام خاموش بودن موتور باعث خالی شدن شارژ باتری می‌شود.

– فقط تجهیزات با ولتاژ زیر ۱۲ ولت و ۱۰ آمپر را به سوکت متصل کنید.

– هنگامی که از سوکت استفاده نمی‌کنید، درپوش آن را ببندید. ورود آلودگی و مایعات به مجموعه می‌تواند اتصال کوتاه و آسیب دیدگی سیستم را به دنبال داشته باشد.

– انگشت یا اشیای خارجی را به داخل سوکت فرو نکنید. با دست خیس سوکت را لمس نکنید زیرا ممکن است باعث برق‌ گرفتگی شود.

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
امتیاز
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک