استراتژی طراحی خودروهای الکتریکی بی ام و چیست؟

قدم به آینده

استراتژی طراحی خودروهای الکتریکی بی ام و چیست؟/ قدم به آینده

طراحان بی‌ام‌دبلیو می‌گویند به قصد القای حس یکسان به خریداران خودروهای الکتریکی این شرکت، از سال ۲۰۲۱ سبک طراحی یکسانی را برای این محصولات نسبت به انواع بنزینی پیش خواهند گرفت.

 

خودرویی مثل ب ام و i8 یک شاهکار محض و کنسروی از جذابیت است مثل سایر محصولات تولیدی این شرکت با کمی تفاوت. با این خودرو در خیابان‌ها مثل خورشید می‌درخشید و همانند یک سوپراستار همه نگاه‌ها را می‌ربایید. طراحان بخش خودروهای الکتریکی بی‌ام‌و می‌گویند قصد دارند سبک طراحی محصولات بخش خود را به شکلی تغییر بدهند که کاملا حس تفاوت با نمونه‌های کلاسیک فعلی این شرکت را برای مشتریان القا نکند گرچه سبب شود خریدار یک ب ام دابلیو الکتریکی احساس کند با ورود به کابین خودرویی که از این کمپانی خریداری کرده قدم به آینده گذاشته است.

شاید هم به همین دلیل باشد که کراس‌اوور سری iNext کمپانی BMW با زبانی متفاوت اما در چارچوب طرح‌های فعلی از رویاهای ب‌ام‌و سخن می‌گوید. Robert Irlinger سرطراح بخش طراحی خودروهای i این کمپانی می‌گوید: «هدف بخش i این نیست که مانند برندی جدا هویت محصولات خود را جدا کند، بلکه این بخش قصد دارد در عین اینکه یک بی‌ام‌دابلیو است، محصولی الکتریکی مطابق با خواست مشتریان این کمپانی است.»

آیرلینگر اضافه می‌کند: «به مدل iX3 نگاه کنید. این خودرو دقیقا مقصود ما را می‌رساند. یعنی هم یک i است و هم یک X3

 

BMW iX3
BMW iX3

آیرلینگر اعتقاد دارد همه تلاش طراحان بخش الکتریکی این کمپانی این است که خودرویی تحویل مشتری بدهند که هم یک بی‌ام‌و واقعی باشد و هم حسی از آینده‌نگری و نوگرایی را به او منتقل کند.

 

قدم به آینده

 

سرطراح بخش i در BMW می‌گوید دپارتمان تحت فرماندهی او قصد دارد شرایطی در طرح محصولات خود ایجاد کند که خریدار بتواند بگوید: «من یک خودروی الکتریکی خاص نمی‌خواهم. بی ام‌ و دوست‌داشتنی خودم را می‌خواهم که الکتریکی شده باشد.»

 

قدم به آینده

 

البته آنچه آقای آیرلینگر می‌گوید در عین سادگی بسیار سخت و پیچیده است و تنها از خودروسازی چون ب ام و برمی‌آید.

 

قدم به آینده

 

بی ام و می‌گوید علاقه دارد هم رقیبی باشد برای تسلا و هم زبان طراحی خودش را رعایت کند. به همین دلیل مقامات طراحی باواریایی‌ها تصمیم گرفته‌اند از تعریف سک سبک رادیکال برای خودروهای برقی شرکت BMW دوری کنند.

 

قدم به آینده

 

آدریان ون هوی‌دونک سرطراح اصلی ب‌ام‌و می‌گوید: «ما کاملا اعتقاد داریم که خودروهای برقی در آینده نزدیک به یک جریان اصلی از تولیدات BMW بدل خواهند شد. درست مثل اتفاقی که اکنون برای مدل‌های هیبریدی افتاده است. به همین دلیل علاقه نداریم سبکی جدا و رادیکال برای این بخش در پیش بگیریم.»

 

 

[تعداد: 4   میانگین:  4.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک