معرفی خط تولید اونتادور

لامبورگینی

معرفی خط تولید اونتادور؛ لامبورگینی استثنائی

خط تولید لامبورگینی ممکن است برای عاشقان لامبورگینی بسیار جذاب باشد. با رگلاژ همراه باشید تا کامل با کارخانه لامبورگینی آشنا شوید.

تولد یک گاو خشمگین

به تازگی مد شده است که عده‌ای جوانک معلوم الحال که برای یک شبکه مستندساز خارجی کار می‌کنند دوربین را بردارند و بروند دم در کارخانه یکی از این شرکت های سوپراسپرت ساز تحصن کنند و نهایتاً با وساطت مدیران شرکت و شبکه به داخل راه پیدا کرده، بتوانند قسمتی از رازهای پشت پرده تولید و ساخت برخی از محصولات استثنائی کارخانه را برای بینندگان آشکار سازند! در این میان اما ممکن است شما حال و حوصله چشم دوختن به صفحه نمایش را نداشته باشید و حوصله تان از آگهی های بازرگانی میان برنامه ای سر رفته باشد؛ بخواهید رک و پوست کنده بخش هایی از خط تولید را که واقعاً مهم هستند، ببینید. برای همین ما سعی می‌کنیم در این مطلب به دور از حواشی مختلف و به طور خلاصه و به دور از هرگونه دقت های خاص تکنیکی، خط تولید یک اونتادور را آن گونه که هست شرح کنیم.

Lamborghini-Factory-Italy-Aventador-production-line-7
Lamborghini-Factory-Italy-Aventador-production-line-7 – خط تولید لامبورگینی

اصالتی از تبار اهل فن

در سال ۱۹۶۳ بود که فروچیو لامبورگینی کارگاهی را در سنت آگاتا در ایالت بولونیا ساخت تا بتواند با محصولاتی استثنائی پاسخی کوبنده به انزو فراری بد اخلاق و تند مزاج بدهد. اما پس از حماسه لامبو در دهه شصت، مدت ها افول و مشکلات مالی گریبانگیر گاو خشمگین شمال ایتالیا شد؛ تا آن که در اواخر قرن بیستم گروه فولکس واگن-آئودی دستی به سر و روی لامبو کشید تا بار دیگر این اصیل ترین سوپراسپرت ساز ایتالیا به دوران اوجش باز گردد. همین امر ما به شک انداخت که ببینم آیا هنوز هم همه چیز در کارخانه لامبورگینی اصالت ایتالیایی خود را حفظ کرده یا نه؟ این که آیا مراحل ساخت اونتادور بیش از حد آلمانی شده اند و خشک هستند یا خیر؟

با وارد شدن به کارخانه حس ایتالیایی بودن را می‌بینید که در همه جا موج می‌زند. این که سعی شده همه چیز شیک و مدرن باشد و در عین حال اصالتی بی چون و چرا داشته باشد. این که ضربان قلبتان با المان های ایتالیایی بالا رود شاید با ماشینی بودن به سبک آلمان ها در تضاد است،اما آونتادور در همان سالن کلاسیک تولید لامبورگینی و محل تولد میورا و ۳۵۰ GT ساخته می شود که از دهه شصت میلادی زادگاه گاو های وحشی ایتالیایی بوده است. امروز اما اونتادور و هوراکان شانه به شانه در این سالن ها حرکت می‌کنند و خلق می‌شوند تا در نهایت به دست مشتریان برسند. سازه کلی این ساختمان بدون تغییر باقی مانده است، با این حال به روز رسانی به سبک آلمانی در همه جای آن دیده می شود. این که در سقف آن و زیر سقف قدیمی شیشه تعبیه شده است تا نور طبیعی به داخل سالن بتابد و استفاده از المان های سازه ای مدرن تر تنها بخشی از تغییراتی است که به چشم می‌خورد.

Lamborghini-Factory
Lamborghini-Factory – خط تولید لامبورگینی

نکته دیگری که به سادگی قابل تشخیص است، این است که هیچ یک از بخش های خط تولید مخفی نیستند. این که گویی ایتالیایی ها سعی داشته اند همه چیز را با غرور خاص خودشان به رخ همگان بکشند و دمیده شدن روح یک گاو را در ملاء عام به همه نشان دهند. همه این بدنه های ناقص و پیچ و مهره ها به آثار هنری سریع السیری بدل خواهند شد که نهایتاً علاوه بر آن که به دست مشتریانی ثروتمند می‌رسند، سر از پوسترهای اتاق و پس زمینه تلفن های همراه پسران نوجوان سراسر دنیا هم درخواهند آورد.

در ورود به کارخانه اولین بخشی که مشاهده می‌کند مراحل تولید و ساخت قلب تپنده اونتادور است. پیشرانه ای که جیوتو بیتزارینی در ۱۹۶۳ برای فروچیو طراحی کرد، چند سال پیش بلاخره بازنشسته شد و پیشرانه ای جدید برای اونتادور طراحی شد. آرامش خاصی در تمامی مراحل ساخت این پیشرانه حاکم است. گویی کارگران و متخصصان بدون هرگونه عجله در پی رسیدن به آرامشی عرفانی هستند و این آرامش را در سرهم بندی اجزای پیشرانه یافته اند! خلاصه این که نجوایی عاشقانه از سابیده شدن آرام و معنی دار فلزاتی گوناگون در این بخش از خط تولید برپاست.

آرامش دلربا

اگر به بخش های مختلفی که داخل یک اونتادور را می‌سازند سربزنید، بخشی که به ساخت اینتریور مشغول است یکی از جذابترین مراحل است. کنسول وسط لامبو شاید در ولوله کابین اونتادور گم و گور شود، اما وقتی که به تنهایی به آن خیره می‌شوید، انبوهی از نکات ریز و جزئیات باورنکردنی را کشف خواهید کرد. شاید نگریستن به سایر بخش های این خوردو به طور جداگانه نیز همین حس را به شما القا کند.

بخش زیادی از پولی که برای یک اونتادور پرداخت می‌کنید، صرف همین دقت در جزئیات و خلق اثر هنری به سبک ایتالیایی می‌شود. چرم سازی در ایتالیا یک هنر و حرفه درجه یک محسوب می‌شود و این سنت به کارخانه لامبو نیز راه یافته است. همچنین دیدن کارگرانی که با چرم زیباترین اشکال جهان خودرو را شکل می‌دهند، لذتی وصف ناشدنی دارد. به زبان آوردن نام رنگ های چرم هم با جذابیت خاصی همراه است. ایتالیایی ترین حس این خط تولید همین به زبان آوردن Anarico در کنار نام Leonis است؛ نامی که از ترکیب یک رنگ و یک نام لاتین برگرفته از آسمان و صور فلکی ساخته شده است.

Lamborghini-Factory-Italy-Aventador-production-line-7
خط تولید لامبورگینی – Lamborghini-Factory-Italy-Aventador-production-line-7

اگر ایتالیایی ها در بریدن و دوختن ماهرند، آلمان ها هم باید بر این هنر بی چون و را نظارت داشته باشند تا خیال همه از بی نقص بودن کابین راحت باشد. بریده شدن بسیاری از قسمت های چرمی کابین توسط سیستم کامپیوتری انجام می‌گیرد. با آن که فقط ۵۰ متر با خط تولید پیشرانه فاصله گرفته ایم، اما بوی چرم مست کننده ای تمامی فضای این بخش را فرا گرفته؛ گویی در یک فروشگاه لوکس کیف و کفش چرمی ایستاده اید! پس از برش و چسبانده شدن چرم بر روی بخش های مختلف داشبورد گرفته تا حک شدن آرم گاو وحشی بر روی صندلی ها همه و همه به طور خیره کننده ای جذاب و اسطوره ای به نظر می‌رسند.

نشان لامبورگینی ای که بر روی صندلی ها حک می‌شود تا حد امکان برای حک کردن آرم ها در نواحی متعدد کابین استفاده ‌شده است تا هزینه ساخت پایین بیاید. از طرفی در تضاد با این راهکار “تولید انبوهانه”، صندلی هر خودرو به طور جداگانه در محلی قرار می‌گیرد تا خودرو مذکور آماده شود؛ چون هر خودرو صندلی خاص خود را دارد و هر مالک سلیقه و نظر متفاوتی. به همین دلیل است که خط تولید لامبو با آن که بسیار مدرن است و قابلیت تولید انبوه هر خودرویی را دارد، اما می‌تواند با سنت خاص گرایی و لوکس بودن لامبو عجین شود. همین انعطاف پذیری استثنائی است که انسان را شیفته این خط تولید می‌کند!

Lamborghini-Factory
خط تولید لامبورگینی – Lamborghini-Factory

 

وقتی اجزا به سوی هم می‌شتابند

باز هم دیدن اجزای جداگانه و باز هم لذت بردن از جزئیات هر بخش. این بار اما به سراغ بدنه می‌رویم. بدنه ای که هر بخش آن خطوطی دارد که اگر نهایتاً کنار هم قرار گیرند دنیایی از هارمونی خواهیم داشت و خشونتی افسارگسیخته به سبک یک گاو اصیل ایتالیایی را پدید می آورد. پس از آن که اجزای مختلف بدنه در کنار هم چفت و بست شدند، پنل هایی از جنس پلاستیک نرم بر روی این اجزا قرار می‌گیرند تا در سوار شدن باقی اجزا و متعلقات فنی، بدنه و رنگ گرانقیمت لامبو آسیب نبیند.

Lamborghini-Factory-Italy-Aventador-production-line-7
Lamborghini-Factory-Italy-Aventador-production-line-7

دیدن اجزایی که در زیر بدنه لامبو پنهان می‌شوند آن هم به صورت عریان جذابیتی وصف ناشدنی دارد. دیدن بخش های مختلف اگزوز اونتادور شاید خالی از لطف نباشد. انسان مگر چند بار در عمر کوتاه خویش خواهد توانست چنین صحنه هیجان انگیزی را از نزدیک ببیند؟ ابعاد و همچنین متریال مورد استفاده در این اگزوز نشان دهنده آن است که با یک سوپراسپرت سریع و قدرتمند روبرو هستید. در هر بخش نیز مردانی با پیراهن هایی مشابه اما با نوشته های متفاوت حضور دارند تا با دقت تمام پروسه مذکور انجام گیرد. همیشه هم کسانی هستند که کیفیت و کارایی نهایی را کنترل می‌کنند تا در هر مرحله کارها بی نقص و عالی باشند.

اونتادورها پس از تکمیل شدن به همان جایی می‎آیند که در ابتدا در آن بودیم؛ البته در طرف مقابل آن و در روبری بخش سرهم بندی پیشرانه. این تمرکز در خط تولید نشانی از عدم نیاز به بزرگ بودن بیش از حد خط تولید و ریخت و پاش بیهوده دارد. تمامی هنر و ذوق و مهندسی ایتالیایی در یک فضای کوچک جمع شده است.

در فضای بیرونی کارخانه، دفاتر اداری و موزه لامبو را خواهید دید. فضایی مدرن و زیبا که با نور طبیعی شمال ایتالیا آراسته شده و زیبایی دو چندانی به خود گرفته است. در موزه به این نکته پی خواهید برد که در چه مدت زمان کوتاهی تغییراتی شگرف در لامبو صورت گرفته است. این که چگونه از میورا به اونتادور رسیده‌ایم و چگونه این تغییرات شگرف بدون آن که چهره برند لامبورگینی تغییر کنند صورت پذیرفته اند.

پایان سخن

اگر کتاب‌ها بنویسیم و ساعت‌ها سخن بگوییم، باز هم از عجایب کارخانه زیبای سنت آگاتا کم گفته‌ایم. این که تمامی مراحل سنتی ساخت یک لامبو با هنر و ذوق ایتالیایی و دقت مهندسی آلمانی آمیخته‌اند تا شکوه یک خودروساز پنجاه ساله حفظ شوند، خود می‌تواند موضوع یک مقاله چند هزار لغتی باشد، مقاله‌ای در ثنای نبوغ نیم قرنی مردان بولونیا.

 

[تعداد: 4   میانگین:  4.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک