خودرو هیبریدی چگونه کار می‌کند؟

  • نویسنده گروه رگلاژ
  • اسفند ۱, ۱۳۹۷
  • 2
خودرو هیبریدی چگونه کار می‌کند؟

آیا می‌دانید خودروهای هیبریدی چگونه کار می‌کنند؟

با توجه به مقدار آلایندگی خودروهای دیزل و بنزین سوز و همچنین کیفیت پایین بنزین‌های ارائه شده علی‌الخصوص در کلان شهرها استفاده از خودروهای الکتریکی و یا خودروهای هیبریدی جدا از در نظر گرفتن کاهش مصرف سوخت و کمتر شدن هزینه استفاده از خودرو، در جلوگیری از آلودگی هوا نیز خیلی موثر واقع می‌شود. با یک حساب سر انگشتی در مقایسه مقدار این گونه خودروهای با خودروی موجود بنزینی می‌توان پی برد که مصرف سوخت به کمتر از نصف تقلیل پیدا می‌کند. در سال می‌توان هزاران میلیارد تومان صرفه‌جویی ارزی در کشور نمود و داشتن مستمر هوای پاک را هم تجربه کرد. علاوه بر این بسیاری از بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا نیز کاهش پیدا کرده و قاعدتا هزینه‌های درمانی هم به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

خودروهای هیبریدی

معرفی هیبرید

رهبر اصلی فنآوری هیبرید در جهان شرکت Toyota می‌باشد. Toyota اولین شرکتی بود که در سال ۱۹۹۸ با خودروی Prius اولین خودروی هیبریدی قابل قبول را تولید کرد. Toyota همچنین تکنولوژی هیبرید را برای خودروهای Ford Fusion و Ford Escape مهیا کرد. اخیرا Honda در سال ۲۰۰۹ با معرفی خودروی Honda Insight از تکنولوژی هیبرید منحصر به فرد خود رونمایی کرد. Insight همانند نسخه بهتری از خودروی Prius می‌باشد اما به عقیده کارشناسان رانندگی با این خودرو به مراتب سرگرم کننده‌تر و بهتر می‌باشد.

تفاوت بین خودروهای هیبریدی معمولی و هیبریدی قابل شارژ

دو نوع خودروی هیبریدی برای خرید در بازار موجود می‌باشد. خودروهای هیبریدی معمولی مانند Toyota Prius و نوع دیگری از خودروهای هیبریدی شارژی یا plug-in که برای سال‌ها در دست توسعه بوده و در نهایت به بازار رسیده خودرو است. یک موتور هیبریدی معمولی دارای یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریکی می‌باشد و معمولا می‌تواند با هر گالن سوخت تا ۵۰ مایل بازدهی سوخت داشته باشد. خودروهای هیبریدی پلاگین نیز همچنین از مزیت داشتن موتور بنزینی و الکتریکی برخوردار است. با این حال باتری می‌تواند از یک خروجی برق خانگی معمولی نیز شارژ شود. خودروی Chevy Volt که از این دست خودروها می‌باشد. با هر بار شارژ شدن حدود ۵۰ مایل را می‌پیماید و هزینه آن ۳۰ هزار دلار می‌باشد. مزیت خودروهای هیبریدی شارژی یا پلاگین در مصرف سوخت و بازده بهتر این خودروها می‌باشد. همین مزیت باعث می‌شود خودروی Chevy با حداکثر بازده خود تا ۱۵۰ مایل را نیز طی کند.

خودروسازان سنتی

از جمله جنرال موتورز، فولکس واگن، دایملر AG و سایرین در حال سرمایه گذاری سنگین بر روی وسایل نقلیه الکتریکی هستند. شرکتی مانند Tesla نیز استراتژی کسب و کار خود را بر پایه تولید خودروهای الکتریکی بنا نهاده است.

 

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را رزرو کنید”

Previous «
Next »

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار