من دیوانه ماشینم هستم

فولکس‌واگن

من به ماشینم بیش از خانواده و دوستانم علاقه دارم

فولکس‌واگن بیتل چگونه ماشینی می باشد؟ باید اعترافی بکنم و آن این است که من شدیدا عاشق ماشینم هستم. در حقیقت من خودروی خود را بیش از خانواده، دوستانم و حتی گربه‌ام دوست دارم.

البته الان باید این موضوع را تکذیب کنم که من آن را به اندازه‌ای دوست ندارم که مانند شخصی که در ویدیو می‌بینید کارهای غیر عادی انجام دهم. من فقط آن را دوست دارم و به گذراندن زمان با آن بسیار علاقه مندم و می‌دانم افراد بسیاری شبیه به من نیز هستند.

اخیرا در صفحه‌ای مرتبط با خودرو در فیسبوک می‌گشتم و ده‌ها نفر بودند که می‌گفتند خودرویشان را بسیار دوست دارند و این علاقه گاهی اوقات بیش از علاقه به شریک زندگی‌شان بود.

 

فولکس‌واگن
فولکس‌واگن

 

در ابتدا از این موضوع متعجب بودم اما بعدا متوجه شدم که من نیز یکی از آن‌ها هستم. من نیز در دام علاقه و وسواس به خودروی خود افتاده بودم. این وسواس می‌تواند مرتبط با خودروهای قدیمی، کلاسیک یا مدرن باشد و فرقی نمی‌کند. اما زمانی که به آن مبتلا شوید دیگر راه فراری نیست و روز به روز نیز بدتر می‌شوید.

ارنی یک فولکس‌واگن بیتل مدل ۱۹۶۵ است و برای من خودروی به خصوصی است که در سال ۱۹۶۸ در نمایندگی فولکس‌واگن عموی بزرگم به صورت دسته دوم خریداری شده است و من به همراه پدرم به نوعی آن را تعمیر کرده و به وضعیت قبل بازگرداندیم. من کل گذشته آن را می‌دانم، چطور می‌توانم فراموش کنم که به من، در بردن برنامه carAdvice، کمک کرد.

اگر چه این خودرو یک خودروی نادر و کمیاب نیست، اما نمی‌توانم زندگی‌ام را بدون آن تصور کنم. احساس می‌کنم روغن آن در رگ‎های من نیز جریان دارد. من با آن بسیار صحبت می کنم. وقتی سوار آن می‌شوم به آن سلام می‌کنم و وقتی موتور آن را خاموش کرده و از آن پیاده می‌شوم از آن برای مراقبتش از من تشکر می‌کنم. وقتی برای مدتی با آن رانندگی نکنم از آن عذرخواهی می‌کنم.

 

فولکس‌واگن بیتل
فولکس‌واگن بیتل


همسایه‌های من احتمالا فکر می‌کنند من در حال دیوانه شدن هستم.

اخیرا ارنی یک نشتی روغن بزرگ پیدا کرده بود. ابتدا صحبت از بازسازی موتور خودرو بود که نقل هزینه چند هزار دلاری بود که من با رضایت و خوشحالی هزینه‌های آن را پرداخت کردم اما دیدن خراب بودن آن در گاراژ مرا بسیار ناراحت می‌کرد. مانند این بود که من نیز همانند آن در حال رنج کشیدن بودم. حس عجیبی است که توضیح دادنش برای من سخت است.

وقتی با آن به حرکت در می‌آیم، به محل‌هایی برای تماشای فیلم می‌روم و معتقد هستم ماشینم همراه با من در حال نگاه کردن به فیلم است یا زمانی که با موسیقی پخش شده در رادیو همخوانی می‌کنم، فکر می‌کنم در حال گوش دادن به آواز خواندن افتضاح من است.

آخر هفته‌ها کاروان مسافرتی را به آن می‌بندم و همراه آن به گشت و گذار در جاده‌هایی می‌روم که تا به حال ندیده‌ام و چیزهایی یاد می‌گیرم که نمی‌دانستم روزی در آن مناطق بوده‌اند. با وجود این که فکر می‌کنم من در حال تقسیم کردن این سفر با آن هستم اما در واقع خودروی من است که سفر را با من قسمت می‌کند.

 

فولکس‌واگن بیتل
فولکس‌واگن بیتل


وقتی روز بدی را داشته باشم اولین کاری که می‌کنم بیرون رفتن و رانندگی با ماشینم است. مردم می‌گویند خنده دوای هر دردی است اما شاید این رانندگی است می‌تواند دوای هر دردی باشد. به موتور گوش می‌دهم و به آرامی جای دنده‌ها را پیدا می‌کنم. تمام شیشه‌ها را پایین می‌کشم و حتی متوجه نمی‌شوم در این لحظه خنده‌ام گوش تا گوش باز است. وقتی هوا معمولی باشد در حالی که در گاراژ پارک شده درون آن می‌نشینم و یک نوشیدنی خنک می‌نوشم و 
تمام نگرانی‌هایم از بین می‌روند.

 

فولکس‌واگن بیتل
فولکس‌واگن بیتل

 

همچنین به هنگام آبیاری گیاهان در حیاط پشتی مدت طولانی به آن خیره می‌شوم و زمانی که در قسمت جلوی خانه پارک شده است متوجه می‌شوم که بیشتر از تلویزیون به آن نگاه می‌کنم و به هنگام پارک کردن آن و رفتن به مغازه‌ای برای خرید تقریبا سه بار برگشته و نگاهش می‌کنم.

اغلب اوقات زانوهایم کثیف می‌شوند چرا که تا جایی که ممکن است برای گرفتن یک عکس فوق العاده از آن به زمین نزدیک می‌شوم و اکثر اوقات نیز این عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی آپلود می‌شوند. ۹۰ درصد پست‌های موجود در صفحه فیسبوک من مرتبط با ماشینم است و با حالتی خجالت زده باید بگویم که در تلفن همراهم از ماشینم بیشتر از خانواده‌ام عکس دارم که واقعا به این موضوع افتخار نمی‌کنم.

نمی‌توانم به کسی اجازه دهم تا آن را بشوید، چرا که فقط من می‌دانم تمامی قسمت‌های رنگ شده و بخش‌هایی که نباید با شلنگ روی آن اسپری کرد کجا هستند. این مدل من برای هدیه دادن به خودرویم است بدین صورت که محل‌هایی برای شست و شوی بهداشتی برای آن پیدا می‌کنم و بعد از چند ساعت بررسی دقیق یک خودروی تمیز را می‌بینم.

صحبت از تولد شد و باید بگویم که من حتی تقاضایی برای دریافت گواهی تولد آن از وولفسبورگ را فرستاده‌ام و به همین دلیل تاریخ دقیق خروج آن از شرکت آلمان غربی را می‌دانم. با غرور در کنار آن نشستن تنها جایزه‌ای است که تا به حال برای بهترین بیتل برنده شده است.

 

فولکس‌واگن بیتل
فولکس‌واگن بیتل

در کریسمس آن را با نور و سایر دکوراسیون تزیین می‌کنم و برایش هدیه می‌خرم. سال قبل هدیه‌ای که دریافت کرد زیر پایی‌های جدید بود. اگر مشغول خرج کردن پول برای لوازم جانبی‌اش نبودم، پول لازم برای ساخت یکی از آن اتاق‌های رویایی که خودرو در کنار کاناپه پارک می‌شد را پس انداز کرده بودم.

مطمئنا شما نیز رویای داشتن یکی از آن اتاق‌ها را دیده‌اید!

فولکس واگن بیتل (ای ۵) چگونه خودرویی می باشد؟

 

فولکس‌واگن بیتل
                                                         فولکس‌واگن بیتل

 

عشق یک شخص به خودرویش هیچ وقت انکار نمی‌شود، بخشی از خودش می‌شود. اگر کسی باشد که مبلغ زیادی را برایش پیشنهاد کند، برای دادن جواب نه به آن شخص نیاز به ۲ بار فکر کردن ندارم. من اشتباه نمی‌کنم، پول زیاد می‌تواند زندگی را تغییر دهد اما هیچوقت نمی‌تواند جای خوشحالی که من به هنگام رانندگی با غرور و لذت دارم، را بگیرد.

بهترین اخبار خودرو را از رگلاژ بخواهید…

[تعداد: 8   میانگین:  4.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک