کاربرد خط‌کشی عابر پیاده سه‌بعدی چیست؟

کاربرد خط‌کشی عابر پیاده سه‌بعدی چیست؟ 

کاربرد خط‌کشی عابر پیاده سه‌بعدی چیست؟ 

خط‌کشی عابر پیاده سه‌بعدی یک شیوه ساده است برای کاستن ناخودآگاه راننده از سرعت به علت ترس از تصادف با خطوطی که گویی روی آسفالت به صورت برجسته قرار گرفته‌اند.

شاید یکی از مهمترین علل تصادفات مخصوا در حوزه‌های شهری و مسکونی را بتوان عدم رعایت سرعت مجاز دانست. بعضی رانندگان لذت سرعت بالا با خودرو حتی در یک کوچه مسکونی را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنند و در عوض جان خود و سایر شهروندان را به سادگی در خطر می‌اندازند.

یکی از مطالعات مهم موسسه IIHS نشان می‌دهد محدودیت‌های بالاتر برای سرعت مجاز در بزرگراه‌ها و جاده‌های آمریکا باعث شده تعداد مرگ‌ومیر و جراحات افراد بیشتر شود.

شاید علت برقراری نظم بیشتر در بزرگراه‌ها همان کنترل سرعت مداوم توسط انواع دوربین‌های کنترل سرعت و پلیس باشد و به همین دلیل رانندگان کمتر جرات می‌کنند در بزرگراه‌ها آن قانون‌شکنی‌ها را که در معابر فرعی انجام می‌دهند از خود بروز بدهند.

به هر شکل درست است که سرعت در بزرگراه ها و آزادراه‌ها بیشتر است اما رعایت سرعت مجاز در خیابان‌ها و محیط‌های شهری نیز اهمیت زیادی دارد. حتی وجود علائم کاهش سرعت و توقف و همچنین هشدارهای نزدیک شدن به مدارس نیز باعث نمی‌شود که برخی رانندگان بی‌مبالات و خاطی به عواقب کار خود و سرعت بالای وسیله‌ی نقلیه بیندیشند.

کاربرد خط‌کشی عابر پیاده سه‌بعدی چیست؟ 

راه‌حل ایزا

دانش‌آموزی ۱۰ ساله در مدفورد ماساچوست به فکر ارائه‌ی راه‌حلی افتاده تا بتواند سرعت رانندگان را کاهش دهد. دختری خردسال اما باهوش به نام ایزا این مشکل را در محل زندگی خود حس کرده و با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به طراحی خط‌کشی عابر پیاده سه‌بعدی کرده است.

خط‌کشی‌های عابر پیاده با طراحی‌های سه‌بعدی یک ‌راه‌حل قابل‌اعتماد برای کاهش سرعت رانندگان در محیط‌هایی با تردد بالای افراد و کودکان محسوب می‌شود. این طرح‌ها یک دید بصری متفاوتی ایجاد می‌کنند و رانندگان با دیدن آن فکر می‌کنند که از روی سرعت‌گیرهایی با ارتفاع بالاتر عبور می‌کنند.

این راه‌حل واقعاً کم‌هزینه و ساده بوده و قطعاً در دیگر مناطق نیز می‌توان از ایده بهره گرفت. موضوعی که به شکل موردی در کشورمان نیز به چشم می‌خورد امیدواریم در مناطق مسکونی خصوصا معابری که محل عبور و مرور کودکان است استفاده از این انواع خط کشی مورد توجه مسئولان ترافیک شهری قرار بگیرد.

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک