داشبورد MVM 315

مدیران خودرو

داشبورد MVM 315

داشبورد MVM 315

۱- سرعت سنج (کیلومترشمار)

۲- نمایشگر LCD

۳- دور موتور

۴- نشانگر درجه آب

۵- درجه (آمپر) بنزین

 

کیلومتر شمار

این درجه، نشان دهنده سرعت خودرو به واحد کیلومتر در هر ساعت (Km/h) است.

دور موتور

نشان دهنده تعداد دور موتور در هر دقیقه است. محدوده قرمز در سمت راست آمپر (درجه) بیانگر حداکثر مجاز در دمای عملی جاری است. به منظور پیشگیری از آسیب موتور خودرو، زمانی که آمپر دورسنج به محدوده قرمز نزدیک شده باشد نباید در مسیرهای طولانی و مداوم رانندگی کنید.

احتیاط

به هنگام رانندگی، لطفا سرعت و میزان ترافیک را در نظر داشته باشید.

درجه (آمپر) بنزین

گنجایش باک بنزین این خودرو ۵۰ لیتر می‌باشد و درجه یا آمپر بنزین نشان دهنده میزان سوخت موجود در باک می‌باشد. هنگامی که از خودرو در جاده‌ای صاف و هموار استفاده می‌کنید، میزان نشان داده شده در این شرایط بسیار دقیق‌تر از بقیه موارد است. چنانچه در جاده‌ای ناهموار و پرپیچ و خم رانندگی می‌کنید، آمپر بنزین، رقم متفاوتی را نشان خواهد داد که زیاد هم دقیق نمی‌باشد.

احتیاط

چنانچه درجه بنزین کم می‌باشد، در اسرع وقت باک را پر کنید. در غیر اینصورت باعث می شود تا موتور از حرکت بایستد و به مبدل هیدرولیکی آسیب وارد شود.

صفحه نمایشگر درجه آب رادیاتور

در زمانی که موتور روشن باشد از این درجه برای نمایش میزان دمای آب رادیاتور (خنک‌کن) موتور استفاده می‌کنیم.

C (محدوده دمای پایین)

– هنگامی که موتور داغ شده باشد، دمای آب رادیاتور یا خنک‌کن به طور موقت در درجه‌ای مشخص توقف می‌نماید. رانندگی خودرو در سرعت‌های بالا و مداوم سبب ایستایی درجه دمای خنک‌کن می‌شود، لذا از رانندگی با سرعت بالا بپرهیزید.

– چنانچه عقربه (آمپر) برای مدت زمانی طولانی در این محدوده قرار گیرد، لطفا به نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو مراجعه نمایید.

بین درجه C و H (محدوده دمای طبیعی)

– در شرایط عادی رانندگی، آمپر باید در این محدوده (بین C و H) قرار بگیرد. هنگامی که درجه دمای خارجی خودرو بالا باشد و یا دور موتور زیاد باشد (مصرف طولانی)، عقربه بالاتر از این محدوده را نشان می‌دهد. به هر حال خودرو می‌تواند در این شرایط به صورت طبیعی تا زمانی که درجه رادیاتور بالا نرفته باشد، به خوبی عمل نماید.

– چنانچه چراغ هشدار خنک‌کن موتور روشن باقی بماند و خاموش نشود، توصیه می‌شود موتور را خاموش نمایید و در اسرع وقت به نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو مراجعه نمایید.

محدوده دمای بسیار بالا (H)

چنانچه آمپر در محدوده قرمز (خطر) باشد، نمایانگر این می‌باشد که موتور بیش از حد گرم شده است. لطفا خودرو را در مکانی مناسب پارک کنید و در اسرع وقت به نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو مراجعه نمایید.

احتیاط

چنانچه دمای خارج از خودرو زیاد بوده و موتور تحت فشار کارکرد بالا باشد، این کار سبب ایجاد آسیب و افزایش دمای موتور خواهد شد.

[تعداد: 2   میانگین:  4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک