دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

نبرد طلایی وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES 

نبرد طلایی وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES 

سل پنجم دوج وایپر در برابر برترین گونه از افسانه مرسدس SLS قد علم کرده است تا یکی از جذاب‌ترین دوئل‌های دنیا شکل بگیرد.

هوای آفتابی ظهر پائیز، پیست زیبای هاکنهایم در غرب آلمان و آوای دو پیشرانه قدرتمند با ۱۸ سیلندر و بیش از ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت که آرامش تابش نرم آفتاب را به کوهی از هیجان گره می‌زند. تازه‌ترین نسخه از نسل پنجم دوج وایپر در برابر برترین گونه از افسانه مرسدس SLS قد علم کرده است تا یکی از جذاب‌ترین دوئل‌های پاییزی دنیا شکل گیرد، به خصوص که هر دو خودرو به یمن خوش ذوقی دست اندرکاران مجله آلمانی AM&S به رنگ دلربای آفتابی انتخاب شده اند و SLS از آن جهت که آخرین روزهای خود را در خط تولید پشت سر می‌گذارد، وظیفه حفظ اعتبار ایل و تبار خود را در برابر هجمه این کابوی جوان بر عهده دارد.

رقابت دو سوپر کوپه با پیشرانه‌های توانمند و طراحی رو به گذشته از دو مهد صنعت خودروسازی، برای هر دوستدار هیجانی می‌تواند جذاب باشد.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

دو مبارز با یک تفکر

SLS AMG و دوج وایپر بیش از آنچه در نگاه اول به نظر می‌آید به یکدیگر شباهت دارند، دایملر و کرایسلر در روزگاری نه چندان دور کمپانی واحدی بودند و عجیب نیست که اثرات هنرمندانه مهندسی آلمانی به قلب کابوی معروف دوج نیز رسوخ کرده باشد چرا که دوج برای نسل تازه نام خود را از ابتدای اسم وایپر حذف کرده و در عوض پسوند SRT (Street and Racing Technology ) را برای سریعترین محصول خود برگزیده است تا به نوعی گسترده قابلیت‌های این افعی عصبی را در پیست و جاده به خریداران یاد آور شود و وایپر را به برندی شاخص و به ظاهر مستقل از دوج مبدل کند.

درست است که SLS AMG به ذات خودروی پیشرفته تریست، اما باید گفت که تا حدی بر اساس الگوهای آمریکایی شکل گرفته و بیش از سایر ساخته‌های AMG به سلیقه اسپرت سواران سرزمین یانکی‌ها نزدیک است، از مهمترین نشانه‌های این نزدیکی می‌توان به هندلینگ نه چندان اروپایی پسند SLS به خصوص در نمونه‌های استاندارد اشاره کرد که البته در مدل حاضر در آزمایش که از گونه BALCK SERIES است، تا حد زیادی بهبود یافته به نظر می‌رسد.

در طرف دیگر ماجرا، دوج وایپر در طول پنج نسل تکامل از خودرویی به ذات وحشی، غیر قابل کنترل و تا حدی غیر قابل تحمل، به سوپر اسپرتی عضلانی مجهز به سامانه‌های مدرن ایمنی و رفاهی مبدل شده است و درپی گذر از روحیات اهالی غرب وحشی، راه تمدن اروپایی را به پیش گرفته است.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

مثل روز اول 

البته علیرغم تمام این توصیفات، شخصیت کلی وایپر هنوز به همان نمونه اولیه شباهت فراوان دارد و حتی پیشرانه ۸٫۴ لیتری V10 نیز با تنها دو سوپاپ در هر سیلندر، نمونه‌ای قدرتمند اما با تکنولوژی مربوط به مصر باستان است و درست به همین دلیل هم بسیار خوش اشتها و پر مصرف ظاهر می‌شود. حالا که SLS سرانجام به روزهای پایانی خود نزدیک شده است، می‌توان اعتراف کرد که مهندسان AMG هم علیرغم تمام تجارب گران بهای خود در ساخت خودروهای اسپرت و سریع، در طراحی SLS مرتکب چند خطای بزرگ شده اند.

علیرغم بهره گیری از شاسی سبک وزن آلومینومی مدل تولیدی به شکل عجیبی سنگین و البته گران‌قیمت از آب در آمده است، آنچنان که وزن SLS مورد آزمایش حتی علیرغم بهره گیری از اجزای بدنه فیبرکربنی و البته ۱۱۰ هزار یورو بهای بیشتر، ۱۲۴ کیلوگرم از وایپر SRT بیشتر است.

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

ظاهرا دماغه فوق العاده بلند این مرسدس، مسبب اصلی وزن زیاد شاسی محسوب می‌شود که البته در راستای تقسیم وزن مناسب و جای دادن پیشرانه V8 در فاصله حد واسط دو محور جلو و عقب بدین شکل طویل طراحی شده، مسئله‌ای که در مدل جایگزین SLS (خودرویی کوچکتر تحت عنوانAMG GT ) با پیشرانه‌ای کوچکتر و توربو اصلاح خواهد شد.

شوالیه در برابر شش لول بند

طراحی ظاهری SLS را به خصوص در مدل BLACK SERIES باید به راستی متفاوت از سایر سوپر ماشین‌ها دانست، این در حالیست که طراحان وایپر و حتی کوروت این روزها راه مدل‌های قدیمی فراری را پیش گرفته اند و از فاصله‌ای بعید، شاید تفاوت بین دوج وایپر، شورولت کوروت و فراری کالیفرنیا یا ۵۷۵ چندان محسوس نباشد، این در حالیست که SLS به لطف چراغ‌های خاص، جلوپنجره کاملا عریض ستاره نشان و البته درب هایی که رو به بالا گشوده می‌شوند، حتی برای افراد اصطلاحا غیر ماشین باز هم متفاوت از سایرین خودروها به چشم می‌آید و به نوعی از جهت خاص بودن چهره، به تمامی سوپر ماشین‌های هم رده برتری دارد.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

داستان افعی 

وایپر نسل پنج، همچون اسلاف خود از ویژگی‌های مخصوص افعی بودن بهره می‌برد که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به فرم عضلانی درب موتور و گلگیرها و انحنا دوگانه و مخصوص سقف اشاره کرد.

شاید دماغه خودرو از نمای روبرو، آن خشونت معروف نسل‌های اولیه را نداشته باشد، اما در نمای جانبی بی شک با یک وایپر تمام عیار روبرو خواهید بود که هنوز هم از اگزوز‌های طویل با خروجی تعبیه شده در رکاب‌های جانبی بهره می‌برد و از نظر فرم آیرودینامیکی به نوعی یاد آورد کاماروهای قدیمی است که در کشورمان نیز به وفور یافت می‌شوند، چرا که بال زاویه دار عقب، دقیقا بر طبق همان اصول شورولت کامارو دهه ۷۰ شکل گرفته است.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

نمای متفاوت 

نمای عقب دو اسطوره زرد رنگ این تست را باید کاملا متفاوت دانست، وایپر بر خلاف مرسدس در این زاویه تنومند و خشن به نظر می‌رسد، هرچند روشن شدن نشان VIPER در هنگام ترمز گیری شاید اندکی به هیبت این آمریکایی آسیب زده باشد اما در هر صورت، SLS AMG با آن بال عقب ظریف و چراغ عقب‌های خوش فرم و البته دیفیوزری که بر اساس الگوهای تونل باد شکل گرفته است، نمی‌تواند در حد و اندازه وایپر با صلابت ظاهر شود.

البته این نقص در مدل‌های BLACK SERIES به لطف عرض بیشتر بدنه و طراحی متفاوت سپر و دیفیوزر عقب تا حد زیادی نسبت به مدل‌های استاندارد جبران شده و باید اعتراف کرد که ظاهر سری سیاه SLS در مجموع پخته تر و جذاب تر از وایپر SRT به چشم می‌آید و بدون شک مسئله “چگونه دیده شدن” برای افرادی که حاضر به پرداخت بیش از ۱۱۰ هزار یورو بهای بیشتر می‌شوند، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

پشت فرمان

با این درهای گالوینگ، ورود به SLS به هیچ عنوان آسان نیست، در یک لحظه خود را در وضعیتی عجیب خواهید یافت، در حالی که یک پایتان درون خودروست، باید تا حد ممکن خم شوید و به نوعی بدنتان را به روی صندلی پوشیده شده از چرم آلکانترا بیاندازید، اما پس از این عملیات سخت، خود را در فضایی راحت با انبوهی از چرم و فیبرکربن خواهید یافت. SLS در واقع نمونه شهری شده از مدل معروف مسابقه‌ای SLS AMG GT3 است و درست به همین دلیل مشاهده برخی جزئیات مسابقه ای، نظیر صندلی‌های مخصوص سبک وزن به همراه ادوات ویژه سنجش دما و فشار روغن در مجموعه نشانگر‌ها در آن چندان عجیب به نظر نمی‌رسد.

درست برعکس SLS، گشودن درب طویل وایپر، برابر است با ورود به دنیای تمام نشدنی پلاستیکی کابین که البته شاید نمودی باشد از اختلاف قابل توجه قیمت دو خودرو مورد آزمایش. نشانگر‌های پشت آمپر SRT نیز واقعا چنگی به دل نمی‌زند. نه تنها طراحان توجهی به حفظ معیارهای کلاسیک و اغوا گر اسلاف دوج نداشته‌اند، بلکه نماد بزرگ و قرمز رنگ سر افعی (VIPER) که در فضای خالی دور سنج نقش بسته است تا حدی زیادی به کلاس و پرستیژ خودرو لطمه وارد کرده است.

همچنین طراحی سایر نشانگر‌ها نیز بیش از اندازه ساده و بی روح به نظر می‌رسد، آنچنان که نگرستین به آنها چندان تفاوتی با دیدن نشانگرهای طراحی شده برای بازی‌های کامپیوتری ندارد. با این حال پس از فشردن دکمه استارت و غرق شدن در صدای تنومند پیشرانه V8 که از طریق اگزوز‌های جذب شده در رکاب‌های جانبی منتشر می‌شود، تمامی این مسائل را فراموش خواهید کرد.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

اگزوزهای ویژه 

این اگزوز‌های ویژه از سال‌های تولید نسل اول به عنوان ویژگی‌ای تمام آمریکایی همراه وایپر بوده اند و هنوز هم متفاوت با تمامی خودروهای اسپرت دیگر به نوعی روح راننده را به بازی می‌گیرند، علاوه بر گرما و صدا، لرزش مخصوصی از طریق این اگزوز‌ها در هنگام دور گرفتن پیشرانه احساس می‌شود و همین نکته به تشدید حس راندن یک خودرو وحشی و توانمند کمک می‌کند. البته شاید چنین مسئله‌ای در رانندگی بلند مدت چندان خوشایند نباشد، اما قطعا در پیست می‌تواند دلیلی برای افزایش لذت راندن وایپر باشد.

پیشرانه که نسبت به مدل‌های قبلی اندکی توانمند تر شده است، با حضور بیشتر سامانه‌های الکترونیکی، محدود تر از همیشه احساس می‌شود. از این رو، وایپر SRT جدید دیگر آن خودرو کنترل ناپذیر قبلی نیست و تا حد زیادی به خودرویی گوش به فرمان برای رانندگان نه چندان حرفه‌ای مبدل شده است. این مسئله را باید در مجموع به فال نیک گرفت، به خصوص که رانندگی با وایپر‌های قبلی بر روی جاده‌های خیس و همیشه باران زده اروپا دل و جرات زیادی می‌خواست.

اندکی متمدن‌تر 

در مقابل، SLS حتی در تبار سری سیاه، اندکی متمدن تر به نظر می‌رسد، هرچند پیشرانه می‌تواند تا مرز ۸٫ ۰۰۰ RPM را در نوردد، اما ظاهرا تمایل بیشتری به حضور محدوده ۶۰۰۰ RPM دارد و گیربکس در حالت غیرمسابقه‌ای، دنده‌ها را در چنین دوری تعویض می‌کند تا SLS اندکی رام و کمی کُندتر از وایپر ظاهر شود که روی پیست مسابقه همچون یک افعی واقعی پیچ و تاب می‌خورد. با این حال در صورت فشردن دکمه مربوط به تنظیم مسابقه‌ای در کنسول میانی SLS، پیشرانه، گیربکس و دیفرانسیل که همگی به شیوه الکترونیکی کنترل می‌شوند ناگهان به یاد روزهای حضور گونه SLS AMG GT3 در مسابقات استقامت FIA GT، در قامتی تماما رقابتی ظاهر شده و تا مرز جنون پیش می‌روند.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

نیرو دانفورس 

در چنین حالتی SLS به قاتل لاستیک‌های گران‌قیمت خود مبدل می‌شود، حتی با وجود افزایش نیروی دانفورس حاصل از قطعات آیرودینامیکی فیبرکربنی، بازهم کمترین راننده‌ای است که بتواند با بیش فرمانی ذاتی SLS در پیچ‌ها مبارزه کند

پدیده‌ای که البته با لذت فراوانی نیز همراه است. با این حال صلح رانندگان حرفه‌ای با دریفت‌های خواسته و ناخواسته SLS آسان تر اتفاق می‌افتد اما در عوض وایپر همیشه با مشکل کمبود چسبندگی (GRIP) تایرها به سطح مسیر دست به گریبان است و کمتر راننده‌ای می‌تواند آن را برای طولانی مدت در حالت دریفت نگه دارد.

شاید به همین دلیل باشد که به تازگی خبرهایی از عرضه نسخه‌ای سریعتر از وایپر SRT با پسوند TA (TIME ATTACK) شنیده می‌شود که به مجموعه آیرودینامیکی کار آمد تر، ترمز‌های برمبو و فنربندی مسابقه‌ای قابل تنظیم مجهز خواهد بود.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

در پایان

مرسدس بنز تمام ویژگی‌های خشن و سخت مسابقه‌ای را در زرق ورق SLS AMG BLACK SEIRES پیچیده است و با قیمتی گزاف در حد و اندازه شکلات‌های سوئیسی به عشاق سوپر ماشین‌های این چنینی عرضه می‌کند. این در حالیست که وایپر به اندازه یه همبرگر دوبل آمریکایی لذت بخش و البته ارزان است.

از این رو شاید برای تنوع، پرداخت رقمی فوق العاده کمتر برای به چالش کشیدن وایپر توجیه پذیرتر باشد اما در واقعیت و برای میلیونرهای ماشین باز که پارکینگی مملو از انواع و اقسام ابر خودروها دارند، SLS AMG سری سیاه، خودرویی فوق العاده ارزشمند به حساب می‌آید، ترکیبی چشم نواز از هنر و مدرنیته با چاشنی مرسدس گالوینگ افسانه‌ای که در تیراژی اندک ساخته شده است و در بلند مدت از ارزش کلاسیک قابل توجهی نزدک کلکسیونر‌ها نیز برخوردار خواهد شد.

 

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

از این رو باید BLACK SLS AMG را خودرویی کامل تر و مهم تر و البته برنده این مقایسه نامید، با این حال اگر روزی قصد داشتید یکی از این دو را برای دور زدن در پیست اجاره کنید، با وایپر آدرنالین بیشتری نصیبتان خواهد شد.

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

دوئل وایپر SRT 2013 در برابر مرسدس بنز SLS AMG SERIES

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک