داستان رویاپرداز نوربرگ‌رینگ

داستان رویاپرداز نوربرگ‌رینگ

داستان رویاپرداز نوربرگ‌رینگ

خودروسازان زیادی تمامی تکنولوژی و توان خود را صرف آن می‌کنند که بتوانند زمانی استثنائی را در پیست افسانه‌ای نوربرگرینگ به ثبت برسانند و این زمان به نحوی به شاخ و شانه کشیدن بین خودروسازانی همانند نیسان، فراری، پورشه، مکلارن و پاگانی بدل شده است.

فراتر از زوندا

بهترین زمانی که برای یک خودرو نیمه مسابقه‌ای در این پیست به ثبت رسیده است متعلق به پاگانی زوندا R بود که با زمان ۶ دقیقه و ۴۷ ثانیه رکوردی بهتر از فراری ۵۹۹XX برجای گذاشته بود. با این  حال به تازگی خودرویی گمنام با نام ۰۰۳SCG (مخفف Scuderia Cameron Glickenhaus) توانست زمان ۶ دقیقه و ۴۲ ثانیه را برجای بگذارد. اما این خودروساز از کجا آمده و چه داستانی پشت این زمان و عملکرد غافلگیر کننده است؟

داستان رویاپرداز نوربرگ‌رینگ

به عنوان کارگردان

James Glickenhaus آمریکایی در دهه هفتاد میلادی کار خود را به عنوان کارگردان در هالیوود آغاز کرد و تا سال ۱۹۹۵ در چند فیلم به عنوان کارگردان و تهیه کننده نقش داشت. با این حال پس از تجاربی ناموفق تصمیم گرفت تا در بنگاه اقتصادی پدرش یعنی Seth Glickenhaus که با نام خانوادگی آن‌ها شناخته می‌شود به جای پدر سکان دار امور باشد و در نقش یک سرمایه گذار کلان زندگی خود را ادامه دهد.

James Glickenhaus خود یکی از نامدارترین کلکسیونرهای خودرو در آمریکاست. علاوه بر دوزنبرگ J و تعدادی خودرو آمریکایی ارزشمند دیگر، آلفارومئو ۸C و فیات دینو کوپه، او تعدادی خودرو مسابقه‌ای خاص همانند فورد GT40 و Lola T70 نیز در مجموعه شخصی خود دارد. اما این فراری‌های Glickenhaus هستند که بیش از هر چیزی در کلکسیون او می‌درخشند. تعداد زیادی فراری مسابقه‌ای مربوط به دهه شصت در کنار قدیمی‌ترین فراری باقی مانده در جهان (۱۵۹S) زینت بخش این مجموعه هستند.

سر زبان‌ها

اما نام Glickenhaus در سال ۲۰۰۶ و با خودرو فراری P4/5 در جهان سر زبان‌ها افتاد. او که آخرین فراری انزو رو خریداری کرده بود قراردادی به ارزش ۴ میلیون دلار با پینین‌فارینا امضا کرد تا براساس آن این استودیو برپایه انزو نمونه امروزی شده خودرو مسابقه‌ای ۳۳۰P4 که محبوب‌ترین فراری نزد اوست را طراحی کرده، بسازد. این خودرو به قدری از نظر مدیران وقت فراری نیز ارزشمند تلقی شد که در نهایت مجوز قرارگرفتن نام و نشان فراری بر روی آن نیز صادر شد. در سال ۲۰۰۹ نیز تصمیم گرفت تا برپایه همین خودرو، نمونه‌ای مسابقه‌ای را ساخته، در مسابقه ۲۴ ساعته نوربرگرینگ سال ۲۰۱۰ شرکت کند.

داستان رویاپرداز نوربرگ‌رینگ

ابتدای کار

در ابتدا فراری شاسی و پیشرانه F430 Scuderia را در اختیار Glickenhaus قرار داد، اما از سال ۲۰۱۱ به طور کامل از پروژه کنار کشید و در نهایت Glickenhaus تصمیم گرفت تا با تاسیس تیم Scuderia Cameron Glickenhaus در کلاس تحقیقاتی مسابقه نوربرگرینگ شرکت کند. در نهایت این خودرو در سال ۲۰۱۱ به مقام ۳۹ ام و در سال ۲۰۱۲ به مقام ۱۲ ام (اول در کلاس خود) دست یافت. سیاست فراری در عدم همکاری با Glickenhaus سبب شد تا او به فکر ساخت سوپراسپرت شخصی خود بیوفتد. امری که در نهایت به ساخت SCG003 انجامید.

ژنو ۲۰۱۵

داستان رویاپرداز نوربرگ‌رینگ

در نمایشگاه ژنو سال ۲۰۱۵ بلاخره اولین محصول کاملا جدید Glickenhaus با نام برند جدیدش که Scuderia Cameron Glickenhaus نام دارد معرفی شد. این خودرو که در دو گونه خیابانی و مسابقه‌ای عرضه خواهد شد، توسط تیمی متشکل از طراحان شرکت مهندسی ATR ایتالیا و پائولو کاتونه طراحی شده و ظاهر آن نیز حاصل کار تیمی متشکل از طراحان سابق پینین‌فاریناست. شاسی تماماً فیبرکربن این خودرو سبب شده تا وزن خودرو به حدی پایین بیاید که پیشرانه V6 3.5 لیتری خودرو (که براساس پیشرانه هوندا شکل گرفته است) و تنها ۶۰۰ اسب بخار (!) تولدی می‌کند بتواند این خودرو را به یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان بدل کند.

هدف اصلی

هدف اصلی از طراحی و ساخت این خودرو اما چیزی است که Glickenhaus بارها در مصاحبه‌ها به آن اشاره کرده است؛ این که او به این دلیل شیفته خودروهای کلاسیک است که در زمان عرضه آن‌ها شما می‌توانستید با اندکی تغییرات با همان خودرو به پیست مسابقه بروید و از رقابت با سایرین لذت ببرید. این در حالیست که امروزه فاصله میان خودروهای مسابقه‌ای و خیابانی بسیار زیادتر شده است. بنابراین Glickenhaus تصمیم دارد تا با عرضه خودرویی با هویت دوگانه خیابانی و شهری، یاد دوران طلایی خودروهای مسابقه‌ای را زنده کند.

داستان رویاپرداز نوربرگ‌رینگ

براساس ادعای وبسایت Glickenhaus رکورد ۶ دقیقه و ۴۲ ثانیه‌ای SCG003 در شرایطی ثبت شده است که خودرو در شرایطی آرمانی قرار نداشته است و در صورت بهبود وضعیت این زمان به حدود ۶ دقیقه و ۳۰ ثانیه تقلیل خواهد یافت. سوای از رکوردهای آینده آقای Glickenhaus باید منتظر بمانیم و ببینم که آیا بلاخره Glickenhaus رویای حضورش رد لمانز را با SCG003 به واقعیت نزدیک خواهد کرد یا خیر.

[تعداد: 5   میانگین:  4.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک