جعبه دنده چگونه کار می کند؟

جعبه دنده چگونه کار می کند؟

انتقال قدرت از موتور به چرخ ها از طریق جعبه دنده، سیستم کلاچ، فلایویل و چند قطعه دیگر انجام می شود. سیستم انتقال قدرت به نسبت پیچیده است و به همین دلیل نیز قطعات مختلفی می توانند در روند درست اجرا شدن این سیستم، مشکل ایجاد کنند. اگر بخواهیم به طور خلاصه روش انتقال قدرت در ماشین را شرح دهیم، فلایویل به انتهای میل لنگ متصل است و در زمانی که ماشین در حال حرکت با یک دنده ای است، صفحه کلاچ و فلایویل با هم در تماس هستند. زمانی که پدال کلاچ فشرده می شود، صفحه کلاچ از صفحه فلایویل جدا می شود و در نتیجه قدرت موتور به جعبه دنده منتقل نمی شود و ما می توانیم دنده را عوض کنیم. اگر صفحه کلاچ دچار مشکل شود یا سیم کلاچ (که در کلاچ سیمی رابط بین پدال کلاچ و صفحه کلاچ است) آسیب دیده باشد تعویض دنده به سختی رخ خواهد داد. برای آنکه دنده به راحتی عوض شود نیاز است که روغن دنده (واسکازین) کافی در جعبه دنده وجود داشته باشد.

جعبه دنده

دلایل اصلی مشکل در دنده عوض کردن

وجود روغن کم در کلاچ هیدرولیکی

ناکافی بودن روغن دنده

پارگی یا شل شدن سیم کلاچ

کم شدن لنت صفحه کلاچ

روش تشخیص و رفع مشکل

تشخیص مشکل نیاز به یک مکانیک خبره دارد که با راندن خودرو و کار با کلاچ و دنده متوجه مشکل شود. اما اگر علاقه دارید که اول خودتان برای رفع مشکل تلاش کنید: اگر کلاچ هیدرولیکی باشد باید در ابتدا روغن هیدرولیک را بررسی کنید که به اندازه کافی موجود باشد و سپس با مراجعه به یک مکانیک روغن واسکازین را تعویض کنید. توجه داشته باشید که معمولا روغن واسکازین باید در هر سی هزار کیلومتر تعویض شود.

[تعداد: 3   میانگین:  3.3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک