فولکس واگن: زمانی برای خنده اسب‌ها!

فولکس واگن

فولکس واگن: زمانی برای خنده اسب‌ها!

فولکس واگن تبلیغ خلاقانه زیاد دارد. مثلا همین تیلیغ معروف ۳ سال پیش این کمپانی برای شناساندن سیستم کمکی پارک تریلر در مدل تیگوان. زمانی برای خنده اسب‌ها. مثل فیلم معروف زمانی برای مستی اسب‌‌ها. البته این بار اسب‌ها از مستی نمی‌خندند!

داستان ساده است. اسب‌ ها در حال قهقهه زدن هستند. اسب‌ها می‌خندند و راننده یک کراس‌اوور مشکی رنگ که به نظر می‌رسد از نسل‌های گذشته تویوتا رو۴ باشد، به شدت عصبی است. دائم فرمان را می‌چرخاند، عقب می‌رود. بازمی‌گردد. جلو می‌رود. اما فایده‌ای ندارد. او نمی‌تواند خودرو و تریلر متصل به آن را در مزرعه اسب‌ها سر جای خودش پارک کند. راننده آنقدر ادامه می‌دهد تا در نهایت تصمیم می‌گیرد بیش از این مضحکه دست اسب‌های بازیگوش مزرعه نشود. در نهایت با عصبانیت پایش را روی پدال گاز می‌فشارد و فضا را ترک می‌کند. اما اسب‌ها دست بردار نیستند. همچنان می‌خندند و راننده را به سخره می‌گیرند. تا اینکه…

در یک لحظه اسب‌ها خشک‌شان می‌زند. خنده روی لب‌هایشان می‌ماسد. دیگر آن دندان‌های ردیف و مرتب‌شان معلوم نیست. یک فولکس واگن تیگوان سفید که تریلر نیز به آن متصل است به سادگی هر چه تمام‌تر خودرو و تریلر را در محل مخصوص پارک می‌کند. راننده با اعتماد به نفسی مثال زدنی پیاده می‌شود و اسب‌اش را نیز از محفظه تریلر پیاده می‌کند. اسب‌ها دیگر نمی‌خندند. چون سوژه‌ای برای خندیدن ندارند!

دنیای خیال انگیز

شاید اگر فولکس واگن هزار بار با ساخت فیلم‌های آموزشی تلاش می‌کرد اهمیت سیستم کمکی پارک تیگوان را توضیح بدهد باز هم کسی تحویل‌اش نمی‌گرفت و چندان اهمیتی نمی‌داد اما امروز داستان متفاوت است. می‌توان با ساخت یک کلیپ کوچک یک دقیقه‌ای هم محصول خود را تبلیغ کرد. هم سیستم مورد نظر و کاربردش را معرفی کرد و هم تا دلتان بخواهد در دل مخاطبان جا باز کرد. تبلیغات در دنیای امروز اگر درست و با تکنیک مناسب خودش به زبانی که همگان طلب می‌کنند ساخته شوند، می‌توانند حسابی جایگاه یک برند را ارتقاء بدهند. فقط کمی خلاقیت لازم است تا دنیایی خیال انگیز ساخته شود. همین!

[تعداد: 5    میانگین: 4.6/5]

1 دیدگاه برای “فولکس واگن: زمانی برای خنده اسب‌ها!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک