دفترچه راهنما خودرو-باز کردن و بستن درب‌ صندوق عقب جک S5

دفترچه راهنما خودرو-باز کردن و بستن درب‌ صندوق عقب جک S5

باز کردن و بستن درب‌ صندوق عقب جک S5

برای مطالعه مقاله، باز کردن و بستن درب‌ صندوق عقب جک S5 با رگلاژ همراه باشید.

– در فاصله مجاز از خودرو هنگامی که تمامی درب‌ها قفل هستند، با یک بار فشار دکمه روی ریموت کنترل، قفل درب صندوق عقب به‌طور مستقل باز می‌شود. درب صندوق عقب با بستن آن به‌طور خودکار قفل می‌گردد.

– حداکثر فاصله موثر فعالیت کنترل از راه دور به شرایط محیطی خاص بستگی دارد. وجود موانع، شرایط آب و هوایی بد و تداخل امواج رادیویی، حداکثر فاصله موثر را کاهش می‌دهند.

– اگر ۳۰ ثانیه بعد از باز کردن قفل درب‌ها با کنترل از راه دور، درب‌های خودرو باز نشده و یا موتور خودرو استارت نخورد، درب‌ها به صورت خودکار قفل شده و سیستم ضدسرقت دوباره فعال می‌شود. به این وسیله خطر ناشی از راه‌اندازی ناخواسته خودرو برطرف می‌گردد.

– اگر کلید از سوییچ استارت خارج نشده باشد، کنترل از راه دور کار نکرده و سیستم ضدسرقت هم فعال نمی‌شود.

– هنگام استفاده از کنترل از راه دور، اگر هر یک از درب‌های خودرو درست بسته نشده باشد، چراغ راهنما روشن و خاموش نشده و سیستم ضدسرقت فعال نمی‌شود. در اینصورت بررسی کنید تا تمام درب‌ها کامل بسته شوند.

– بعد از قفل کردن درب‌ها با استفاده از سیستم کنترل از راه دور، اگر برای باز کردن قفل از روشی دیگر استفاده کنید (مثلا کلید مکانیکی)، هشدار سیستم ضدسرقت به صدا در می‌آید. در این هنگام با فشار دکمه «باز کردن» روی کلید، هشدار قطع می‌شود.

– با وجود پیشرفت‌های بسیار در تکنولوژی سیستم ضدسرقت این خودرو، پیشنهاد می‌کنیم بعد از قفل کردن درب‌ها با کنترل از راه دور برای اطمینان از قفل شدن تمام درب‌ها، دستگیره‌های آنها را امتحان کنید. قبل از قفل کردن درب‌ها با استفاده از کنترل از راه دور، با بررسی اتاق خودرو از جا نماندن بچه‌ها درون آن اطمینان حاصل کنید.

توجه

کنترل از راه دور کاملا ضدآب نیست. اگر رطوبتی به درون دستگاه نفوذ کند (نوشیدنی، آب و غیره) باعث نقص‌هایی در کارکرد آن می‌شود که شامل گارانتی نمی‌گردد.

باز کردن و بستن درب صندوق عقب جک S5

باز کردن و بستن درب صندوق عقب جک S5

– برای باز کردن درب صندوق عقب هنگامی که قفل مرکزی در وضعیت باز قرار دارد، دستگیره خارجی درب صندوق را به سمت بیرون کشیده و درب را بالا ببرید. برای بستن صندوق، درب را پایین آورده و به آرامی ببندید.

– در لبه درب صندوق یک دستگیره تعبیه شده تا کار پایین آوردن درب هنگام بستن آن راحت‌تر انجام شود.

دستگیره بستن درب صندوق عقب جک S5

– قبل از بستن درب صندوق مطمئن شوید دست‌ها یا اعضای دیگر بدن خودتان یا دیگران در مسیر بسته شدن درب قرار نداشته باشد.

کلید باز کردن اضطراری درب صندوق عقب جک S5

کلید باز کردن اضطراری درب صندوق عقب جک S5

هنگامی که باتری کنترل از راه دور و یا باتری خودرو ضعیف شده و امکان باز کردن درب صندوق عقب از بیرون خودرو وجود ندارد، می‌توان از کلید اضطراری داخل خودرو برای این کار استفاده کرد.

۱- با استفاده از کلید، درب خودرو را باز کرده و وارد خودرو شوید.

۲- صندلی‌های عقب را تا کنید.

۳- دکمه باز کردن پوشش روی کلید را فشار دهید.

۴- اهرم را در جهت نشان داده شده بکشید تا قفل درب صندوق باز شود.

کلید باز کردن اضطراری درب صندوق عقب جک S5

۵- صندوق عقب را باز کنید.

توجه

– در شرایط عادی اگر درب صندوق عقب به هیچ روشی جز روش بالا باز نشود، به معنای وجود نقص در سیستم درب‌ها می‌باشد. در اینصورت باید با نمایندگی‌های مجاز شرکت کرمان موتور تماس بگیرید.

– باز گذاشتن درب صندوق عقب در هنگام رانندگی موجب ورود گازهای سمی اگزوز به داخل خودرو شده و خطرات جدی به دنبال خواهد داشت.

– باز ماندن درب صندوق عقب هنگام رانندگی باعث مسدود شدن دید عقب خودرو شده و تصادف، آسیب خودرو و سرنشینان را به دنبال خواهد داشت.

– هنگام بستن درب صندوق عقب به شیشه عقب خودرو فشار وارد نکنید. در غیر اینصورت ممکن است شیشه عقب شکسته و به شما آسیب بزند.

– بعد از بستن درب صندوق، یک بار آن را به سمت بالا بکشید تا از بسته شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید. در غیر اینصورت ممکن است درب کامل بسته نشده و ناگهان در هنگام رانندگی باز شود.

– از میله نگهدارنده درب صندوق عقب به عنوان دستگیره استفاده نکنید.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک