خنک کننده رادیاتور

خنک کننده رادیاتور

فن خنک کننده رادیاتور و ایرادهای آن

خنک کننده رادیاتور ،خنک کردن آب رادیاتور بوسیله فن رادیاتور انجام می‌شود و وجود فن امری ضروری می‌باشد زیرا در موتورهای احتراق داخلی کاهش دمای موتور که ناشی از احتراق است توسط جریان آب در بلوک سیلندر انجام می‌شود و آب توسط واترپمپ در یک مسیر بسته بین رادیاتور و موتور جریان می‌یابد و لازم است آب در رادیاتور تا دمای مشخص خنک شود. در خودروهای قدیمی پروانه که در جلو رادیاتور قرار داشت توسط تسمه‌ای که مستقیماً به سر میل‌لنگ متصل بود وظیفه خنک کردن آب رادیاتور را بر عهده داشت.
اما به دلیل کار کرد دائمی پروانه امکان سرد شدن و پایین آن آمدن دمای آب بیش از حد را باعث می¬شود، همچنین کارکرد دائمی پروانه باعث افزایش صدای موتور می¬شود اما در خودروهای جدید پروانه حذف شده است و به جای آن فن الکتریکی جایگزین شده است که نیروی خود را از یک موتور فن با تغذیه الکتریکی می‌گیرد و با توجه به وجود سنسورهای مختلف در خودروهای انژکتوری در دماهای تعیین شده‌ای از طریق ایسیو شروع به کار می¬کند و به محض رسیدن به دمای لازم عمکرد آن قطع می‌شود و حتی در صورت لزوم به خنک شدن سریع به صورت دور تند عمل خواهد کرد.

فن خنک کننده رادیاتور اتومبیل

فن خنک کننده در عین حال که عملکرد بهتری نسبت به پروانه دارد اما به دلیل پیچیدگی بیشتر نسبت به پروانه ممکن است با مشکلات و ایراداتی مانند کار نکردن که منجر به داغ شدن موتور و آسیب جدی مانند سوختن واشر سرسیلندر می‌شود و یا کار کردن یکسره و مدام به نحوی که رله ها عمل نکرده و دستور ایسیو برای خاموش کردن فن را به موتور فن انتقال نمی‌دهند.
در این مقاله ایرادهای رایج که ممکن است برای فن خنک کننده رادیاتور اتفاق افتد و راهکارهای دفع آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

برای تعمیر کولر خودرو می‌توانید از طریق مکانیک خوب شرق تهران خودور خود را به دست بهترین مکانیک بسپارید.

عیب یابی فن خودرو

برای عیب‌یابی فن در حالتی که خاموش نمی‌شود و مدام کار می‌کند باید موارد زیر را بررسی کرد.

عیب یابی فن خودرو
عیب یابی فن خودرو

۱- ترموستات:

کلیه موتورهای احتراقی داخلی که با مصرف سوخت فسیلی و تبدیل انرژی شمیایی ناشی از احتراق آن به انرژی مکانیکی کار می‌کنند. دارای سیستم خنک کننده هستند و موتورهایی هم که سیستم خنک کننده آنها بر پایه آب است در سیستم خنک کننده خود دارای قطعه‌ای به نام ترموستات می‌باشد. که بین موتور و رادیاتور آب قرار دارد و وظیفه دارد دمای حرارت موتور را در دمایی که توسط کارخانه سازنده بعنوان دمای بهینه برای عملکرد بهتر موتور معرفی شود نگه دارد.

ترموستات‌هایی که در موتور خودرو استفاده می‌شوند اکثراً شامل محفظه‌ای بسته که در آن یک پودر مومی قرار دارد و در دمای خاص ذوب می‌شود می‌باشد. و با انبساط هنگام ذوب عمل قطع و وصل شدن جریان آب بین موتور و رادیاتور را مدیریت می‌کند. در صورتی که ترموستات عملکرد صحیحی نداشته باشد. و اصطلاحاً قفل کرده باشد جریان آب بین موتور و رادیاتور برقرر نخواهد شد. و دمای موتور مرتب افزایش می‌یابد و به همین دلیل فن به صورت مداوم کار خواهد کرد. البته باید به این نکته هم توجه داشت. که جریان آب بین موتور و رادیاتور توسط واترپمپ برقرار می‌شود و در بعضی موارد ممکن است. به دلیل خراب شدن واترپمپ با پره‌های آن جریان برقرار نشود و موتور داغ کند که منجربه یکسره شدن و مدام کار کردن فن رادیاتور می‌شود.

۲-رله فن:

دستور ایسیو برای قطع و وصل کردن فن از طریق رله فن به موتور فن ارسال می‌شود، گاهی ممکن است به دلیل خراب شدن رله مانند چسبیدن پلاتین داخل آن فن به صورت مدام کار کند که اگر اوایل خراب شدن رله باشد با ضربه زدن به رله می‌توان پلاتین آن را آزاد کرد اما نسبت به تعویض آن در اسرع وقت باید اقدام نمایید.
فشنگی آب یا همان سنسور دمای آب در صورتی که اطلاعات صحیحی از دمای موتور به ایسیو نفرستند عملکرد فن هم با اختلال همراه خواهد بود، به همین دلیل باید همواره به این فشنگی هم دقت نمود.

فن خنک کننده رادیاتور

در بررسی عملکرد فن خنک کننده رادیاتور نقش ایسیو که دستور فعال شدن فن را صادر می‌کند. اهمیت بالایی دارد و در بعضی موارد ممکن است. به دلیل ایراد در آی‌سی مربوط به دما که روی ایسیو قرار دارد فن خنک کننده عملکرد صحیحی نداشته باشد.
از دیگر موارد تأثیرگذار بر عملکرد فن رادیاتور اتصال یا قطع شدن سیم‌کشی فن می‌باشد. که با قطع شدن ارتباط فن کار نخواهد کرد همچنین اتصال بدنه که همان منفی باتری می‌باشد نیز ممکن است قطع یا ضعیف باشد و در عملکرد فن تأثیر داشته باشد.

[تعداد: 5   میانگین:  3.6/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک