چرا خروج مایع از اگزوز نگران‌کننده است؟

چرا خروج مایع از اگزوز نگران‌کننده است؟ 

چرا خروج مایع از اگزوز نگران‌کننده است؟ 

خروج مایع از اگزوز دلایل معدودی دارد که در نوشتار «دلایل خروج مایع از لوله اگزوز خودرو» آنها را به تفضیل مورد بحث و بررسی قرار داده‌ایم.

اما زمانی‌که دود سیاه همراه با مایع از لوله اگزوز خارج شود و یا در هوای گرم از لوله اگزوز آب بیرون بیاید باید فکری اساسی به حال داستان کرد. چرا که به دو علت مهم ممکن است این موضوع رخ داده باشد که هر دو آنها قابل تامل هستند.

  • اول اینکه واشر سرسیلندر خراب شده باشد که با تعویض واشر سر سیلندر این عیب رفع می‌شود.
  • دوم اینکه سر سیلندر ترک خورده یا تاب برداشته باشد که در این صورت سرسیلندر به تراشکاری احتیاج دارد.

هر دو مشکل نیز بسیار مهم هستند ادامه کارکرد موتور خودرو با این مشکلات می‌تواند خرج‌های بیشتری در آینده نزدیک روی دستتان بگذارد و ماشین را زمین‌گیر کند. پس بد نیست بدانید که در صورت سوختن واشر سر سیلندر و یا ترک خوردن سیلندر اشکال دیگری نیز در ماشین مشاهده خواهد شد و آن گرم شدن بیش از حد موتور و ایجاد حباب در آب رادیاتور است.

چرا خروج مایع از اگزوز نگران‌کننده است؟ 

قطعه مصرفی

توجه داشته باشید که تعویض به موقع واشر سرسیلندر به عنوان یک قطعه مصرفی مانند انواع روغن، فیلترها و تسمه‌ها پس از پیمایش یک میزان کیلومتر مشخص می‌تواند جلو بسیاری از هزینه‌های آتی را بگیرد. داستانی که اگر چندان به آن اهمیت ندهید و بگذارید کار به مواردی مانند همین خروج آب از اگزوز و یا سوختن واشر سرسیلندر بکشد، احتمالا خرجتان را چندین برابر افزایش خواهد داد. چرا که خرابی این قطعه به ظاهر ساده مشکلات بزرگی برای موتور پدید می‌آورد و عملکرد قلب تپنده ماشینتان را دستخوش تغییراتی منفی و دلخراش خواهد کرد.

پس تعویض دوره‌ای واشر سرسیلندر را با مشورت یک مکانیک خبره همواره مدنظر قرار بدهید. اگر هم مکانیک‌تان پیشنهاد داد برای تعویض این قطعه تا سوختن آن صبر کنید، بی برو برگرد آن تعمیرگاه و تعمیرکار را برای همیشه به باد فراموش بسپارید و به دنبال یک تعمیرگاه جدید باشید.

«از اگزوز ماشینت آب خارج میشه؟ نگران نباش با هم درستش می‌کنیم.»


خدمات قابل ارائه رگلاژ به دارندگان خودرو

  • با کمک کارشناسان فنی رگلاژ (۰۲۱۷۲۴۹۱) دیگر نگران تشخیص صحیح مشکل خودرو خود قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی نخواهید بود.
  • پس از مشخص شدن ایراد خودرو، رگلاژ نزدیک ترین، محبوب ترین و منصف ترین تعمیرکار را به شما معرفی خواهد کرد.
  • شما از طریق رگلاژ قادر خواهید بود تا روز، ساعت و تعمیرگاه مورد دلخواه خود را برای سرویس مورد نظرتان مشخص کنید.
  • با درخواست سرویس از طریق رگلاژ، دیگر احتیاجی به مراجعه به تعمیرگاه بدون اطلاع از شلوغی و یا بسته بودن آن نخواهید داشت.
  • تمامی تعمیرگاه‌های طرف قرارداد با رگلاژ با موفقیت از فیلترهای کارشناسی گذر کرده و ضمن اعلام شفاف نرخ کلیه خدمات خود، کوچکترین نارضایتی را برای مشتریان ارسالی از طریق رگلاژ ایجاد نکرده اند.
  • علاوه بر تمام مزیت‌های ذکر شده، رگلاژ در تمامی مراحل خدمت رسانی در کنار شماست. با تضمین خدمات ارائه شده در راستای افزایش کیفیت تعمیرات خودرو و نیز رضایت مندی مشتریان خود تلاش خواهد نمود.

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را رزرو کنید”

 

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک