در این مقاله جلوبندی و سیستم تعلیق توضیح داده می‌شود

جلوبندی عبارت است از قسمت زیرین جلو خودرو که وظیفه تعلیق یا هندلینگ خودرو در چاله‌ها، دست‌اندازها و پیچ‌های جاده را به عهده دارد. میل تعادل به عنوان یک بخش اصلی در خودرو وظیفه حفظ تعادل را به عهده دارد، برای نگه داشتن این میله از ۲ بوش استفاده شده که خرابی آن‌ها باعث لرزش فرمان می‌شود. اگر غربیلک خودرو لرزش داشته باشد ممکن است به دلیل بالانس نبودن چرخ‌های جلو باشد که عدم رسیدگی به آن و بالانس نکردن چرخ سبب می‌شود جلوبندی بعد از مدت کوتاهی معیوب شود. لاستیک با کیفیت و استاندارد نقش زیادی در سالم ماندن جلوبندی دارد. همچنین بلبرینگ چرخ که با صدایی که از خود خارج می‌کند، خرابی خود را اعلام می‌کند و لرزش فرمان نیز می‌تواند یکی از دلایل خرابی این قطعه باشد.

اصلی‌ترین قسمت جلوبندی خودرو را کمک فنر جلو تشکیل می‌دهد که در موارد خرابی جلوبندی اول به سراغ کمک فنر می‌روند و آن را تعمیر می‌کنند.

خرابی و تکان خوردن بیش از حد سیبک باعث خرابی فرمان و خرابی جلوبندی می‌شود. اگر در زمان ترمز کردن فرمان خودرو لرزش پیدا کند، دیسک چرخ‌های جلو دچار تاب شده و مشکل به وجود می‌آید. اشکال در اتصالات فرمان و تنطیم نبودن زوایای چرخ می‌تواند باعث انحراف خودرو از مسیر مستقیم شود. زمانی که فرمان خودرو را برای چند لحظه از دست خود جدا می‌کنید و خودرو به یک سمت متمایل می‌شود می توانید با تنظیم زوایای چرخ‌ها این مشکل را برطرف کنید.

جلوبندی و سیستم تعلیق

 

مهم‌ترین علل خرابی جلوبندی خودرو

اولین اقدام برای محافظت از جلوبندی خودرو محافظت از لاستیک یا همان تایرها می‌باشد، جدا از میزان فشار باد لاستیک، میزان آج لاستیک از اهمیت بالایی برخوردار است. گفتنی است که تفاوت در میزان آج لاستیک‌های جلوی خودرو می‌تواند در لرزش غربیلک خودرو تاثیرگذار باشد.

زمانی که سیبک خودرو خراب شود و حرکت مفصلی آن با مشکل مواجه شود، می‌تواند موجب ایجاد میوبی شود. در اصل سیبک نباید دارای حرکت در محور Y (قائم) باشد. یکی از مهم‌ترین دلایل لرزش فرمان می‌تواند مربوط به عیب شاسی خودرو باشد. وقتی شاسی خودرو مورد ضربه و آسیب قرار گیرد تنظیمات اولیه کارخانه و ابعاد شاسی به سرعت به هم می‌ریزد. برگرداندن آن به حالت اولیه بسیار مشکل بوده و گاهی این کار به درستی انجام نمی‌شود.

کشیدن فرمان به یک سمت، خراب شدن سریع پلوس‌ خودروها، پاره شدن گردگیر آن‌ها و در کل خرابی جلوبندی از عوارض خودروهای دارای عیب در شاسی است.

نقش بازوی سگدست

این بازو که نقش اساسی در جلوبندی دارد. در صورت خرابی باعث کشیدن فرمان به یک سمت می‌شود. گاهی خرابی سیستم ترمز باعث می‌شود تا در زمان ترمزگیری هر چرخ به یک اندازه تحت تاثیر نیروی ترمز قرار نگیرد و یک چرخ بیشتر یا کمتر تحت فشار قرار گیرد. در نتیجه تغییر دور به سرعت انجام شده و فرمان به یک طرف منحرف می‌شود. شل بودن میل تعادل و برخورد آن با سایر قسمت‌ها سر و صدای اضافی تولید می‌کند. اگر میل تعادل ضعیف شود و نتواند نیرو را به درستی در خود جذب کند خودرو گیج می‌زند. سیستم تعلیق، فنر و کمک فنر نیز وقتی ضعیف می‌شوند باعث گیج زدن خودرو می‌شوند.

جلوبندی و سیستم تعلیق

طبق و بوش‌های لاستیکی آن

طبق‌ها از یک سمت از طریق بوش‌های به رام متصل هستند و از طرف دیگر به سیبک زیر سگ‌دست متصل می‌شود، طبق در پستی و بلندی‌ها و با افزایش یا کاهش وزن خودرو به بالا و پایین حرکت می‌کند که فنر و کمک فنر این حرکت‌ها را تعدیل و کنترل می‌کنند. خرابی طبق معمولا در اثر تصادف یا برخورد چرخ خودرو به جدول اتفاق می‌افتد که در این حالت طبق کج می‌شود.

جلوبندی و سیستم تعلیق

خراب شدن و فرسوده شدن بوش‌های طبق که در اثر استهلاک اتفاق می‌افتد، در زاویه چرخ‌ها نیز تاثیر خواهد داشت. در صورت خراب شدن بوش‌های طبق، حرکت خودرو در دست‌ اندازها و یا حرکت اولیه و یا گرفتن و رها کردن کلاچ و گاز، با سر و صدای زیاد و تقه همراه خواهد بود.

سگدست و مجموعه بلبرینگ و توپی چرخ‌های جلو

این سه قطعه روی هم مونتاژ شده و در اغلب خودروها از یک سمت به کمک فنر و از سمت دیگر توسط سیبک به طبق وصل می‌شود. وزن اتاق خودرو از طریق این قطعات به چرخ و زمین منتقل می‌شود. دو سر سگ‌دست متحرک است و امکان حرکت به چپ و راست را برای چرخ فراهم می‌کند. در صورت خراب شدن سگ‌دست در اثر ضربه شدید زاویه چرخ بر هم خورده و عملکرد جلوبندی با مشکل مواجه می‌شود. در صورت خرابی بلبرینگ در حین حرکت و در سرعت‌های بالا، از چرخ‌ها صدا شنیده می‌شود.

مجموعه جعبه فرمان

این قطعه روی اتاق خودرو سوار می‌شود و چرخش فرمان را توسط مفصل‌ها و سیبک‌ها به سگ‌دست منتقل می‌کند تا امکان گردش به چپ و راست برای خودرو فراهم شود.

جلوبندی و سیستم تعلیق

علائم خرابی مجموعه جعبه فرمان

لق شدن سیبک‌ها و مفصل‌ها؛ که در این صورت احساس لقی در حین چرخاندن فرمان احساس خواهد شد که معمولا با صدا همراه است.

سفت شدن فرمان؛ در صورت هیدرولیک بودن فرمان، باید سیستم هیدرولیک بررسی شود.

روغن ریزی از جعبه فرمان؛ معمولا به دلیل فرسوده شدن اورینگ‎‌ها اتفاق می‌افتد که پس از باز شدن جعبه فرمان قابل تعویض است.

*سوالات و نظرات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم*

*همچنین می‌توانید ایرادات فنی خودرو خود را با مشاوره رایگان از رگلاژ بخواهید*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک