مروری بر تصاویر و خاطرات مسابقات اتوموبیلرانی ایران در دهه ۵۰

مروری بر تصاویر و خاطرات مسابقات اتوموبیلرانی ایران در دهه ۵۰/ روزی روزگاری، آزادی

به دلیل ضعف برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در ایران،بسیاری افراد بر این تصورند که این رشته ورزشی در کشورمان نوپاست و شکل‌گیری آن به چند سال اخیر مربوط می شود،اما واقعیت درست برعکس این تصور است.

 

شاید باورش سخت باشد،اما تاریخچه مسابقات اتوموبیلرانی در ایران به ابتدای دهه چهل و باند قلعه مرغی تهران باز می‌گردد.

در دهه پنجاه نیز با تاسیس ورزشگاه آزادی (استادیوم صد هزار نفری) مسابقات در پیستی که دور این ورزشگاه ساخته شده بود،برگزار می شد.

 پس از انقلاب اسلامی نیز شرایط به تدریج مهیا شد و از ابتدای دهه هفتاد مسابقات در پیست های ارم و آزادی ادامه یافت. از این به بعد سعی خواهیم کرد تا به کمک مجموعه ای از تصاویر دیدنی، شما را با دوره های متفاوت مسابقات اتوموبیلرانی در ایران آشنا کنیم.

در سال ۱۳۵۴ ورزشگاه صد هزار نفری (آزادی) تاسیس شد. اندکی پس از تاسیس این ورزشگاه نیز دور آن به برگزاری مسابقات اتوموبیلرانی اختصاص یافت و محیطی شبیه یک پیست ایجاد شد.

 

 

از سال ۱۳۵۵ مسابقات سرعت در این پیست به طور رسمی شکل گرفت و علاقمندان توانستند از نزدیک نظاره گر مسابقاتی با کیفیتی بسیار بهتر از ریس های خیابانی آن دوران باشند.

تعدادی از شرکت کنندگان در این مسابقات اشخاصی همانند فیروز انصاری بودند که به سبب ارتباطات نزدیکی که به دربار شاه مخلوع داشتند (در مورد انصاری پدر او رئیس دفتر دختر اول شاه مخلوع بود.)، به آسانی به بهترین خودروهای مسابقه ای روز دسترسی داشتند. 

خودروهایی همانند ب ام و ۲۰۰۲، ب ام و ۳۰۰۰، پورشه ۹۱۱، فورد کاپری، فورد اسکورت، فیات ۱۲۸، فیات ۱۳۱، پیکان، آلفارومئو GTV، لانچیا بتا، لانچیا فولویا و مینی از جمله مهمترین ستاره های آن دوران پیست بودند. این وضعیت تا نزدیکی انقلاب اسلامی ادامه داشت.

 

یکی از جالبترین وقایع سال 1355 که در آن یک زاستاوا (فیات) 128 پس از آن که راننده کنترلش را از دست داد چپ کرد و به پرواز درآمد و دقیقاً روی خودرو مارشال مسابقات که ب ام و 3000 CS آقای حسین خداپرست بود افتاد!

بارزترین نمونه این خودروها پورشه ۹۳۴ RSR مشکی رنگی است که از تیم مکس موریتز آلمان خریداری شد و پس از تغییر رنگ از نارنجی (رنگ آمیزی Jagermeister) به مشکی، در مسابقات آن زمان شرکت کرد. علاوه بر این انصاری مالک خودروهایی همانند ب ام و ۳۰۰۰CSL، ۲۰۰۲ Turbo، پورشه ۹۱۱ توربو، پورشه ۹۲۴ و فراری دیتونا بود. به جز افرادی با وضعیت مشابه، ثروتمندان و برخی علاقمندان مسابقات اتوموبیلرانی هم در پیست تازه تاسیس به رقابت با یکدیگر می‌پرداختند.

 

 

پیکان، پورشه ۹۱۱ کررا RSR و مینی در یک تصویر، راننده مینی به احتمال قوی آقای اسفندیاری بوده است.
همانند سال‌های بعد از انقلاب و حتی تا همین اواخر، ب ام و ۲۰۰۲ در مسابقات ریس ایران دهه پنجاه نیز حضوری پر رنگ داشت. در این تصویر علاوه بر تعدادی ۲۰۰۲ که احتمالاً تا دندان مسلح شده اند، یک پیکان و یک فورد کاپری را داخل پیست مشاهده می‌کنید. در حاشیه نیز یک ب ام و E21، هیلمن و تعدادی از خودروهای امدادی دیده می‌شوند.
به جز دو فورد اسکورت عادی و بادی کیت دار، در این تصویر سه نمونه از پورشه ۹۱۱ مشاهده می‌شود (۹۱۱ کررا RSR، ۹۱۱ توربو و ۹۱۱ تارگا)که احتمالاً متعلق به آقایان فیروز انصاری، هوشنگ رهی و رحیمی بوده اند. البته ممکن است آقای صمصام نیز در این مسابقات حضور داشته باشند.
شاید بتوان چکیده ای از کل مسابقات آن دوران را در این تصویر دید! آلفارومئو ۱۷۵۰ GTV سفید رنگی که جلوتر از همه قرار گرفته، گلف MKI در پشت آن و مینی، پیکان و فورد تانوس نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.
پورشه ۹۱۱ تارگا در کنار فورد اسکورت بادی کیت دار،فورد اسکورت بادی کیت دار در آن زمان متعلق به آقای بهرام فلاحی بوده است.
پورشه ۹۱۱ کررا RSR که حتی با استاندادرهای جهانی نیز یکی از برترین خودروهای ریس آن زمان قلمداد می‌شد.
فورد اسکورت جلوتر از پورشه ۹۱۱ تارگا و توربو. این فورد در آن زمان یکی از برترین خودروهای ریس ایران محسوب می‌شد و در دهه‌های بعدی نیز در پیست حضوری پررنگ داشت. امروزه رنگ آمیزی اسکورت دگرگون شده است.
در پس دسته پورشه‌ها و اسکورت، یک دستگاه لانچیا بتا کوپه ۱۸۰۰ در حال نزدیک شدن است!
پیکان همیشه در مسابقات کشورمان حرف‌هایی برای گفتن داشت. این نمونه خاص بادی کیت دار با رانندگی آقای صمصام مجهز به پیشرانه اسطوره ای Holbay است.

 

 

در پایان لازم است از جناب آقای رهبری به خاطر این که تصاویر ناب و زیبایشان را در اختیار ما گذاشتند کمال قدردانی را به عمل آوریم.

قسمت‌های آتی این این مطلب را در وبلاگ رگلاژ دنبال کنید.

[تعداد: 5   میانگین:  4.4/5]

2 دیدگاه برای “مروری بر تصاویر و خاطرات مسابقات اتوموبیلرانی ایران در دهه ۵۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک