ملاقات با دوج چارجر مدل ۲۰۱۱

دوج چارجر 2011

ملاقات با دوج چارجر مدل ۲۰۱۱

دوج چارجردر سال ۱۹۶۴ به عنوان کانسپتی در کلاس رودستر بر پایه دوج پولارا معرفی شد.

دوج چارجر

تاریخچه چارجر

در سال ۱۹۶۵، شرکت دوج، کیت بدنه چارجر را در تیراژ محدود برای مدل دارت عرضه کرد تا اینکه در سال ۱۹۶۶ دوج به عنوان کوپه عضلانی محور عقب معرفی شد. در سال ۱۹۶۶ تولید چارجر برای رقابت با مدلهایی همچون باراکودا و ماستنگ، بر روی پلت فرم سایز متوسط کرنت، رسما آغاز شد. طراحی داخلی چارجر اوج هنر طراحان در آن زمان بود.

قابل توجه

یکی از نکات قابل توجه چارجر که شاید کمتر کسی در موردش آگاهی داشته باشد، این است که این خودرو عضلانی در طول حیاتش در سه آرایش بدنه مختلف عرضه شد. بین سالهای ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۸ خودرو بر پایه کرایسلر به تولید رسید. که فرم فست بک عقب و بدنه بزرگ با آرایش کوپه از نکات بارز آن بود.

در سال ۱۹۸۳ دوج تصمیم گرفت تا ابعاد بدنه را کوچکتر کرده و چارجر با بدنه بزرگ و پهنی که داشت به هاچ بکی کوچک با دو در تبدیل شد. که این موضوع انتقادات زیادی را به همراه داشت. بالاخره پس از مدت‌ها غیبت ، دوج در سال ۱۹۹۹ کانسپتی از چارجر با آرایش سدان ۴ در معرفی کرد. این کانسپت همگان را شگفت زده کرد، زیرا تا پیش از این چارجر به عنوان یک کوپه شناخته می‌شد. که آخرین نسل این خودرو از سال ۲۰۰۶ وارد بازار شد و با همان آرایش سدان عضلانی به تولید انبوه رسید. که این خودرو با کرایسلر ۳۰۰ با یک پلت فرم ساخته شدند.

کوچک اما اساسی

پس از ۴ سال که چارجر با همین پلت فرم ساخته شد، بالاخره در سال ۲۰۱۱ نسل جدید Dodge Charger معرفی شد. خودرویی که از نظر ظاهری نسبت به مدل قبلی تغییرات کوچک ولی اساسی داشته است.

به لطف یکی از دوستان فرصتی پیش آمد تا با این دوج جدید که در تهران تعداد انگشت شماری از آن تردد داشته را از نزدیک ملاقات کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم.

اولین نگاه

در اولین نگاه وقتی این خودرو را در کنار دیگر خودرو‌های سطح شهر دیدم با توجه به رنگ خاص آن، همان هیبت و جذبه خودروهای آمریکایی برای من تداعی شد. طراحی مدرن و عضلانی این خودرو که در نسل جدید آن پیاده سازی شده کاملا شبیه به دوج دورانگو است. نسل جدید این خودرو با ۴ مدل مختلف راهی بازار شده و نمونه مورد آزمایش ما از گونه اس‌ای است. به‌راحتی می‌توان تغییرات را در دوج چارجر ۲۰۱۱ نسبت به مدل قبلی مشاهده کرد. چراغ‌ها و جلو پنجره و کاپوت و فرم کلی بدنه کاملا مدرن‌تر و جذاب‌تر شده اند، که این تغییرات تماما در بردارنده ویژگی‌های یک سدان عضلانی با برند آمریکایی بوده و تمام نیاز طرفداران این سبک از خودروها را در سراسر دنیا پاسخ خواهد داد و پیام آور راندمان بالا و تکنولوژی روز و قدرت مضاعف خواهد بود.

طراحی خارجی

بدنه شکیل و آیرودینامیک چارجر جدید بطور آشکاری از نسل دوم دوج چارجر کلاسیک دهه ۶۰ الهام گرفته شده، البته با ترکیبی از طراحی جدید که باعث شده چشم هر بیننده‌ای را مجذوب خود کند. در قسمت جلو برخلاف نسل قبلی جلو پنجره کاملا بزرگتر شده و با یک پوشش کرومی شکل مزین شده، که زیبایی این خودرو را دوچندان کرده است. فرم قرار گرفتن چراغ‌ها به گونه‌ای است که اگر از کنار به خودرو نگاه کنید، کمی از جلو پنجره عقب‌تر هستند ولی حالت خشمگین و عضلانی بودن خودرو کماکان حفظ شده، چرا که خطوط تو رفته روی درپوش موتور در کنار چراغ‌های باریک‌تر جلو که از عمده تغییرات جلوی این سدان بزرگ است، این امر را اثبات می‌کند.

از بالا به پایین

اگر از بالا به دماغه خودرو نگاه کنید می‌بینید که دماغه حالتی وی شکل به خود گرفته و چراغ‌ها نیز با زاویه‌ای بیشتر به عقب خیز برداشته‌اند. که این عوامل باعث شده که این دوج جدید بیش از بیش به یک قوچ وحشی تبدیل شوند. برخلاف نسل قبلی که ضاهر جانبی ساده‌ای داشت در این مدل ۲ مورد جلب توجه می‌کند.

مورد اول

فرورفتگی روی در جلو است که از بالا به چراغ‌های سراسری عقب می‌رسد و از پایین تا پیش از گلگیر عقب محو می‌شود. مشابه این فرورفتگی در چارجر کوپه یال ۱۹۶۸- ۱۹۷۰ دیده می‌شد. البته می‌توان گفت که این فرورفتگی از چارجر کانسپت سال ۱۹۹۹ الگوبرداری شده.

مورد دوم

برای دومین مورد در نمای جانبی باید به فرم به خصوص ستون سی اشاره داشت که به وضوح یادآور چارجر کوپه است. رینگ‌های ۱۸ اینچی با پره‌های دوتایی از مهم ترین تفاوت این خودرو با نسل قبلی است. فاصله بین تایر‌ها تا بدنه نسبت به نسل قبلی ۸ میلی متر نزدیک‌تر شده تا ظاهری اسپرت‌تر به چارجر دهد.

عقب خودرو

در مدل ۲۰۱۱ Dodge Charger قسمت عقب خودرو کاملا تغییر کرده که گویی شبیه به برادر کوچکتر خود دوج چلنجر شده است. چراغهای به هم چسبیده و سراسری این خودرو در کنار سادگی در شب زیبایی خاصی به قسمت انتهایی خودرو بخشیده که این امر خودرو را نسبت به بقیه خودرو‌ها متمایز می‌کند. دو خروجی اگزوز ۵/۳ اینچی و نوشته کرومی دوج در وسط نوار ال‌ای دی چراغ‌ها از نکات برجسته نمای عقب این خودرو است. بنابر این می‌توان نتیجه گرفت که دوج چارجر ۲۰۱۱ از طراحی اصیل تری نسبت به مدل قبلی بهره می‌برد و طراحی بی‌نقصی برای مدل جدید آن در بر گرفته شده.

دوج چارجر

طراحی داخلی

با وارد شدن به داخل کابین بحث کاملا فرق می‌کند زیرا که طراحی داخلی نسبت به مدل قبلی کاملا متفاوت بوده و تقریبا از هر نظر خریدار را راضی نگه می‌دارد. کابین دوج چارجر جدید بسیار بهتر از کابین نسل قبلی است، زیرا که همه ادوات به کل تغییر یافته و کنسول مرکزی آن از ارگونومی خوبی بهره‌مند است. کیفیت طراحی نسبت به نسل قبلی بسیار چشم‌گیر است، اما مواد به کار رفته در این مدل هم همانند دوج چارجر قبلی خیلی مطلوب نیستند که این امر کمی دلسرد کننده بود.

دوج چارجر

جلب توجه

موردی که بیش از همه نظر من را به خود جلب کرد، سر دنده جدید این خودرو بود که شباهت زیادی به سردنده آئودی A8 جدید داشت. که با یک اهرم کوچک در کنار آن به راحتی تعویض می‌شد و این موضوع من را خیلی متحیر کرد، چرا که برای چنین خودرویی این نوع سردنده بسیار جذاب بود. غربیلک سه تکه فرمان بسیار خوش دست بوده و هماهنگی خوبی با بقیه ادوات داشبورد دارد.

دوج چارجر

کیلومترشمار

صفحه کیلومتر شمار و دریچه تهویه هوا و سیستم صوتی دوج چارجر۲۰۱۱ همه در یک صفحه نقره‌ای رنگ جای گرفته‌اند. صفحه کیلومتر شمار چارجر جدید نسبت به مدل قبلی بسیار پیشرفته‌تر شده چرا که دور شمار و کیلومتر شمار و درجه آب و درجه سوخت همه در یک صفحه کنار هم قرار گرفته‌اند و بین آنها یک مانیتور ۲ اینچی کوچک قرار دارد که وضعیت باد تایر‌ها و وضعیت دنده را به راننده نمایش می‌دهد.

دوج چارجر

خوش نشینی

صندلی‌های پارچه‌ای کرم رنگ که با تودری‌های خودرو هماهنگی کامل دارند بسیار راحت هستند و برای شما یک رانندگی لذت بخش را به ارمغان می‌آوردند. فضای صندلی‌های جلو و عقب بسیار مطلوب بود، ولی فضای سر محدود ردیف دوم از نقاط ضعف این دوج جدید است. از دیگر امکانات این خودرو می‌توان به یک صفحه لمسی درست بالای تنظیمات سیستم تهویه و سیستم کنترل پایداری خودرو و کامپیوتر سفری اشاره داشت.  

پیشرانه و آزمایش رانندگی

پیشرانه مورد استفاده در Dodge Charger مورد آزمایش ما از نوع شش سیلندر با آرایش وی شکل و با حجم ۶/۳ لیتر بود که، ۲۹۲ اسب بخار قدرت را در ۶۳۵۰ دور بر دقیقه و ۳۵۰ پوند فوت گشتاور را در ۴۸۰۰ دور بر دقیقه برای راننده فراهم می‌کند. جعبه دنده این خودرو ۵ سرعته خودکار بوده که انتقال قدرت را به محور‌های عقب را بر عهده دارد. برخلاف مدل قبلی که با سوئیچ روشن میشد این خودرو شامل دکمه استارت است.

موتور

لذت دوچندان

با فشار دادن پدال ترمز خودرو را روشن می‌کنیم، با قرار دادن دنده در حالت D شروع به حرکت میکنیم، تعویض به موقع و نرم دنده‌ها در حین مسیر حس یک رانندگی راحت را به شما ابلاغ می‌کرد. ارگونومی خوب فرمان لذت رانندگی را دو چندان می‌کند. در ابتدای مسیر که با سرعت پایینی حرکت می‌کردم هیچ صدایی از موتور به داخل کابین شنیده نمی‌شد، ولی وقتی پدال گاز را تا انتها فشردم دوج به من نشان داد که سوار بر یک خودروی آمریکایی هستم و صدای نعره این قوچ وحشی کاملا به گوش می‌رسید.

در مسیر مورد آزمایش شتابگیری‌های ناگهانی نشان می‌داد که پیشرانه و گیربکس از هماهنگی و عملکرد خوبی برخوردارند، که این موضوع را مدیون هندلینگ عالی دوج هستیم. سیستم ترمز دوج چارجر ۲۰۱۱ بسیار خوب بود چرا که بعد از یک شتابگیری ناگهانی مجبور شدیم چند لحظه‌ای درنگ و دوباره مسیر را طی کنیم. در این حالت سیستم ترمزها بسیار عالی عمل کردند.

قوچ گمشده

طی چند ساعتی که با خودرو بودیم این سوال برای من پش آمد که چرا در نسل جدید چارجر خبری از قوچ معروف دوج نبود؟ این خودرو که از جزیره کیش وارد تهران شده در سال ۱۳۹۰ با قیمتی حدود ۶۰ میلیون تومان خریداری شده است و باید اذعان داشت در مقابل هزینه پرداختی، انتظارات شما را برآورده خواهد کرد.

نوشته و عکس: سید امیرعباس زمانی

دوج چارجر

 

 

[تعداد: 4   میانگین:  4.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک